PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

:d055:
nema na cemu, ugovor i tuzbe, sve iz praktikuma:)
samo ne trebas znati sve, ima tacno odredjeno koje treba nauciti za 1 dio:) Napisat cu odgovor cim sigurno saznam koje su to, da ne pravim zablude:)
Harvester_of_Sorrow
Posts: 364
Joined: 04 Feb 2010, 14:48

[quote="Jean D Arc"]
  Hvala ti na odgovoru, nisam znala da daje i ugovore, jer to nije spominjao. :(  Onda ugovore trebam nauciti iz praktikuma?
[/quote]
Ugovor i tužbu samo pročitaj nekoliko puta iz praktikuma, čisto da znaš koncept. Ostalo je stvar tvoje mašte, i sposobnosti izražavanja. Meni je ugovor izvukao ispit, a pročitao sam možda dva puta poneki ugovor. Zadatak je druga priča, i puno više vježbe treba različitih primjera da se savlada, zato je 95% toga što se vježba upravo zadatak.
Jean D Arc
Posts: 204
Joined: 29 Sep 2009, 17:30

Hvala, kolega! ;) Ja sam mislila da je to nesto komplikovano.
ida.600
Posts: 46
Joined: 19 Feb 2010, 13:12

zna li iko koje ugovore treba obraditi iz opceg dijela? ako znate odgovorite molim vas :moli:
Nur
Posts: 114
Joined: 12 Dec 2009, 19:31

sretno vam ko bude izlazio u ponedjeljak na ispit i neka nam javi pitanja :moli:
kitty1
Posts: 19
Joined: 22 Jan 2011, 18:41

joj moze li mi iko pomoci ja ne zivim u sarajevu i ne dolazim na predavanja nikako studiram vandredno jeli mi iko moze reci kako najlakse , iz cega i imaju li ikakva pitanja koja  kruze za ovaj ispit
hvala vam puno unaprijed poljubac
art vandeley
Posts: 196
Joined: 08 Jun 2010, 15:34

U koliko sati je ispit u ponedjeljak?
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

ispit je u 13h -opći dio; posebni dio u 14h :d055: sretno svima!
art vandeley
Posts: 196
Joined: 08 Jun 2010, 15:34

Stvarno je super ako se potrefi kao zadnje pitanje ugovor...to je bas bezveze i lagano...medjutim zadaci :zamisljen: hmmm...pogotovo uceci iz praktikuma imam osjecaj da ovi uradjeni koji sluze kao primjer su uglavnom puno laksi i jednostavniji a ovi sto su ostavljeni nama komplikovani (kako koji ali ih ima) ...to je kao ono u matematici 2 + 2 = 4 pa onda udari tebi neke zagrade , korijene itd... i fakat se zakljucuje da bi rjesavao uspjesno zadatke kao u praktikumu moras znati zakon napamet , jedino ako on bas na ispitu ne zahtjeva to konkretno clan , stavka itd...
ida.600
Posts: 46
Joined: 19 Feb 2010, 13:12

ne znam dolazis li na predavanja i vjezbe,ali profesor je nekoliko puta naglasio da ne trazi od nas da znamo zakon napamet, jer ga ni on vjerovatno ne zna u cjelosti... nas zadatak je da u zadatku prepoznamo institut koji se trazi i da znamo objasniti zbog cega je pravna situacija takva kakva je data u zadatku.
Post Reply

Return to “III godina”