PFSA: Krivično pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
lecky
Posts: 90
Joined: 19 Nov 2010, 01:15

Sto se tice prof Tomica nije uopce tacno da vas ne slusa, sve fino slusa i ne morate se derati ! :S
Danas je pravo malo ljudi polozilo djelo i odgovornost (oba dijela), ugl, poloze samo djelo ili nista.. Eto toliko.. Sretno..  :)
d3c
Posts: 128
Joined: 23 Nov 2010, 13:05

[quote="Berich"]
maloprije dodjoh sa ispita ali kod prof Petrovica u ovom slucaju kod asistentice jer je ona ispitivala .. masa raje je pala i oni sto su prosli dobili su 6 ne znam za nekog da je dobio vise .. pitanja katastrofa , izvlaci iz naftalina i ne mozes joj poceti pricati a da prethodno ne kazes tacnu definciju .. nije bas tako lahko kao sto se prica , to ce vam potvrditi raja koja je danas bila na ispitu. usput ja sam polozila bukvalno sve rekla osim jedne definicije i dobila 8.. ucite ljudi ,al bas. evo pitanja PROTIVPRAVNOST,DRUSTVENA OPASNOST,VRIJEME IZVRSENJA DJELA , VREMENSKO I PROST VAZENJE ZAKONODAVSTA, BSU (CAK I PRIMJERI I ELEMENTI) , STICAJ K.DJELA , STVARNA ZABLUDA , ACTIONES LIBERAE IN CAUSA ,RADNJA IZVRSENJA , POSLJEDICA , DJELO MALOG ZNACAJA (I PRIMJERI) ,POKUSAJ KRIVICNOG DJELA , ANALOGIJA, NUZNA ODBRANA..UMISLJAJTUMACENJE ZAKONA ...ako se sjetim jos reci cu al ima raje koja je zapisivala ta pitanja... huuuh  :c053:
[/quote]


Cestitam kolegice i ja sam polozio. Asistentica je danas bila ljuta ko nikad. U zivotu nisam vidio vise ljudi da su pali ko danas. Obarala je bukvalno zbog jedne rijeci, ko god da je polozio kaze da je jedva prosao. Nemam pojma sta joj je bilo danas.

I definitivno sve sto je pricano oko ispita, oko asistentice i sl. danas nije bilo istina jer je prolaznost bila jako mala, asistentica iznervirana, uzas. MOzda je samo danas bila ovakva, ne kazem da je uvijek...
Judge Man
Posts: 415
Joined: 19 Oct 2009, 21:08

Izgleda da sve zavisi od toga kako su se probudili taj dan i asistentica i profesor, tj, na koju su nogu ustali. Znam da ranije generacije su mi x puta govorili, lagano, 4-5 recenica pita svakog (Tomic), i onda ide dalje sledece pitanje...a vidi danas, jadni ljudi, popadase ko kruske ocm -.- ...A sto se tice Tomica, on je imao i nas a i one koji su polagali Krivicno II u 12 mislim, vjerovatno je zbog toga raspolozenje njegovo bilo nula bodova :/
Nadam se da ce u petak ustati na desnu nogu, pa da bude kako je pricano ranije  :mrgreen:
codecivil
Posts: 636
Joined: 23 Sep 2009, 12:35

nadamo se :D :zamisljen:
d3c
Posts: 128
Joined: 23 Nov 2010, 13:05

Samo da jos kazem da mislim da je asistentica postala strozija zbog studenata. Ako cemo iskreno, svi su pricali gdje su god stigli kako je Krivicno pravo previse lako, kako je da bi polozio Kriminologiju dovoljno samo doci na ispit i sl. Ocigledno su takve informacije dosle dok nekog ko je kritikovao asistenticu pa je ona promijenila nacin ispitivanja. A narocito sad kad je Petrovic postao dekan, on i ne smije dopustiti da takve price kruze o nacinu polaganja njegovih predmeta.

Zato od sada, ako je neki asistent blag i dopusta da se lako polozi, ne pricati na sve strane o tome.
Amar_Nj
Posts: 63
Joined: 21 Jan 2010, 01:15

Ima li negdje na netu lekcija; drustvena opasnost?
To mi fali?
thx
Judge Man
Posts: 415
Joined: 19 Oct 2009, 21:08

Imas u knjizi, a ako nemas knjige, surfaj po wikipediji, mora biti nesto.
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

[quote="Amar_Nj"]
Ima li negdje na netu lekcija; drustvena opasnost?
To mi fali?
thx
[/quote]

Nadam se da može pomoći:
http://www.maturskiradovi.net/forum/Thr ... asnosti-ij
athena
Posts: 248
Joined: 28 Dec 2010, 21:33

Judge Man sta ima?  Cokoladu smo smazali u sekundi hahah :) Ja evo hocu da prostudiram ove neke lekcije iz knjige sto su bile danas. Nadam se da ce u petak biti vise srece za nas :)
EMin@
Posts: 215
Joined: 07 Nov 2009, 23:40

[quote="hare_krishna"]
@ EMin@
ma ja sam prvi bio...ocito je prof. kasnije promjenio raspolozenje  :zamisljen:
[/quote]

kunem ti se, znala sam da ces to reci  :mrgreen:
vjeruj mi,bio si u onoj maaaaaaloj grupi sretnih
Post Reply

Return to “II godina”