PFSA: Uvod u pravo Evropske unije

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
FareSa
Posts: 116
Joined: 11 Mar 2009, 00:03

Postoji li kakva skripta iz te nove knjige ???
Lucky Strike
Posts: 494
Joined: 21 Feb 2009, 23:18

Poslije ugovora iz Nice idu institucije i akti institucija (znaci prije Lisabona)...to sam isto htio iz skripte da predjem,ali nema u ovoj skripti sa bh pravnika :S

@Fare
Ne postoji skripta za novu knjigu,jos je niko nije napravio :)
Lua
Posts: 63
Joined: 02 Nov 2009, 21:31

[quote="Lucky Strike"]
Ti nisi ucila mimo pitanja ovih kako sam shvatio ? Pa jel ti doslo na ispitu nesto sto je bilo mimo ovih pitanja ?
[/quote]

Jesam, pročitala sam sve 2 put, ali sam se bazirala samo na onih sto pitanja.
Locusta
Posts: 67
Joined: 30 Aug 2009, 17:06

ne vidjeh je li ko ovo do sad pitao, vjerojatno mi je proletilo  :h034:
koliko pitanja je bilo da proslom roku?
ASTERIJA
Posts: 70
Joined: 23 Jan 2010, 00:20

Znaci ako sam dobro skontala: skripta iz skriptarice od 75 strana i Lisabonski iz nove knjige i trebalo bi biti ok :D ??
Elisa Day
Posts: 57
Joined: 05 May 2010, 20:50

Jao šta ima ovih datuma ljudi moji za naučit  ;(  A jel dovoljno samo godinu za ove ugovore il traži i mjesec da mu napišeš?? (po mogućnosti sat, minutu...)  :h055:
YoDona
Posts: 312
Joined: 12 Sep 2009, 10:00

mislim da treba obratiti paznju i na datum,cak je bilo slucajeva i kad je potpisana akd stupio na snagu odredjeni ugovor
leekica
Posts: 38
Joined: 08 Feb 2010, 21:25

jel ima negdje na intrenetu da nadjem lisabonski ugovor :D ?
Nissy
Posts: 264
Joined: 31 Oct 2009, 19:58

Može li nam reći neko ko je prisustvovao usmenom kod prof kakva je pitanja postavljao??? Please... :moli:
Harvester_of_Sorrow
Posts: 364
Joined: 04 Feb 2010, 14:48

Lisabonski ugovor link ću ti poslati na privatnu poruku, i svima kojima je potreban. Na usmenom ispitu imaš puno veću širinu pričanja, ali dok te ne prekine i postavi konkretno pitanje što zna da bude bilo šta što mu u datom momentu padne na pamet...
Pitanja se ponavljaju, imate većinu pitanja odgovorenih na prethodnim stranicama. Ali opet: Iz SKRIPTE je dovoljno do Lisabonskog ugovora, Lisabonski ugovor je nedavno stupio na snagu i došlo je do promjene nekih pravila, i što se tiče institucija(po Lisabonu) jako je dobro objašnjeno u knjizi. Za datume se traži navođenje akta kada je usvojen (datum znači dan, mjesec, godina), i kada je stupio na snagu, preporučujem da kod ovakvih pitanja napišete i par rečenica o samom aktu čisto da se vidi ;).
Last edited by Harvester_of_Sorrow on 08 Feb 2011, 17:40, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “III godina”