PFSA: Pravna logika sa metodologijom prava (Novi naziv: Sociologija prava)

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
zdravko_l
Posts: 108
Joined: 21 May 2009, 19:53

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Nije ti to potrebno. Imas profesorova predavanja u prvom postu ove teme. To dupuni sa tim linkom sto sam postavio iznad (ako nemas knjigu Gaje Petrovica) i bice sasvim dovoljno. :d055:

[/quote]
za ovaj link iznad,jel treba sve ovo?? :S
Diesel
Posts: 627
Joined: 23 May 2009, 08:05

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Nije ti to potrebno. Imas profesorova predavanja u prvom postu ove teme. To dupuni sa tim linkom sto sam postavio iznad (ako nemas knjigu Gaje Petrovica) i bice sasvim dovoljno. :d055:

[/quote]

hvala velika:-)
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="zdravko_l"]
[quote="MarcusTulliusCicero"]
Nije ti to potrebno. Imas profesorova predavanja u prvom postu ove teme. To dupuni sa tim linkom sto sam postavio iznad (ako nemas knjigu Gaje Petrovica) i bice sasvim dovoljno. :d055:

[/quote]
za ovaj link iznad,jel treba sve ovo?? :S
[/quote]

Pojam, vrste pojmova (u ovom fajlu su i odnosi medju pojmovima), sud, vrste sudova, odnosi medju sudovima, zakljucak.
maliodpalube
Posts: 72
Joined: 09 Jun 2009, 11:39

imam knjigu gaje petrovica u pdf na cirilici  :|    ako kome moze pomoci mogu postaviti
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="maliodpalube"]
imam knjigu gaje petrovica u pdf na cirilici  :|    ako kome moze pomoci mogu postaviti
[/quote]

Nemoj to postavljati ovdje. Ipak je to krsenje autorskih prava. :d055:
am3l
Posts: 210
Joined: 27 May 2009, 02:05

nemoj gajo ce se naljutit  (H)
Shargoo
Posts: 19
Joined: 16 Apr 2009, 09:30

Da li neko zna koja su bila esejska pitanja druge grupe :S
Znam samo 2 :S
1. Struktura Argumentacije  :o293:
2. Objektivnost naucnog saznanja  :o293:
maliodpalube
Posts: 72
Joined: 09 Jun 2009, 11:39

hmm meni su bila sljedeca esejska:  socioloski metod,historija i razvoj logike, stavovi slijepih o vrijednosti :O (gustav radbuh) ,i nesto u vezi haima perelmana  ,
et' ako se jos moze neko sjetiti kakvih pitanja bujrum pisite
jusko
Posts: 16
Joined: 20 Jun 2009, 16:27

je l' moze neko navesti primjer zadatka za silogizme i divizije kakav dodje na ispitu?
i pola tih pitanja koja vi pisete da su bila nema na ovim skriptama koje su postavljene za download, pa gdje ih onda mogu nac'?
TinkerBeLL
Posts: 340
Joined: 11 Mar 2009, 07:57

[quote="jusko"]
je l' moze neko navesti primjer zadatka za silogizme i divizije kakav dodje na ispitu?
i pola tih pitanja koja vi pisete da su bila nema na ovim skriptama koje su postavljene za download, pa gdje ih onda mogu nac'?
[/quote]

Iz knjige uci onaj ko hoce da zna odgovor na svako pitanje, pa ih shodno tome tu sigurno mozes naci.
Skripta je tu za one koji ce da idu "precicom", rijetko kad ces naci AMA BAS SVE (mada je ova sasvim solidna za navedena ispitna pitanja)
Ako se rukovodis sistemom "ucenje po postavljanim ispitnim pitanjima", lagano uzmes knjigu u ruke (mislim da nije suvishe teshka :P) i nadopuni to sto ti nedostaje u skripti.
Post Reply

Return to “I godina”