PFSA: Stvarno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="nuki_cika"]
Alen89
...............samo si trebao dodati da na usmenom pita sve.
[/quote]
Znam znam, ali kolega napisao sam u postu da profesorica na usmenom pita sve. :) Nije to bitno da se mi prepiremo, sve u svemu nek dobro nauce i paze se potpitanja. Ako se zbunis, nema te ni na mapi ! :)
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Ok,slažem se,nemamo mi nikakve koristi što se prepiremo,važno je pomoći njima da polože što lakše ovaj ispit.
Ja se sjecam da je meni postavila nekih 15 tak podpitanja i zadržala me sigurno 25 do 30 minuta
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

Nema prepirke, samo se diskutuje. Dosta na tu temu.
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

Evo, da se i ja malo ukljucim. Mislim da ce vam mnogo koristiti moje iskustvo glede ovog predmeta.
Naime, polozila sam test na kojem je bio samo jedan zadatak, i imala sam bodove iz aktivnosti. Do ispita sam skupila skoro 50 bodova. Dosla sam na usmeni ispit, profesorica mi je postavila 2 pitanja: hipoteka i cini mi se jos nacelo povjerenja u zk. Ispitala me apsolutno sve, od onoga sto je bilo na testu do etaznog vlasnistva. Pitala me je i neke stvari koje nisu izricito naznacene u knjizi, na koje sam sama morala nadoci. Postavila mi je 2 zadatka, sjecam se da se jedan ticao sluznosti.
Kod prof. sve ide lagano, kroz razgovor, tako da kad bih odgovorila na zadatak, ona bi dodala jos neki "detalj", tipa, ali ovo, ali ono, medjutim, koja tuzba, kako se taj institut naziva na latinskom i sl.

Meni je ispit trajao vjecnost, svi smo unutra bili mokri k'o krpe, bez obzira sto nas je momacki cijedila...  :haha: :haha: :haha: :haha:

Zadrzala sam se sigurno jedno 45 minuta unutra, jer sam cekala da petero ljudi odgovara.
Za koncept imate dosta vremena.
Bitno je da vidi da niste ucili napamet. Jako cijeni bodove iz testa i bodove iz aktivnosti, pa cak i samo prisustvovanje predavanjima vam moze mnogo pomoci.
Znam da je kolegama govorila: "Nemate ni aktivnosti, niste radili test(ili zasto je test bio ovako los), sta da radim s vama?!Hajde, dodjite drugi put."

Prof. je maksimalno korektna.

I kada ulazi u kabinet kaze: "E, gdje su ovi moji s predavanja, hajde ovi sto ih znam, to cemo mi odmah zavrsiti"

I na kraju sam dobila 10!  :) :)
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Gabrielle"]
Nema prepirke, samo se diskutuje. Dosta na tu temu.
[/quote]
Ok sefice, samo nas nemoj tuci ! :) :D
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

@Fancy

Hvala ti na ovako iscrpnom objašnjenu i pojašnjenu. Vjerujem da će svima koristiti  :mig: :d055:


[quote="Fancy"]
I na kraju sam dobila 10!  :) :)
[/quote]

:bravo:
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

Haha, hvala Amcho :)

Namjerno sam sve detaljno napisala, jer sam vidjela kakva pitanja kolege postavljaju na forumu... Od toga kako se ulazi, da li proziva po spisku sa isss-a, koliko pitanja postavi, koliko se zadrzis unutra, pa reko' da svima skratim muke i dam odgovore na jednom mjestu.

A, mozda bih imala i jedan mustuluk za vas... Potrazicu da li slucajno imam na mobitelu jedan zadatak sa testa, koji je neki kolega slikao i meni prebacio, samo sto meni taj zadatak nije dosao... :)

Amcho, ti mi posalji pp da me podsjetis ako ja zaboravim ;)
zaljepljena
Posts: 538
Joined: 14 Sep 2009, 09:13

je li istina da je promjenjen raspored za II smjenu za stvarno pravo?
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Jeste kolegice, u ponedjeljak je 16-18h utorak je 18-20h  :d055:
zaljepljena
Posts: 538
Joined: 14 Sep 2009, 09:13

O.K. hvala puno

:biggrinlove:
Post Reply

Return to “II godina”