PFSA: Radno pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
tina.
Posts: 205
Joined: 12 Sep 2009, 17:29

hvala ti kolega puno  :d055:
ema1103
Posts: 151
Joined: 06 Jul 2009, 20:46

[quote="tina."]
IV dio (Socijalno pravo):
faktori socijalne politike , modeli socijalne politike, osigurani rizici ( socijalni slucaj i socijalni rizik), finansiranje socijalnog osiguranja, izvori socijalnog prava, konvencija br.102 MOR-a o minimalnoj normi socijalnog obezbjeđenja, prava iz socijalnog osiguranja, grane socijalnog osiguranja, pravni odnosi zdrastvenog socijalnog osiguranja, prava iz PIO, invalidnost, pravo na starosnu penziju, pravo na porodičnu penziju, pravo na invalidsku penziju, nacin odredjivanja penzije, osnovica za određivanje penzije, utvrdjivanje visine starosne penzije, uvrdjivanje visine invalidske penzije, utvrdjivanje visine porodične penzije, usklađivanje penzija,pravo na zajamčenu i pravo na najnižu penziju.


smijem li se usuditi i izaci samo sa ovim pitanjima? :zamisljen:

[/quote]

mislim da si zaboravila penzijski staž često pita :))))) najviše pita socijalne slučajeve i osigurane rizike, penzijski staž, pravo na najnižu i zajamčennu penziju, izvore tj. međunarodne ugovore ..zna to ponavljati cijeli dan



[quote="samsung11"]
Jel zna neko da li se moze izaci na radno bez ciste druge, i kad je prof na faxu?
[/quote]

Mislim da ne može jer zna često pregledati index..a profesor je na faxu mislim svaki dan...
Last edited by ema1103 on 16 Mar 2011, 17:58, edited 1 time in total.
stranger
Posts: 109
Joined: 21 Jun 2010, 14:22

zna li neko pita li prof. zastitu na radu i disciplinsku odgovornost,iz drugog dijela.
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

Pita zastitu na radu to se sjecam jer je mene pitao one neke mjere,a displinsku odgovornost stvarno ne znam.
jasminkaS
Posts: 160
Joined: 24 Jan 2011, 13:22

Koga zanima...Izasli su aprilski rokovi za radno... Prvi termin je 12.04. u 10 sati, drugi termin 26.04. u 10...sretno :)
duga
Posts: 37
Joined: 05 Mar 2010, 14:54

Hvala za informaciju, da znamo koliko vremena nam je na raspolaganju!
Jos jedno pitanje, ako neko ima iskustvo-pošto meni prvi bus u Sarajevo dodje oko pola 11, je li problem ako se zakasni na ispit, uzima li sve indekse odjednom?
jasminkaS
Posts: 160
Joined: 24 Jan 2011, 13:22

Prema mom iskustvu, asistent dodje u vrijeme kad je ispit zakazan, i pokupi indekse. Ali ne vjerujem da bi pravio problem ako neko naknadno udje.
duga
Posts: 37
Joined: 05 Mar 2010, 14:54

Hvala ti, ostaje da pokusam!
Naprijed
Posts: 157
Joined: 19 Apr 2010, 19:58

Radno pravo,stari sistem, danas (29.3.2011.) apsolventski termin, da li je neko izlazio i kako je bilo ?

Utisci ?

Hvala
hare
Posts: 49
Joined: 04 Jan 2011, 15:12

Mene je pitao izvore prava evropske unije,sastavni dijelovi kolektivnog prava i podjelu radnog prava....ma profa je ok,ako naucis...Ako neko moze da napise pitanja iz drugog i treceg dijela?
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”