PFSA: Radno pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
dora
Posts: 420
Joined: 24 Sep 2009, 11:39

Hvala Dado ;)...
Može li neko od kolega-kolegica da prenese utiske sa današnjeg ispita...,kakav je prof. bio?? šta je pitao iz individualnog i procesnog????...
Unaprijed hvala
dora
Posts: 420
Joined: 24 Sep 2009, 11:39

Iko...????
Samanta
Posts: 135
Joined: 10 Sep 2010, 20:05

I mene zanima sta je pitao iz PROCESNOG I IZ SOCIJALNOG ,ima li neko da zna koja je pitanja danas postavljao:)
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

Iz Socijalnog prava cesto postavlja pitanja.Izvori soc prava i u sklopu toga konv 102 obavezno je pita ,penzijski staž vrste ,i pitanje tipa ko se brine za naše borce. Izvore pročitajte iz knjige jer je meni postavio pitanje medunarodni ugovori sto su u stvari izvori ali je to posebna lekcija u knjizi ili cisto da vas ne zbuni.Otprilike vrti 20 pitanja i to je to i kad vidi da neko ne zna neko pitanje iz socijalnog onda ga citav dan svima postavlja:-D
Last edited by Dado on 19 Jan 2011, 00:16, edited 1 time in total.
Samanta
Posts: 135
Joined: 10 Sep 2010, 20:05

hvla polozila sam,:) bas cesto pita te međunarodne izvore.
iomerhodzic
Posts: 48
Joined: 13 Sep 2010, 15:28

Poštovane kolege možete li mi odgovoriti koliko je dovoljno da se položi parcijalno kod Dedića.
Da li je to cijela knjiga ili dio knjige, nekako mi puno za učiti imam i drugih obaveza :P
iomerhodzic
Posts: 48
Joined: 13 Sep 2010, 15:28

I još bi da zamolim ako može ;( što se tiče pravne medicine, znam za onih 15 stranica kod ass Ferhatović ali me buni
ona prava skripta. Može li to biti ona skripta iz skriptarnice od 35 str.

Hvala velika... ;)
jasminkaS
Posts: 160
Joined: 24 Jan 2011, 13:22

Vezano za ova pitanja iz prvog dijela, 100% pita KOnvencije MOR-a...ja kad sam izlazila u dec.roku troje ljudi je oborio na tome...pa eto da znate  :)
dora
Posts: 420
Joined: 24 Sep 2009, 11:39

[quote="iomerhodzic"]
Poštovane kolege možete li mi odgovoriti koliko je dovoljno da se položi parcijalno kod Dedića.
Da li je to cijela knjiga ili dio knjige, nekako mi puno za učiti imam i drugih obaveza :P
[/quote]
Kod prof. se može polagati radno iz 4 dijela, tj. to su ti ona 4 velika naslova, prvi dio ti je do Individualnog radnog prava, drugi dio ti je individualno r.pravo, treći dio je procesno r. pravo i četvrti je socijalno, to ti je posebna knjiga. Većina kolega.kolegica spremaju po skripti, među kojima sam i ja, mada neke lekcije dopunjavam iz knjige.. Na prethodnim stranicama kolega je stavio pitanja koja najčešće pita, mada je mene pitao iz prvog dijela pitanje koje tamo nema, a to je značaj i funkcije kolektivnog ugovaranja,,,al' to samo ako nemaš baš sreće :):):)....
ema1103
Posts: 151
Joined: 06 Jul 2009, 20:46

[quote="dora"]
[quote="iomerhodzic"]
Poštovane kolege možete li mi odgovoriti koliko je dovoljno da se položi parcijalno kod Dedića.
Da li je to cijela knjiga ili dio knjige, nekako mi puno za učiti imam i drugih obaveza :P
[/quote]
Kod prof. se može polagati radno iz 4 dijela, tj. to su ti ona 4 velika naslova, prvi dio ti je do Individualnog radnog prava, drugi dio ti je individualno r.pravo, treći dio je procesno r. pravo i četvrti je socijalno, to ti je posebna knjiga. Većina kolega.kolegica spremaju po skripti, među kojima sam i ja, mada neke lekcije dopunjavam iz knjige.. Na prethodnim stranicama kolega je stavio pitanja koja najčešće pita, mada je mene pitao iz prvog dijela pitanje koje tamo nema, a to je značaj i funkcije kolektivnog ugovaranja,,,al' to samo ako nemaš baš sreće :):):)....
[/quote]

značaj i funkcije kolektivnog ugovaranja ima u skripti  :D
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”