PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Chmoljo
Posts: 99
Joined: 30 Sep 2009, 17:15

[quote="snijeg"]
Kolege imao bi tri  pitanja :
1. Da li je neko uspio poloziti nacela upravnog postupka uceci ih iz skripte ili se zaista ta nacela moraju uciti iz knjige ?
2. Ima 14 osnovnih i 6 dodatnih nacela upravnog postupka , pa me zanima znam da pita ovih 14 osnovnih nacela a Da li pita i ovih 6 dodatnih nacela upravnog postupka ?
3. Da li kada postavi nacela upravnog postupka prof. trazi da se o njima kaze sve od a do ž ili je dovoljno o nacelima upravnog postupka nauciti samo osnovno ? 
Hvala unaprijed i Pozz  svimaa
[/quote]

Ja sam položio, ali poslušaj kolegu Dadu za načela. Ona su bitna i ako ih savladaš i zaista razumiješ mnogo će ti lakše biti kasnije lekcije.

Pita SVA načela, svih 20, neke češće, neke rjeđe, ali nema mnogo za učiti u svakom slučaju ;)

I da i ja istaknem da je profesor uistinu korektan, hoće pomoći, ako je student lošije odgovorio postavi drugo pitanje iz iste glave, dok bi neki drugi profesor oborio na tome. I taj drugi ne bi uopšte u krivu bio.

Sitnice tipa neprijavljenog ispita ili neimanja indexa ili prijavnice također ne uzima za zlo :)
snijeg
Posts: 82
Joined: 21 Oct 2009, 12:27

Hvala na savjetima i samo jos da pitam , kolega Chmoljo kazes ti si polozio ? Ne razumijem , polozio nacela uceci iz skripte ili si pod tim mislio na nesto drugo ?
Pozz
Last edited by snijeg on 12 Feb 2011, 19:57, edited 1 time in total.
jaskooo
Posts: 230
Joined: 17 May 2010, 23:32

Nisu ta nacela neki bauk, nauci ih iz skripte i samo jos jednom procitaj ta nacela iz knjige da malo dopunis i uporedis i to je to. Ja sam polozio ispit i ucio sam iz skripte a samo sam prvu glavu malo dopunio knjigom mislim na one lekcije koje nemaju. Nista ne brini covjek je i vise nego korektan.
orhideja2011
Posts: 12
Joined: 21 Dec 2010, 21:14

Shodno mome iskustvu,prijedlog učenja- prva II dijela sve po knjizi i to srž svake lekcije i iz trećega naravno načela-SVA jer su ključna za upravni sistem uopće,i nisu toliko teška naprotiv.. Dok,ostalo može proći po skripti međutim,zbog sebe,lakše orjentacije i poštovanja prema najkorektnijem profesoru..,treba  jednom pročitati i knjigu..Kod spora bitno je iz knjige materijalno i formalno gledište,što dakako nema u skripti
snijeg
Posts: 82
Joined: 21 Oct 2009, 12:27

Kolege zavrsen je januarsko - februarski rok iz upravnog prava .
Eh sada molio bi kolege koji budu isli na fax da vide da nije slucajno izisao martovski apsolventski rok iz upravnog prava za stari sistem ili ako jos uvijek nije izisao molio bi kolege da objave kada bude izisao martovski apsolventski rok iz upravnog prava za stari sistem .
Unaprijed hvala i Pozz
Ribafish
Posts: 71
Joined: 04 Sep 2009, 19:35

Prof. je rekao da bi apsolventski rok trebao biti 19 ili 21.03.
MiranX
Posts: 66
Joined: 11 Oct 2009, 22:49

Da,stim da ce dozvoliti 2 cetvrtka starom sistemu,a 2 bolonji da izadju na ispit..pored apsolventskog roka:)
Last edited by MiranX on 16 Feb 2011, 11:01, edited 1 time in total.
vila
Posts: 22
Joined: 17 Mar 2010, 22:58

Da li iko zna koja su to dva četvrtak za stari sistem i u koliko sati će biti ispit? Ili čekamo da profesor najavi?
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

Hajde ako neko bude znao za ta dva cetvrtka kada su neka molim vas napise ovde.
crazy
Posts: 396
Joined: 16 Mar 2009, 00:03

znaci kako sam ja skontala  da izaberemo  jedan od ta  2 cetvrtka plus apsol. rok sad u martu :)
Post Reply

Return to “IV godina”