PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
lika
Posts: 33
Joined: 25 Feb 2011, 14:47

Profesor je pitan za te rokove, i ispostavilo se da su to rokovi za studente kojima je on lično rekao da dođu. Kako on kaže, to je za studente kojima je ostalo još malo da polože, nisu znali neke sitnice, pa da ne moraju da čekaju do slijedećega roka.  Nema veze jesu li to bolonjci, starosistemci, ostao jedan ili više ispita. Da se vlastitim ušima nije čulo prije toga da je pričao o tim rokovima gdje će moći izaći studenti kojima je ostala samo uprava, bilo bi da je neko loše prenio informaciju. Ovako, ne znam.

Nije ni znao da je pričanjem o tim rokovima stvorio zabunu kod studenata.

Apsolventski rokovi će biti 19.03. i 20.03(u to je siguran). Vjerovatno podijeljeni po slovima po prijašnjem kriteriju,te će počinjati oko 9h ujutro, ko i inače(moja pretpostavka).
Labello
Posts: 102
Joined: 05 Mar 2009, 20:33

Sto naravno nije fer prema drugima, govorim o bolonjcima, jer ti studenti kojima je ostalo malo,mali dijelovi ili sitnice,bas kao i ostali mogu normalno sacekati april i izaci na redovne rokove. Po tome, i ostali su trebali izaci, pa tuc-muc i doci na apsolventski, na koji ne bi trebali imati zakonsko pravo,pa cak i ako se radi o sitnicama i o malim dijelovima. ;)
tai
Posts: 7
Joined: 07 Dec 2010, 17:13

Moze li mi neko,molim vas,napisati kako je podijeljen ispit po starom sistemu? Da li je prvi dio do upravnopravnog odnosa? Kako su dalje odredjeni dijelovi i da li se uci prekrsajno pravo?
Unaprijed hvala
snijeg
Posts: 82
Joined: 21 Oct 2009, 12:27

[quote="Chmoljo"]
[quote="snijeg"]
Kolege imao bi tri  pitanja :
1. Da li je neko uspio poloziti nacela upravnog postupka uceci ih iz skripte ili se zaista ta nacela moraju uciti iz knjige ?
2. Ima 14 osnovnih i 6 dodatnih nacela upravnog postupka , pa me zanima znam da pita ovih 14 osnovnih nacela a Da li pita i ovih 6 dodatnih nacela upravnog postupka ?
3. Da li kada postavi nacela upravnog postupka prof. trazi da se o njima kaze sve od a do ž ili je dovoljno o nacelima upravnog postupka nauciti samo osnovno ? 
Hvala unaprijed i Pozz  svimaa
[/quote]

Ja sam položio, ali poslušaj kolegu Dadu za načela. Ona su bitna i ako ih savladaš i zaista razumiješ mnogo će ti lakše biti kasnije lekcije.

Pita SVA načela, svih 20, neke češće, neke rjeđe, ali nema mnogo za učiti u svakom slučaju ;)

I da i ja istaknem da je profesor uistinu korektan, hoće pomoći, ako je student lošije odgovorio postavi drugo pitanje iz iste glave, dok bi neki drugi profesor oborio na tome. I taj drugi ne bi uopšte u krivu bio.

Sitnice tipa neprijavljenog ispita ili neimanja indexa ili prijavnice također ne uzima za zlo :)
[/quote]
Znam da se uce sva nacela iz upravnog postupka ( svih 20 nacela ) ali ako neko moze da mi kaze
Koja nacela prof. pita cesce tj. koja se nacela cesto ponavljaju na ispitu ?
Hvala unaprijed na odgovoru i Pozz
snijeg
Posts: 82
Joined: 21 Oct 2009, 12:27

[quote="lika"]
Profesor je pitan za te rokove, i ispostavilo se da su to rokovi za studente kojima je on lično rekao da dođu. Kako on kaže, to je za studente kojima je ostalo još malo da polože, nisu znali neke sitnice, pa da ne moraju da čekaju do slijedećega roka.  Nema veze jesu li to bolonjci, starosistemci, ostao jedan ili više ispita. Da se vlastitim ušima nije čulo prije toga da je pričao o tim rokovima gdje će moći izaći studenti kojima je ostala samo uprava, bilo bi da je neko loše prenio informaciju. Ovako, ne znam.

Nije ni znao da je pričanjem o tim rokovima stvorio zabunu kod studenata.

Apsolventski rokovi će biti 19.03. i 20.03(u to je siguran). Vjerovatno podijeljeni po slovima po prijašnjem kriteriju,te će počinjati oko 9h ujutro, ko i inače(moja pretpostavka).
[/quote]
Hvala ti kolega sto si javio da ce apsolventski rok u martu  biti 19.3. i 20. 3.
Ali da li je ovo za bolonju ili za stari sistem ?
I molio bo kolege koji budu isli na fax da zbog nas raje koji nismo iz Sa objave tacan termin ispita iz upravnog prava za stari sistem , naravno kada termin ispita tacan bude objavljen na oglasnoj ploci 
Hvala unaprijed i Pozz
mirsadaxx
Posts: 7
Joined: 22 Dec 2010, 15:13

Da li neko zna koja su to dva cetvrtka kada stari sistem moze izaci...hvala unaprijed :d055:
lika
Posts: 33
Joined: 25 Feb 2011, 14:47

[quote="snijeg"]

Hvala ti kolega sto si javio da ce apsolventski rok u martu  biti 19.3. i 20. 3.
Ali da li je ovo za bolonju ili za stari sistem ?

[/quote]

Pretpostavljam da će bolonja i stari sistem biti zajedno. Vjerovatno će biti detaljno napisano na vratima kabitena, ili na oglasnoj tabli. Možda se prevari pa pošalje i na forum obavijest.  :D
Last edited by lika on 02 Mar 2011, 21:09, edited 1 time in total.
snijeg
Posts: 82
Joined: 21 Oct 2009, 12:27

Molio bi kolege koji sljedece sedmice budu isli na fax da odu do kabineta prof. Ajanovica i da vide da li je slucajno na kabinetu objavio detaljnije  pojedinosti vezano za martovski apsolventski ispitni rok i da to ovdje objave za nas raju koji nismo iz Sa i za stari sistem i za bolonju  .
Hvala unaprijed i Pozz
Last edited by snijeg on 28 Feb 2011, 14:28, edited 1 time in total.
mikilica
Posts: 200
Joined: 01 Dec 2010, 17:34

zna li neko moze li se izlaziti na parcijale iz uprave ako nemas cistu trecu?? hvala..
Swatch83
Posts: 428
Joined: 27 Sep 2009, 12:47

Vidjela sam da je ispit 19. i 20.03. ali nije po abecedi podijeljeno. Je li onda dođeš kad ti vise odgovara,tj. ili jedan ili drugi dan?
Post Reply

Return to “IV godina”