PFSA: Bračno Pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
sejo boy
Posts: 23
Joined: 06 Jul 2010, 17:28

Kolegeee moze pitanje!!!
Kakav je koncept integralnog ispita iz bracnog? Ima li zadataka? Trali li puno detaljisati??
Koliko sam cuo ove dvije su pravo zeznute??

Hvala :D :D :D
selmicaaa
Posts: 457
Joined: 01 Oct 2009, 22:10

imas 16 pitanja sve su esejska.S tim da imas 4 pitanja po 10 bodova i 12 pitanja po 5 bodova.55 ti treba za prolaz s tim da su nekim sada dopustali da izadju i na usmeni koji su osvojili 40 i vise bodova(cini mi se da su mi tako rekli).Meni je iskreno bio laksi integralni nego prva parcijala,a manje sam ucila za integralu.Nemas puno vremena,o tome vodi racuna jer su dosta opsirna pitanja,a negdje oko 50 tak minuta je pravog rada na testu.Ono sto bi ti ja savjetovala je da pogledas lekciju nasilje,i zastita od nasilja kako se ostvaruje jer je to bilo i na integrali,a i na parcijali slicno pitanje.takodjer dobro iscitaj izdrzavanje bracnih i vanbracnih partnera(u Porodicnom zakonu imas posebne odredbe koje se odnose na to) i faktori oko kojih se bracni partneri mogu/ne mogu dogovarati.

eto good luck:)

nama zadataka nije bilo!

Prilikom citiranja, pazite da vaš odgovor ne završi u citatu. Također, nije potrebno citirati post iznad vašeg.
Gabrielle.
Last edited by selmicaaa on 02 Feb 2011, 23:55, edited 1 time in total.
M.Y.A.
Posts: 242
Joined: 25 Dec 2009, 17:11

Nema zadataka uopce na integralnom ali su zato jako male sanse da stignes sve uraditi , jer se '' cudno '' boduje i moras sve napisati , a realno nemas vremena jer se integralni ispit radi vremenski jednako kao i parcijala . :D  U svakom slucaju , sretno .  :p031:
Sadange
Posts: 29
Joined: 01 Jun 2010, 20:15

drage moje kolege :) samo jedno pitanje. moze li se odustati prvih nekoliko minuta a da nam se ne pika kao da smo izlazili. da mi se ne desi da placam na kraju :)
zaljepljena
Posts: 538
Joined: 14 Sep 2009, 09:13

ja kad sam bila na ispitu, kolege koje su izlazile komisijski, mogli su da odustanu i ponesu sa sobom uplatnicu...
Sadange
Posts: 29
Joined: 01 Jun 2010, 20:15

znam to, ali ja jos ne izlazim komisijski. u svakom slucaju, da li mogu odustati na pocetku a da se ne broji kao izlazak? hvala kolegice :)
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

mislim da se u svakom slucaju broji kao izlazak..  :p031:
zaljepljena
Posts: 538
Joined: 14 Sep 2009, 09:13

[quote="Sadange"]
znam to, ali ja jos ne izlazim komisijski. u svakom slucaju, da li mogu odustati na pocetku a da se ne broji kao izlazak? hvala kolegice :)
[/quote]

e to ne znam... znam da je opcija odustajanja, a da se ne pika kao izlazak, bila ponudjena samo komisijskim.
Sadange
Posts: 29
Joined: 01 Jun 2010, 20:15

ok..hvala :)
janOo.
Posts: 33
Joined: 25 Mar 2010, 22:25

Molim vas lijepo polozio sam na prvom terminu, kad je upis slijedeci  :moli:  :mrgreen:
Post Reply

Return to “II godina”