PFSA: Krivično pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
athena
Posts: 248
Joined: 28 Dec 2010, 21:33

Drage kolege jedno pitanje? Naucila sam krivicno pravo iz skripte koja ima 120 stranica ( uci se do 80 te stranice jer je dotle krivicno djelo i krivicna odgovornost, ) nije ova skripta sa bh pravnika koja je malo opsirnija, polazem kod prof Tomića. E sad da li se stvarno moze poloziti iz te skripte, jer je skripta barem po meni kratka, nekao je koncizna. Vecina kolega iz nje uci, i kazu da je uredu kad su je uporedjivali sa knjigom. Da li prof previše "pegla" sa pitanjima? pozzz
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

[quote="_missy_"]
nije tesko poloziti kod profesora tomica...najbolja je ona skripta sto je prva lekcija Izvori prava...ne pegla uopce puno....nekih 5-6 recenica i odmah prelazi na sljedecu glavu, naravno ako pokazete da ste iole ucili...i kada udjete nemojte govoriti ja cu samo prvu glavu jer vise pegla, nego samo recite idem ispocetka pa polagali samo prvu ili sve samo tako recite, znam iz iskustva i licnog a i neke moje raje...nije uopce tezak profesor, samo pricajte razgovjetno i glasno, da se vidi da ste ucili...i to je tooo....i on je taj koji ispituje, a ne ass...to je sto ja znam...ako neko ima drugi prijedlog...bujrum...:)))
[/quote]
Last edited by Gabrielle on 16 Jan 2011, 21:48, edited 1 time in total.
Dorian.Gray
Posts: 192
Joined: 03 Feb 2010, 01:12

a meni je ova skripta od tomica katastrofalna i nepregledna, puuuuuuuno je lakse uciti  sa ove druge , sad moram sjediti za laptopom i uciti iz nje, a nervira me ovo zujanje .
law
Posts: 505
Joined: 30 Oct 2009, 00:31

Pitanje za one koji su polagali, da li profesor ikada pita ove lekcije uzrocnost, protupravnost, drustvena opasnost? Te lekcije nisu obuhvacene u skripti sa predavanja, a u knjizi se nalaze od 226 do 270 i neke stranice? Hvala
athena
Posts: 248
Joined: 28 Dec 2010, 21:33

Hvallla Gabrielle :)... I jos nesto znal neko koja pitanja postavlčja iz krivicne odgovornosti, posto u skripti mislim da ima nekih 20 tak stranica iz odgovornosti? To mi nesto malo  ccc ?????
Judge Man
Posts: 415
Joined: 19 Oct 2009, 21:08

@athena

Krivicna odgovornost:

Pravna i stvarna zabluda, nehat (svjesni i nesvjesni), actiones libera in causa, bitno smanjena uracunljivost i metod utvridjivanja bsu,intelekutalni i voluntaristicki element, bioloska osnova, psihiloska osnova...

To kae neki lik il likica da su udarna  :mrgreen:
makky
Posts: 70
Joined: 26 Jan 2010, 18:50

[quote="Gabrielle"]
Ne moraš izaći u januaru da bi mogla u februaru  :mrgreen:
[/quote] Jel to sigurno sto posto...
athena
Posts: 248
Joined: 28 Dec 2010, 21:33

Hvalla Judge Man :)
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

[quote="makky"]
[quote="Gabrielle"]
Ne moraš izaći u januaru da bi mogla u februaru  :mrgreen:
[/quote] Jel to sigurno sto posto...
[/quote]

Jeste  :mrgreen:
Amar_Nj
Posts: 63
Joined: 21 Jan 2010, 01:15

Uzeo sam ovu skriptu od 150-160 stranica da spremim krivicno 1, medutim izgleda mi malo konfuzna. Da li neko zna odprilike pitanja koja se vrte, tako da njih spremim malo bolje??
Post Reply

Return to “II godina”