PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
jaskooo
Posts: 230
Joined: 17 May 2010, 23:32

Prekrsajno pravo se ne uci, ne uce se ni troskovi, stranke, odrzavenje reda i mira, izuzece, pozivanje, dostavljanje i rokovi. Iz prve glave postavlja obavezno dva pitanja iz ostalih po jedno pitanje s tim da moze nekada i dva postaviti iz ostalih glava sto zavisi kako znas. Ko  slabo zna mora iz njega da izvlaci i postavlja dodatna pitanja. Nacela upravnog postupka svakoga pita pa tek onda nastavi dalje ispitivati, to radi kada dođesw do upravnog postupka. Obavezno nacela dobro nauci jer bez njih nista ne mozes.
emaaa
Posts: 5
Joined: 11 May 2010, 20:10

znam da pitanje nije vezano toliko za temu,ali molila bih da mi neko kaze,ko zna,kad pocinju predavanja za bolonju???? stari sam sistem i polazem upravu,a cula sam da prof.prima studente i mimo roka pa me interesuje...hvala unaprijed
jasko1986
Posts: 15
Joined: 03 Apr 2010, 13:28

da li je dovoljno da za upravu jedan naucim sve iz skripte da bi se polozilo???.....:)) bolonjski sistem..
Chmoljo
Posts: 99
Joined: 30 Sep 2009, 17:15

[quote="jaskooo"]
Prekrsajno pravo se ne uci, ne uce se ni troskovi, stranke, odrzavenje reda i mira, izuzece, pozivanje, dostavljanje i rokovi. Iz prve glave postavlja obavezno dva pitanja iz ostalih po jedno pitanje s tim da moze nekada i dva postaviti iz ostalih glava sto zavisi kako znas. Ko  slabo zna mora iz njega da izvlaci i postavlja dodatna pitanja. Nacela upravnog postupka svakoga pita pa tek onda nastavi dalje ispitivati, to radi kada dođesw do upravnog postupka. Obavezno nacela dobro nauci jer bez njih nista ne mozes.
[/quote]

hvala jasko, već sam to pribilježio... sada ima dosta manje :D ;)
orhideja2011
Posts: 12
Joined: 21 Dec 2010, 21:14

  V-dio je li treba i ovo uciti postupak u upravnom sp..-redovna vanredna pr..sr...ili tek toliko iscitati po knjizi da se orjentaciono poznaje bit te oblasti..?? koliko je zapravo pitao to profesor..? hvala
mem@
Posts: 50
Joined: 29 Jan 2010, 21:33

Zna li ko da li profesor dozvoljava izlazak na ispit  sa licnom kartom??
irma
Posts: 48
Joined: 11 Mar 2009, 00:07

pa sumnjam s obzirom da ti treba upisati ocjenu nakon sto odgovaras.. ali ako neko ima drugacije informacije slobodno me ispravite  ;)
Chmoljo
Posts: 99
Joined: 30 Sep 2009, 17:15

ocjenu je profesoru najbitnije upisati na prijavnicu. nisam jedanput naknadno upisivao ocjenu u index. konkretno, sjećam se da sam to uradio mjesec i po poslije položenog ispita iz Finansijskog prava :)

Nema potrebe da navodite komentar koji se nalazi iznad Vašeg komentara. Hegel
Last edited by Chmoljo on 04 Feb 2011, 19:08, edited 1 time in total.
riki rubio
Posts: 70
Joined: 27 Feb 2009, 13:43

da li je potrebno upravni ugovor uciti jer ovdje se nigdje ne spominje nase pravo vec samo francusko i njemacko.....sto nas zanima njihovo pravo. :P
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

treba uciti upravni ugovor vrlo cesto pita
Post Reply

Return to “IV godina”