PFSA: Krivično pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

raja,vjerujem da bi svi bili zahvalni da svoja iskustva i pitanja  :D :mig:  prenesete,hvala unaprijed :d055:
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

Pa prenijeli su na prethodnoj stranici :D
EMin@
Posts: 215
Joined: 07 Nov 2009, 23:40

[quote="hare_krishna"]
Ma da... Profesor mi postavio pitanje i nisam izgovorio ni prosto prosirenu recenicu, prekide me i kaze hajde evo drugo pitanje a govorio sam sasvim normalnim tonom, posto nisam polozio test pitao me tumacenja krivicnog prava a drugo pitanje je bilo posljedice ucinjenja krivicnog djela. I polozio, a ostatak cu na popravnom.
[/quote]

kolega,ako nije problem, oko koliko sati si usao da odgovaras?
Berich
Posts: 417
Joined: 09 May 2010, 20:15

maloprije dodjoh sa ispita ali kod prof Petrovica u ovom slucaju kod asistentice jer je ona ispitivala .. masa raje je pala i oni sto su prosli dobili su 6 ne znam za nekog da je dobio vise .. pitanja katastrofa , izvlaci iz naftalina i ne mozes joj poceti pricati a da prethodno ne kazes tacnu definciju .. nije bas tako lahko kao sto se prica , to ce vam potvrditi raja koja je danas bila na ispitu. usput ja sam polozila bukvalno sve rekla osim jedne definicije i dobila 8.. ucite ljudi ,al bas. evo pitanja PROTIVPRAVNOST,DRUSTVENA OPASNOST,VRIJEME IZVRSENJA DJELA , VREMENSKO I PROST VAZENJE ZAKONODAVSTA, BSU (CAK I PRIMJERI I ELEMENTI) , STICAJ K.DJELA , STVARNA ZABLUDA , ACTIONES LIBERAE IN CAUSA ,RADNJA IZVRSENJA , POSLJEDICA , DJELO MALOG ZNACAJA (I PRIMJERI) ,POKUSAJ KRIVICNOG DJELA , ANALOGIJA, NUZNA ODBRANA..UMISLJAJTUMACENJE ZAKONA ...ako se sjetim jos reci cu al ima raje koja je zapisivala ta pitanja... huuuh  :c053:
hare_krishna
Posts: 659
Joined: 11 Oct 2009, 21:05

@ EMin@
ma ja sam prvi bio...ocito je prof. kasnije promjenio raspolozenje  :zamisljen:
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

[quote="Berich"]
maloprije dodjoh sa ispita ali kod prof Petrovica u ovom slucaju kod asistentice jer je ona ispitivala .. masa raje je pala i oni sto su prosli dobili su 6 ne znam za nekog da je dobio vise .. pitanja katastrofa , izvlaci iz naftalina i ne mozes joj poceti pricati a da prethodno ne kazes tacnu definciju .. nije bas tako lahko kao sto se prica , to ce vam potvrditi raja koja je danas bila na ispitu. usput ja sam polozila bukvalno sve rekla osim jedne definicije i dobila 8.. ucite ljudi ,al bas. evo pitanja PROTIVPRAVNOST,DRUSTVENA OPASNOST,VRIJEME IZVRSENJA DJELA , VREMENSKO I PROST VAZENJE ZAKONODAVSTA, BSU (CAK I PRIMJERI I ELEMENTI) , STICAJ K.DJELA , STVARNA ZABLUDA , ACTIONES LIBERAE IN CAUSA ,RADNJA IZVRSENJA , POSLJEDICA , DJELO MALOG ZNACAJA (I PRIMJERI) ,POKUSAJ KRIVICNOG DJELA , ANALOGIJA, NUZNA ODBRANA..UMISLJAJTUMACENJE ZAKONA ...ako se sjetim jos reci cu al ima raje koja je zapisivala ta pitanja... huuuh  :c053:
[/quote]
E znas što su padali?
Zato što uce po skriptama od tomica ili po starim skriptama
Asistentica dobro poznaje knjigu i zna tačno da li pričate po toj knjizi.U tome je problem
@lleee
Posts: 61
Joined: 04 Feb 2010, 14:39

ja sam ucila iz skripte od tomica i polozila sam kod ass (vanredan student) , uopste nije puno zahtjevala cak i pomogne , pitanja nisu teska samo ono najbitnije i to je to :D
codecivil
Posts: 636
Joined: 23 Sep 2009, 12:35

cuo sam da je danas prof Tomic bio neraspolozen i da izvlacio pitanja iz naftalina nadam se da ce biti bolje u petak nama :) i stvarno nekontam svi se sada uhvatili izivljavati na ovoj generaciji studenata :(
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Zaboravio si moj cijenjeni kolega Adi da smo mi gene. 2009/2010 prva, prava, jedina zakonska i šta ne sve generacija Bolonje tako da moraju na nama da treniraju strogoću i tjeraju inat  :mig:
deni90
Posts: 100
Joined: 29 Sep 2009, 20:36

Obratite pažnju upravo na društvenu opasnost- funkcije, stepnovanje, vrste. Danas je to bilo često ispitno pitanje.

Srećno svima.
Post Reply

Return to “II godina”