PFSA: Privredno pravo

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Bezveze se zatrpava tema jednim te istim komentarima. Ako neko slika neka postavi rezultate i to je to.
kopitaneskita
Posts: 45
Joined: 29 Nov 2010, 15:41

ja sam totalno ogorčen, rezigniran, ljut, razočaran, ne znam više šta da kažem...

treći put padam na ovom ispitu, a ovo mi je zadnji ispit (stari sam sistem)... uradio sam svih 5 pitanja, ispisao komplet papir koliko je moglo da se napiše i nisam položio... odmah sam otišao u kabinet da vidim u čemu je problem, profesorica nije čestito ni pogledala moj rad, bila su i dva momka tamo kod profesorice u kabinetu i poslije kad smo izašli nisu mogli vjerovati ni oni da nisam položio.

ja stvarno više ne znam šta da radim...
MiranX
Posts: 66
Joined: 11 Oct 2009, 22:49

Otidji ponovo na uvid i pitaj je sta nisi dobro uradio..jedan moj drug je tako polozio,njega cak nije ni bilo na spisku..:).koliko je ljudi proslo??
minki
Posts: 13
Joined: 24 Oct 2010, 13:07

jos kad bi mogao i rezlutate stavit,zna li se bar koliko ih je polozilo
kopitaneskita
Posts: 45
Joined: 29 Nov 2010, 15:41

pitao sam je već, odgovor je bio nebulozan - rekla mi je da jedno pitanje nije dobro, a da ga uopšte nije ni pročitala preda mnom, a cijelo je vrijeme nešto po kompjuteru radila.

kunem se da se ne bih bunio da sam loše uradio, ali stvarno sam dobro uradio. na kraju krajeva, zar bih imao obraza da idem kod nje da tražim da mi ponovo pogleda rad ako mislim da nije u redu sve bilo?

nema smisla ovo. ima li neko neki savjet, šta da uradim? da li da idem ponovo ili šta već? totalno sam se sjebao, ovo mi se nikad nije desilo niti sa jednim ispitom.

EDIT: koliko sam mogao vidjeti, na spisku starog sistema je bilo 16 imena. ali nisam 100% siguran.

EDIT 2: evo ovako sam odgovorio pitanje za koje mi je profesorica rekla da nije potpuno (samo da napomenem da ga nije pročitala u cijelosti preda mnom):

"sukcesivno osnivanje postoji onda kada je osnivačkim aktom omogućeno da jedan određeni dio dionica otkupe osnivači, a za preostali dio se upućuje javni poziv trećim zainteresiranim licima. osnivački kapital dioničkog društva se na ovaj način dakle formira djelomično iz uloga osnivača i uloga trećih lica koja su odlučila da prihvate javni poziv. kod ovakvog načina osnivanja nije dopušteno da osnivači imaju samo osnivački akt ili statut, a bez uplate ugovorom određenog ili zakonom propisanog minimuma, jer u tom slučaju ne mogu registrovati društvo niti emitovati dionice bez prethodnog odobrenja regulatorne agencije. sukcesivno osnivanje društva je napogodniji način za veću koncentraciju kapitala."

i više nisam imao ni mjesta da napišem, ispod je odmah bilo sljedeće pitanje.

šta ovdje nije dovoljno?
Last edited by kopitaneskita on 21 Feb 2011, 18:52, edited 1 time in total.
BadMan
Posts: 90
Joined: 26 Mar 2010, 19:50

pa iskreno da ti kazem ako su ostala 4 dobro uradjena to bi trebao biti makar neki minimalan prolaz ... iako u tom pitanju ima jos mjesta za pisanje ... nije tacno da ulog mora biti uplacen ... mora biti uplacen najkasnije 2 mjeseca nakon registracije iako je pozeljno da bude uplacen prije registracije da bi drustvo imalo imaovinu ... a i ono sto je mozda jos bitno kod tog pitanja jeste da prije ponude trecim licima osnivaci moraju poslati zahtjev Komisiji za vrijednosne papire koja prethodno treba da odobri emisiju vrijednosnih papira (dionica) tek nakon odobrenja komisije mogu tj. moraju poslati oglas u sl. listu i barem jednom dnevnom glasilu (mislim da je ovako u skripti koliko se sjecam)

ne znam tacno kakav joj je kriterij ali ukoliko su ostala 4 OK i uzmimo da je ovo barem polovicno trebala bi makar 6ica biti
jaskooo
Posts: 230
Joined: 17 May 2010, 23:32

Moje nije da pametujem al cu se i ja malo nadovezati na tvoju pricu Badman, upravu si 100%. Ovaj odgovor i nije bas tacan, ima tu da se pise mnogo toga. Ti nisi naveo uopste kako dolazi do sukcesivnog osnivanja drustva tj. sta se prvo radi, mislim da odobrenje i sl. Ja sam na proslom terminu polozio ovaj predmet iz prvog puta. Nisam bio bas zadovoljan svojim odgovorom na pitanja koja sam dobio na testu, uradio sam svih 5 pitanja, tri sam bas bas uradio a ostala dva sam po par recenica skratio u odnosu na skriptu, dakle ucio sam po skripti. Sigurno joj je to pitanje toliko bitno dok si pao a ipak si uradio svih pet bez obzira sto ga nisi detaljno uradio. Jos jednom da napomenem nisam ovdje da pametujem nego da pomognem svojim savjetom.
liska
Posts: 30
Joined: 25 Feb 2010, 16:56

EVO REZULTATA:

1. Avdibegović Ernada 6 1.dio
2. Baković Emina 7
3. Boračić Mersud 6
4. Buzadžija Selma 6
5. Čičko Amila 6
6. Čutura Mirza 6
7. Dizdarević Darko 6
8. Golemac Danijela 6
9. Grabus Nedim 6
10. Gračić Alen 6
11. Greda Miran 6 1. dio
12. Hadžalić Semir 7
13. Halilović Amin 6
14. Hodžić Alisa 6
15. Husić Salema 6
16. Jašarević Zarina 6
17. Kasabašić Goran 6
18. Kosović Aida 6
19. Kovač Edin 6 1. dio
20. Kušundžija Šejla 7
21. Lukić Ana 7 1. dio
22. Plećan Esmir 6
23. Pršeš Meldina 6
24. Šahbajraktarević Smaragda 6
25. Sijerčić Nabir 6
26. Škaljić Lajla 6 1. dio
27. Skenderović Nudžejma 6
28. Zajmović Minela 6

Međunarodno privredno pravo
1. Avdibegović Ernada 6

Upis ocjena 25.02.2011. u 10.00 u kabinetu doc.dr.Zinke Grbo.

Ja sam položila  :D  :d055: i čestitam svima ostalim sa spiska!
ertz
Posts: 4
Joined: 08 Nov 2010, 01:26

cestitam kolegice
da li neko zna rezultate za bolonjce?
gane
Posts: 21
Joined: 02 Dec 2010, 14:52

dali moze ko napisati koja su bila pitanja na zadnjem ispitnom roku iz privrede stari sistem...unaprijed zahvalan
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”