PFSA: Privredno pravo

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
Labello
Posts: 102
Joined: 05 Mar 2009, 20:33

Rekla je da ce biti iduce sedmice (valjda u srijedu najvjerovatnije) :d055:
minchulin
Posts: 30
Joined: 02 Apr 2010, 15:50

ja mislim da ce biti vec u ponedjeljak...jer ja kad sam predavala test ona je vec nekoliko radova ocjenila(neko je dobio 6 :D) no nikad se ne zna :)
kopitaneskita
Posts: 45
Joined: 29 Nov 2010, 15:41

imam jedno pitanje za kolege koje su položile privredno pravo po starom sistemu (dakle kompletan ispit).

naime, danas sam prvi put izlazio i desila mi se situacija da nisam uopšte obraćao pažnju na vrijeme koje nam je preostalo, jer mislio sam da ćemo raditi sat vremena, a ne 45min i uglavnom kraj ispita me uhvatio na polovini četvrtog pitanja.

vjerovatno sam možda i previše pisao u prva tri pitanja, pa me sad zanima koliko je zaista dovoljno napisati rečenica? znam da neka pitanja traže malo duže, a neka kraće odgovore, ali eto ono okvirno koliko rečenica je dovoljno za prolaz, da mi se ista stvar ne desi opet, pa da ne uspijem kompletirati ispit u 45min.

molim odgovore samo od kolega koji polažu privredno po starom sistemu i koji su položili ispit.

hvala.
Last edited by kopitaneskita on 21 Jan 2011, 18:23, edited 1 time in total.
MiranX
Posts: 66
Joined: 11 Oct 2009, 22:49

Radio sam opsti dio danas..moze li mi neko odgovoriti na pitanje..PRODAJA IMOVINE KOD STECAJA?? I POJAM POSLOVNE TAJNE? mislio sam da sam spremio ispit al su me ta 2 pitanja izbacila iz takta skroz..:)
liska
Posts: 30
Joined: 25 Feb 2010, 16:56

Može li neko napisati pitanja druge grupe, stari režim? Znam da je bilo:
1-prelazak rizika kad je i kad nije kupac u docnji
2-razlika čeka i mjenice
Bila su još dva pitanja.    ? :moli:
minchulin
Posts: 30
Joined: 02 Apr 2010, 15:50

Tajna je podatak koji je zakonom, drugim propisom, općim aktom ili drugim aktom nadležnog tijela donesenim na temelju zakona, određen tajnim.
Poslovnom tajnom smatraju se informacije o poslovanju za koje je očito da bi
prouzrokovale značajnu štetu društvu ako dođu u posjed trećeg lica bez saglasnosti
društva.
ova druga definicja je iz naseg zakona ...
dzeni23
Posts: 100
Joined: 03 Jul 2010, 19:29

Kada je drugi termin ?  Moze li neko napsati ko je izlazio u petak na ispit da lije bila jos neka grupa i koja su to pitanja
tai
Posts: 7
Joined: 07 Dec 2010, 17:13

Meni su bila ova pitanja u petak:
Formiranje osnovnog kapitala kod komanditnog drustva
Reorganizacija stecajnog duznika
Pretpostavljeni bitni elementi mjenice
Pojam i vrste monopolskog sporazuma
Realna i sukcesivna isporuka
lilka
Posts: 6
Joined: 02 Oct 2010, 23:52

Izasli su rezultati od ispita koji je bio u petak.
toni84
Posts: 2
Joined: 01 Oct 2010, 11:41

Ej jel moze neko napisati rezultate ispita koji je bio u petak? unaprijed hvala!
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”