PFSA: Međunarodno privatno pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
dr.house
Posts: 16
Joined: 31 May 2010, 16:16

Pitanje... Moze li iko reci sta treba navesti kod vanugovorne odgovornosti (za određivanje mjerodavnog prava)..
Je li clan 28. najbitniji.. Ili treba i one odredbe po njemackom zakoniku, medjunarodna regulacija itd...
dino_tz
Posts: 13
Joined: 06 Apr 2010, 20:53

Pozdrav za kolege i koleginice!Da li neko zna hoce li nam biti martovski apsolventski rok? Hvala!
dino_tz
jaskooo
Posts: 230
Joined: 17 May 2010, 23:32

A zasto ne bih bilo apsolventskog roka u martu, nije to nicija samovolja vec obaveza.
Hasisar
Posts: 101
Joined: 01 Jun 2009, 14:15

Da li sam dobro shvatio da se ne uci uporedno pravo, tj dijelovi knjige koji govore pr. o Njemackom, Francuskom i dr. međ.priv.pravu, njihovim zakonima, clanovima i rjesenjima? Hvala
dr.house
Posts: 16
Joined: 31 May 2010, 16:16

To se ne uci , tako meni rekose !
Last edited by dr.house on 11 Feb 2011, 23:43, edited 1 time in total.
dr.house
Posts: 16
Joined: 31 May 2010, 16:16

[quote="dr.house"]
Pitanje... Moze li iko reci sta treba navesti kod vanugovorne odgovornosti (za određivanje mjerodavnog prava)..
Je li clan 28. najbitniji.. Ili treba i one odredbe po njemackom zakoniku, medjunarodna regulacija itd...
[/quote]


???
emaaa
Posts: 5
Joined: 11 May 2010, 20:10

da li neko zna kad su konsultacije kod prof.????? hvala unaprijed
ius86
Posts: 15
Joined: 08 Oct 2009, 20:33

Da li ce studenti kojima je ostalo samo Medjunarodno privatno pravo moci izlaziti na ispit mimo apsolventskog roka,kao sto je to prije bilo? Da li je to neko pitao profesora?
tvitu
Posts: 42
Joined: 11 Aug 2009, 20:42

pitala ga ja, kaze da nema sanse...
kao to je prije moglo, al posto mi studenti previse pricamo, to je doslo do dekana i onda je dekan njega po prstima...
meni je to iskreno, bezveze prica...
u sustini sto s enjega tice bi moglo, al njemu ne dozvoljava dekan...
ja sam cak poslala dekanu mail da ga pitam da mi odobri jer vec od decembra polazem mpp, medjutim nije mi nista odgovorio...
kad bi se moglo skupiti par studenata tu iz sarajeva i otici kod dekana s tim zahtjevom,bilo bi super...
caltagirone
Posts: 45
Joined: 07 Oct 2009, 21:00

da li studenti po starom režimu studija mogu kod prof. muminovića polagati prvu pa drugu knjigu? kao parcijalno? hvala unaprijed
Post Reply

Return to “IV godina”