PFSA: Uvod u pravo Evropske unije

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
malena87
Posts: 76
Joined: 05 Mar 2010, 15:25

a zna li neko mozda ima li ista u ovoj novoj knjizi da ne treba da se uci...??
Harvester_of_Sorrow
Posts: 364
Joined: 04 Feb 2010, 14:48

S obzirom na pitanja s prethodnog roka, mislim da bi odgovor bio-nema ništa što ne treba da se uči, pogotovo sad za usmeni rok.
malena87
Posts: 76
Joined: 05 Mar 2010, 15:25

ma odlicno necu ga nikad poloziti.. ;( ;(
Behlil Ajdin
Posts: 344
Joined: 16 Feb 2010, 09:41

Ja ga već prenio u četvrtu :D
reuf
Posts: 210
Joined: 21 Jan 2010, 14:41

Ne znam stvarno na koji nacin nauciti ovu knjigu cijelu. Realno, skoro 400 stranica ne mozes naucit napamet, knjiga je napisana veoma strucno, ovo u putu nije srelo studente ili bilo kakvu posvetu njima, a podataka je toliko da je to nevjerovatno.. Ja ne vidim nacina da se ovo uci detaljno, i da se knjiga cijela uci. Znam da profesor nije dao pitanja za ovu godinu, ali ja mislim da cu se ja ravnat prema pitanjima koja je profesor ranije dao, valjda ce me to navest na ono sto je bitnije i sto treba uciti iz kojeg dijela. Npr, Amsterdam ima u knjizi puno nekih podnaslova, nekog teksta koji je nebulozan za uciti, a na spisku tu su samo dva pitanja - rekonstrukcije 3 stuba, i kljucne izmjene...

Mozda sam ja optimista, ali mi stvarno nema logike da profesor ocekuje da cemo mu iz glave znati porediti institucije i promjene po svakom ugovoru, i ove podatke kojih ovdje ima milion, pa zbog toga valjda postoje akti, knjige, kritike i slicne stvari, a ne napamet to da znas...
Last edited by reuf on 29 Mar 2011, 02:20, edited 1 time in total.
reuf
Posts: 210
Joined: 21 Jan 2010, 14:41

[quote="Behlil Ajdin"]
Ja ga već prenio u četvrtu :D
[/quote]

[quote="malena87"]
ma odlicno necu ga nikad poloziti.. ;( ;(
[/quote]

Necemo se tako lako predat :D ajmo malo veselije :D
Damir89
Posts: 292
Joined: 06 Jul 2009, 22:40

[quote="reuf"]
Ne znam stvarno na koji nacin nauciti ovu knjigu cijelu. Realno, skoro 400 stranica ne mozes naucit napamet, knjiga je napisana veoma strucno, ovo u putu nije srelo studente ili bilo kakvu posvetu njima, a podataka je toliko da je to nevjerovatno.. Ja ne vidim nacina da se ovo uci detaljno, i da se knjiga cijela uci. Znam da profesor nije dao pitanja za ovu godinu, ali ja mislim da cu se ja ravnat prema pitanjima koja je profesor ranije dao, valjda ce me to navest na ono sto je bitnije i sto treba uciti iz kojeg dijela. Npr, Amsterdam ima u knjizi puno nekih podnaslova, nekog teksta koji je nebulozan za uciti, a na spisku tu su samo dva pitanja - rekonstrukcije 3 stuba, i kljucne izmjene...

Mozda sam ja optimista, ali mi stvarno nema logike da profesor ocekuje da cemo mu iz glave znati porediti institucije i promjene po svakom ugovoru, i ove podatke kojih ovdje ima milion, pa zbog toga valjda postoje akti, knjige, kritike i slicne stvari, a ne napamet to da znas...
[/quote]

Treba naučiti što bolje se može.. i imati malo sreće.

Položićemo nekad :)
Anna
Posts: 210
Joined: 29 May 2009, 15:36

ma kakav je ovo pesimizam? ma dajte ljudi,polagala je raja i prije nas,nista nije nemoguce,mozda se i posreci nekad  :bravo:
Behlil Ajdin
Posts: 344
Joined: 16 Feb 2010, 09:41

"Možda"???!! :D hehehe Upravo tako - možda! :-(
jenny
Posts: 145
Joined: 27 Feb 2009, 14:21

U koliko sati je ispit iz eu sad u subotu?
Post Reply

Return to “III godina”