PFSA: Krivično pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Vily
Posts: 186
Joined: 15 Oct 2010, 17:24

Danas je profesor bio loseg raspolozenja koliko sam shvatila bio je i prehladjen pa je mozda i njegva nerovoza izazvala obaranje veceg broja studenata, isticem krivicnu odgovornost, ko je polozio krivicno djlo oborio je kr odgovornost pretezno. Meni je postavio prvo prostorno vazenje krivicnog zakona rekla par recenica presao na krivicno djelo i postsvio mi pokusaj i rekla par recenica i polozila. Postvljao je  negativnu eliminatornu fukciju radnje koja nema u skripti zatim cesto pitanje je bila i drustvena opasnost, postavio je i pitanje odnos opasnosti i protupravnosti, radnja izvrsenja dakle ta pitanja i pored ostalih poznatih koja postavlja .Sretno vam !
Sadange
Posts: 29
Joined: 01 Jun 2010, 20:15

ako moze samo odgovor na jedno pitanje. polozila sam prvi dio krivicnog 1 u septembru, pa me zanima da li mi to i sada vazi buduci da smo zakoracili u novu godinu :) hualaaa i sretno svima sutra.
bad_religion
Posts: 133
Joined: 29 Sep 2009, 14:51

Važi ti i dalje!  :d055:
Sadange
Posts: 29
Joined: 01 Jun 2010, 20:15

hvala kolega :)
bad_religion
Posts: 133
Joined: 29 Sep 2009, 14:51

Neko je spomenuo da je prof. Tomić pitao beznačajno djelo, pa ako bi ko znao na kojoj je to strani u knjizi bila bih jako zahvalna na toj informaciji! :D
skorcini
Posts: 27
Joined: 08 Oct 2009, 12:24

uci to iz skripte predobro je objasnjeno :D
bad_religion
Posts: 133
Joined: 29 Sep 2009, 14:51

zahvaljujem!
pocetnica
Posts: 45
Joined: 01 Dec 2009, 21:34

Mene je pitao profesor ''Beznačajno djelo'', u knjizi to ti je na strani 357, ali ja sam učila iz skripte (koja počinje s ''Izvori...'') i položila. Tako da je tvoj sad izbor  :D
Ultragotivan
Posts: 10
Joined: 20 Dec 2010, 15:03

Zdravo, nisam polozio prvi test,ako polozim rim imam namjeru izaci u februaru integralno kod profesora tomica jer sam redovnjak. Moze li mi neko u kratkim crtama reci sta sve trebam ucit,iz kojih skripti,koja pitanja najcesce budu. hvala unaprijed.
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

[quote="Hasisar"]
Nemojte mene kriviti ako ne poloziti ali znam da su ova udarna !!!

Krivicno djelo:

1.Radnja ucinjenja k.djela
2.Pojam i funkcija drustvene opasnosti
3.Protupravnost
4.Mjesto i vrijeme ucinjenja k.djela
5.Pripremne radnje
6.Pokusaj
7.Nepodoban pokusaj
8.Dobrovoljni odustanak
9.Sticaj (idealni i realni)
10.Prividni sticaj
11.Produzeno k.djelo
12.Nuzna odbrana (vazno)
13.Krajnja nuzda (vazno)
14.Sila i prijetnja

Krivicna odgovornost:

Pravna i stvarna zabluda, nehat (svjesni i nesvjesni), actiones libera in causa, bitno smanjena uracunljivost i metod utvridjivanja bsu,intelekutalni i voluntaristicki element, bioloska osnova, psihiloska osnova eto toga se sjecam to su udarna!!!
[/quote]
Post Reply

Return to “II godina”