Kolizija i kolizioni predmeti!

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Locked
bambi_88
Posts: 355
Joined: 23 Sep 2009, 11:19

meni je onaj naš mali kolega sa Studentske rekao jučer da oko 25. provjerim na Oglasnoj... valjda će tada nešto biti kako se ta kolizija i sve što je već navodno odobreno može odraditi... samo je to totalno bezveze ako su upisi do 30. znači oni će nama dati 5 dana roka da mi sve to sredimo i oni će još sebi samo napraviti dvostruki posao.. jel samo meni u ovoj situaciji neke stvari ne štimaju ili je i vama tako??????
Last edited by bambi_88 on 16 Oct 2009, 12:28, edited 1 time in total.
GiGas
Posts: 59
Joined: 17 Sep 2009, 16:14

Valjda nas nece izlevatiti na kraju...doduse, njima i odgovara ova kolizija vishe nego nama (mislim materijalno) tako da ne vidim razloga da nesta smrdi. Ipak ova kolizija treba da bude tu za sve ostale generacije, treba je napraviti i za sva vremena ne mjenjati, a to ne moze preko noci....
bambi_88
Posts: 355
Joined: 23 Sep 2009, 11:19

da ne može se ništa preko noći... no ako su se već sjetili ukinuti socijalni rok... kako se onda nisu sjetili uvesti koloziju.... oni su nas time stavili pred svršen čin... znači ili obnova ili čudo....
GiGas
Posts: 59
Joined: 17 Sep 2009, 16:14

Joj ko kad nas ima "dvesta miliona" pa ne mozes ti lako upraljat s tom cifrom. Kolizija je tek od ove godine, ne planski. Uvedena je zato sto smo mi to trazili i evo nam ga. Licno bi volio tu koliziju da idem dalje, ali valjda nece urnebesne cijene staviti sad.

Na ostalim fakultetima se placa obnova godine i onda posebno placas po predmetu koje izaberes kolizijom. Valdja ce tako i kod nas biti. Ne bi me onda skupo izaslo, vjerovatno ce staviti 100 km po predmetu, iako je i to skupo samo daj boze da ne bude josh skuplje. Nadam se da ce brzo dati to na oglasnu plocu. Danas sam ja zvao i rekli su mi da ne znaju nista josh i da ce biti na oglasnoj ploci.

Malo mi je sve dosadilo. Svaki dan neka muka, strepnja i u glavi mi je vazda ono...mozda i nece biti kolizije, mozda sam sse djaba radovao, NICEMU...Na kraju nista me ne moze iznenaditi kako na nasem fakultetu, tako i u drzavi.
hedija
Posts: 35
Joined: 05 Sep 2009, 22:53

mozda je ovo pitanje po ne znam koji puta, ali meni jedna stvar nije jasna i molim vas ako neko zna da mi razjasni.
otisla sam u ponedjeljak do nase sjajne studentske sluzbe da pitam da li se moze upisati obnova godine regularno i da li redovni studenti koji upisuju koliziju placaju 100 ili 200km za obnovu. onako kompetenti kakvi su odgovorili su mi da ne znaju i da cekaju odluku te da ce ista biti okacena na oglasnoj ploci. medjutim, sta me zbunilo u citavoj prici jeste da su izgleda neki studenti, kako citam na forumu, bez problema predali papire za obnovu.
eh sad, pitanje koje slijedi je: da li redovni studenti koji obnavljaju a cekaju koliziju mogu predati papire za upis? koliko redovni studenti placaju za obnovu?
ljudi bila bi vam vrlo zahvalna na informacija, ako nesto neko zna neka proslijedi. hvala unaprijed. pozz
dijana
Posts: 208
Joined: 22 Feb 2009, 21:51

[quote="hedija"]
mozda je ovo pitanje po ne znam koji puta, ali meni jedna stvar nije jasna i molim vas ako neko zna da mi razjasni.
otisla sam u ponedjeljak do nase sjajne studentske sluzbe da pitam da li se moze upisati obnova godine regularno i da li redovni studenti koji upisuju koliziju placaju 100 ili 200km za obnovu. onako kompetenti kakvi su odgovorili su mi da ne znaju i da cekaju odluku te da ce ista biti okacena na oglasnoj ploci. medjutim, sta me zbunilo u citavoj prici jeste da su izgleda neki studenti, kako citam na forumu, bez problema predali papire za obnovu.
eh sad, pitanje koje slijedi je: da li redovni studenti koji obnavljaju a cekaju koliziju mogu predati papire za upis? koliko redovni studenti placaju za obnovu?
ljudi bila bi vam vrlo zahvalna na informacija, ako nesto neko zna neka proslijedi. hvala unaprijed. pozz
[/quote]

Sto se tice kolizije niko ti ne moze nista tacno reci jer je tek uvedena ove godine i naravno da ce cekati odluku jer je i njima to novost. Sto se tice upisa, ako vec obnavljas, kolizija ti nece promijeniti situaciju i stoga ne vidim razlog zbog kojeg bi odgadjala upis. Kolizione predmete mozes izabrati i nakon upisa. A sto se tice placanja...ima jedna krasna tema : "upis 2009/2010"
berince_s
Posts: 514
Joined: 30 May 2009, 18:27

[quote="hedija"]
mozda je ovo pitanje po ne znam koji puta, ali meni jedna stvar nije jasna i molim vas ako neko zna da mi razjasni.
otisla sam u ponedjeljak do nase sjajne studentske sluzbe da pitam da li se moze upisati obnova godine regularno i da li redovni studenti koji upisuju koliziju placaju 100 ili 200km za obnovu. onako kompetenti kakvi su odgovorili su mi da ne znaju i da cekaju odluku te da ce ista biti okacena na oglasnoj ploci. medjutim, sta me zbunilo u citavoj prici jeste da su izgleda neki studenti, kako citam na forumu, bez problema predali papire za obnovu.
eh sad, pitanje koje slijedi je: da li redovni studenti koji obnavljaju a cekaju koliziju mogu predati papire za upis? koliko redovni studenti placaju za obnovu?
ljudi bila bi vam vrlo zahvalna na informacija, ako nesto neko zna neka proslijedi. hvala unaprijed. pozz
[/quote]



Jedina stvar koju znam sto se tice ovih tvojih pitanja je da redovni studenti placaju obnovu 200 KM, a posto se nista jos ne zna po pitanju kolizije...ne mogu se ni ja praviti pametna :D
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

Upis obnove nema veze sa kolizijom. Upišeš obnovu, platiš normalnu cijenu i onda kad jednog dana osposobe koliziju prijaviš predemete i to je to.
GiGas
Posts: 59
Joined: 17 Sep 2009, 16:14

Jesi ti siguran da to tako moze??? Da ja onda upisem obnovu, pa ovo kad izadje.. ionako cu uzeti samo predmete iz IV semestra...
bambi_88
Posts: 355
Joined: 23 Sep 2009, 11:19

mene zanima ovo.. ako oni "jednog lijepog sunčanog dana" :| uvedu tu koliziju... da li mi trebamo dati prvo predmete koji su nam ostali iz prethodne godine ili možemo odmah i ispite i naredne godine.. naravno uz pretpostavku da ćemo i te koji su nam ostali iz prethodne godine riješiti u toku upisane godine?????
Locked

Return to “Događanja na fakultetu”