PFSA: Penologija

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
jenny
Posts: 145
Joined: 27 Feb 2009, 14:21

da li treba nauciti samo ovih 8 str. u skripti za parcijalu u apriilu?
fani
Posts: 324
Joined: 27 Jan 2010, 12:39

Moze! Ali ne i na zavrsni ispit.
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

hvala kolegice:D (ako se ovo odnosi na mogucnost izlaska na parcijalu bez ciste 3) :D
fani
Posts: 324
Joined: 27 Jan 2010, 12:39

[quote="jenny"]
da li treba nauciti samo ovih 8 str. u skripti za parcijalu u apriilu?
[/quote]
Tako izgleda, ali puno stvari smo radili na predavanjima koje u skripti u prvih ovih 8 str nema, tako da ne znam da li bas mozes uciti za parcijalu iz skripte
Last edited by fani on 22 Mar 2011, 11:12, edited 1 time in total.
mikilica
Posts: 200
Joined: 01 Dec 2010, 17:34

moooooooolim vas moze li mi neko objasniti jer putujem pa nisam upucena bas u proceduru polaganja krim.i penologije??? da li je bitno koji se predmet polaze prvi,,da li se ocjene  iz oba predmeta upisuju u index ili kako? hvala puno
bhpravnikbh
Posts: 177
Joined: 08 Mar 2011, 23:24

Evo koje ja informacije imam: polažes koji hoces predmet prvi, znaci nebitan je redosljed, jedna ti se ocjena upisuje u index na osnovu zbira ocjena krim i penol. Valjda iz penologije dobijes 5 pitanja, a iz kriminologije ti je ispit usmeno kod profesora, al nezman koloiko ti on postavlja pitanja, ako neko ima informaciju nek napise!?  :zamisljen:

Nadam se da je ovo sve ispravno - važi za (stari sistem), ako griješim nek me neko ispravi!!!  :)
Last edited by bhpravnikbh on 22 Mar 2011, 00:19, edited 1 time in total.
eeelllma
Posts: 23
Joined: 07 Jan 2010, 13:35

Zamolila bih nekog od bolonjaca da mi napiše koja je forma ispita iz penologije? Da li je ispit u vidu testa ili dobijemo esejsak pitanja (koliko)??? Hvalaaaa :)))
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[align=center]O B A V J E Š T E NJ E[/align]

U okviru aktivnosti na časovima vježbi iz predmeta Penologija planirana su predavanja od strane predavača koji institut iz oblasti Penologije posmatraju sa pozicije njegove praktične primjene.  U tom smislu planirana su predavanja na temu: „Značaj i metodi provođenja resocijalizacije u procesu izvršenja krivičnih sankcija“ i to u ponedjeljak, 28. 3. 2011. godine u terminu od 10 – 12 sati, u sali IV godine.

Gost predavač je gospodin Ibrahim Prohić, psiholog, sa dugogodišnjim iskustvom u radu u penitensijarnom sistemu u Bosni i Hercegovini.

Viši ass. mr. Vildana Vranj
bhpravnikbh
Posts: 177
Joined: 08 Mar 2011, 23:24

Da li neko zna koliko prof Petrovic postavlja pitanja na usmenom, stari sistem?! Pozz
bhpravnikbh
Posts: 177
Joined: 08 Mar 2011, 23:24

Mozel neko napisat pitanja koja su bila na pismenom iz penologije odrzanog 23.3?!  :|
Post Reply

Return to “IV godina”