PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Adnan Osmanspahic
Posts: 34
Joined: 14 May 2010, 13:31

Racunovodstvena politika : to su posebna načela,odgovori,pravila i praksa koje primjenjuju subjekt pri sastavljanju finansijskog izvještaja.Radi pravilnog razumjevanja finansijskog izvještaja nužno je objaviti dodatna obrazloženja kojima se polašnjavaju primjene računovodstvene politike i učinci tih politika.Svako preduzeće može aktivno određivati svoju računovodstvenu politiku kojom kojom može bitno utjecati na sadržaj finansijskog izvještaja.Aktivnu ulogu o odabiru i usvajanju računovodstvene politike ima menađment,odnosno uprava preduzeća.Prihvatanje računovodstvene politike potrebno je dosljedno primjenjivati na sve transakcije i poslovne događaje.Najznačajniji segment R.P. mogu biti latentne rezerve i skriveni gubici.

Finansijski izvještaj je dosta opširnije pitanje i tako da ima sigurno više od tri rečenice  :c053:
Adnan Osmanspahic
Posts: 34
Joined: 14 May 2010, 13:31

[quote="student"]
moze li mi neko reci da li se pdv moze uciti iz skripte od41str,
[/quote]

Moj savjet ti je da se previse ne opterečuješ PDV-om ;)
Behlil Ajdin
Posts: 344
Joined: 16 Feb 2010, 09:41

[quote="Adnan Osmanspahic"]
Racunovodstvena politika : to su posebna načela,odgovori,pravila i praksa koje primjenjuju subjekt pri sastavljanju finansijskog izvještaja.Radi pravilnog razumjevanja finansijskog izvještaja nužno je objaviti dodatna obrazloženja kojima se polašnjavaju primjene računovodstvene politike i učinci tih politika.Svako preduzeće može aktivno određivati svoju računovodstvenu politiku kojom kojom može bitno utjecati na sadržaj finansijskog izvještaja.Aktivnu ulogu o odabiru i usvajanju računovodstvene politike ima menađment,odnosno uprava preduzeća.Prihvatanje računovodstvene politike potrebno je dosljedno primjenjivati na sve transakcije i poslovne događaje.Najznačajniji segment R.P. mogu biti latentne rezerve i skriveni gubici.

Finansijski izvještaj je dosta opširnije pitanje i tako da ima sigurno više od tri rečenice  :c053:
[/quote]

Velika ti hvala...  :f035:  :f035:
Pretpostavio sam da je malo 2-3 rečenice...  :f010:  :f010:
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

A nije malo.Nisam ni ja na ispitu napisao više od 3 recenice što se tice tog pitanja,pa sam položio
Flaaa
Posts: 212
Joined: 22 Aug 2009, 15:04

kad se radi ispit?
mislim satnica  (H)
nihadk
Posts: 143
Joined: 05 Apr 2010, 16:55

ako kome što znači ja sam položio po onoj manjoj skripti  i ništa više nisam pisao nego što piše u njoj,posebna pažnja na poreze i finansijski izvještaj ,sretno
Sanda
Posts: 3
Joined: 28 Oct 2009, 19:14

Studenti od slova A-K su u 12:00, od L-Ž u 13:00, a vanredni u 14:00 ;)
Swatch83
Posts: 428
Joined: 27 Sep 2009, 12:47

I stari sistem je u 14h
mina**
Posts: 220
Joined: 15 Apr 2010, 12:17

doprinosi na placu i naknada plate- koja je to lekcija ??
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Mislim da je to lekcija"porez na plate"
Post Reply

Return to “III godina”