PFSA: Uvod u pravo Evropske unije

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
idichka
Posts: 72
Joined: 06 Apr 2010, 01:13

Kako je nemoguće kad se prof zbunio kad ga je jedan momak pitao jel ima beneluks unija u novoj knjizi? rekao čovjek da će provjeriti ima li i ako ne bude da će izbaciti to pitanje iz testa - ako je to rekao onda sigurno nije siguran da je to uvrstio u knjigu  :mrgreen:
bila ja u sali kad se to desilo, nije niko izmislio  ;)
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

A vjerujem ja tebi,ali opet mi  je bezveze da ne zna sta mu je u knjizi.On je i izdao novu knjigu samo da mu je mi pokupujemo,koda je toliko i obracao pažnju šta ce napisati,a sta nece
idichka
Posts: 72
Joined: 06 Apr 2010, 01:13

i još je napomenuo da smo ga izblamirali jer nismo kupovali knjige u libris iurisu.. al tako nam je kako nam je, biće bolje u aprilu  :p031:
Rabya
Posts: 43
Joined: 07 Dec 2009, 14:40

[quote="Elmaaaaaa"]
to je bilo iz prosle knjige. zato slabo je ko znao, nema u novoj.
[/quote]
Nema ni u staroj knjizi ama bas nista o Benelux uniji, da ne tragate bezveze...
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

U staroj knjizi ima 100%, jer sam prošle godine polagala i sjećam se da je to pitanje bilo...Benelux unija je zajednica Belgije, Nizozemske i Luksemburga, a Misita želi da mu se napiše, kako je ova unija dovela do osnivanja EU, i da ja Parlament ove Unije veoma interesantan jer pravi posebnu diskriminaciju sa brojem parlamentaraca iz pomenutih država. Također, treba obratiti pažnju i na sud, biranje sudaca, broj i način. Morate dobre knjigu prelistati, jer ja se sjećam da je prošle godine na jednom usmenom ispitu preko 150 osoba oborio na pitanju koliko nacionalni parlamenti broje glasova. To pitanje nigdje nije bilo u knjizi objašnjeno, nego se sjećam da na desnoj strani se nalazi jedna tabela u kojoj su sve države nabrojane, i da Velika Britanija ima najviše glasova, a najmanje Malta ;)
Rabya
Posts: 43
Joined: 07 Dec 2009, 14:40

Našla... :bravo:..hvala kolegice @Cleopatra :f035:..stvarno ima :haha:...pri dnu stranice 185..(u okviru naslova"Paralelni integracioni procesi")...ako koga interesuje.. :woohoo:
Last edited by Rabya on 17 Feb 2011, 18:31, edited 1 time in total.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Idući put kad izda novu knjigu nek me on licno odvede u knjižaru u kojoj trebam da kupim knjigu i uz to cu mu dati cenera na kafu  da nekuka više oko knjige ili kako neko kaže da održimo donatorsku konferenciju i da mu otkupimo sve knjige :haha:
Soap
Posts: 316
Joined: 19 Jan 2010, 23:29

Pa naravno da on zna šta mu je u novoj knjizi ,a šta nije.Ako ti sjedneš,posvetiš toliko vremena i napišeš knjigu,sigurno ćeš znati šta si uvrstio u nju.

A evo i ovo što je kolegica rekla,čak je i iz stare kjnige uzimao najnebitnije stvari na svijetu.Istresao 30 i kusur maraka za njegovu dugoočekivanu knjigu da bi nas pitao nešto što je u staroj.Divota.
Last edited by Soap on 17 Feb 2011, 19:28, edited 1 time in total.
Anna
Posts: 210
Joined: 29 May 2009, 15:36

Koliko se sjecam,lijepo je rekao i naglasio "Na ispitu nece doci nista mimo nove knjige,dakle samo materija iz nove knjige".  I onda naravno,ucim ko :cenzura: ,dođem i zabezeknem se od pitanja.Sramota!
anelko_
Posts: 6
Joined: 27 Jan 2011, 03:41

katastrofa kolege, ucio sam ko konj, i dodjem sav sretan na ispit misleci da sam ga spremio, a potom kad sam ugledao test hladan me znoj oblio, ono zapitao sam se jesam li ja na pravi ispit izasao....sta sam ja spremao, kakvi crni ustavni momenti, kakva benelux unija, fuj...uopste se nije asocirao na vazne stvari kao sto su evropski parlament, evropski savjet, komisija, sud, vijece ministara, dakle test je koncipiran da nas sve obori,jer mu nismo knjige kupovali, razocaran sam mnogo, bukvalno je pitanja davao koja bi svaki student preskakao kao nebitne stvari i ono sto prethodi vaznim stvarima, mislim da je cak bilo pitanje iz predgovora, hehe...cuo sam da ce se pisati peticija da se test ponovo, pa vas molim da budete u pripravnosti :)
Post Reply

Return to “III godina”