PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Ima li neko ko bi mogao da kaže nešto u vezi samog ispita iz ovog predmeta?
Cuo sam da daje esejska pitanja,može li se prepisati :mrgreen,?
Koliko imamo vremena na raspolaganju da radimo ispit?
Da li se moramo slomiti pisajući kao što je to slučaj iz javnog prava ili je dovoljno pisati samo neke osnovne stvari da se položi?
Hvala
61177
Posts: 168
Joined: 04 Nov 2009, 13:38

[quote="Nincy"]
kako je bilo na predroku?
koja je pitanja dao?
[/quote]

Zar niko neće odgovoriti na ova pitanja?  :c053:
Soap
Posts: 316
Joined: 19 Jan 2010, 23:29

Kolegice,pravo na predrok je steklo nekih 5-10 studenata.Vjerujem da oni nisu aktivni na ovom portalu pa zato nema odgovora.
Endzy_dzy
Posts: 158
Joined: 20 Oct 2009, 17:19

je li tacno da ne priznaje seminarske ove godine???
svasta
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

Prepisat ne mozes da si david coperfild i ne pokusavaj.
enas
Posts: 20
Joined: 27 Jan 2010, 14:09

prepisat se ne moze, buba se koristit ne moze-za one koji si to uzimaju za pravo, jer ima onu svoju spravicu, i ne samo da te izbaci ako te skonta nego pokrece disciplinski.
treba se pisati sto vise, i to citko posto je cjepidlaka, ali kvantitet ti ne garantuje prolaz jer trazi da se pise samo ono sto je bitno.
seminarske nij e priznavao nego im je jos i odbrusio: "kad vam bude ass predavala,nek vam priznaje sta hoce!".
to bi se nesto trebalo kod dekana pokrenut(i to ne samo zbog bodova nego iz principa), jer je fakat nefer postupio.pa nismo mi krivi sto on i ass nemaju nikakvu korespondenciju, jer ona ne samo da je rekla da ce nam se to bodovat nego je  posljednjih 4-5 casova posvetila odbrani tih radova!
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Enas
Hvala ti na objašnjenju
Endzy_dzy
Posts: 158
Joined: 20 Oct 2009, 17:19

Ta seminarske se u potpunosti slazem.....bas sam imala vremena za gubljenje....
E sad imam jedno pitanje na koji mi treba HITAN odgovor...Je li se moze polozit za 3 dana ucenja i mogu li pisati sa predavanja..mislim da li to priznaje kao adekvatno???
Hvala
enas
Posts: 20
Joined: 27 Jan 2010, 14:09

pa sad bas za tri dana, ne znam, mozda da si odaberes one teme koje su najcesce bile predmet ispitne materije(procitaj ranije postove,ima bas dosta ispitnih pitanja), pa da ih predjes iz skripte :kava:.
a to za svesku,sta da ti kazem,pouzdano znam da su ovi malobrojni sto su izasli na predrok ucili sto prvenstveno iz teke sto samo iz teke, i dobili su sedmice, ali posto je to bio predrok mislim da je njih ipak posebno tretirao.
no nemoj mene uzeti za ozbiljno previse jer i ja u pon izlazim prvi put na ispit, ali sam se podrobno-na dugo i na siroko raspitala :mrgreen:
ja se vec neko vrijeme patim s ovom materijom(bas ima tesko probavljivih lekcija) pa bas i nisam objektivna :h055:
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

[quote="Endzy_dzy"]
Ta seminarske se u potpunosti slazem.....bas sam imala vremena za gubljenje....
E sad imam jedno pitanje na koji mi treba HITAN odgovor...Je li se moze polozit za 3 dana ucenja i mogu li pisati sa predavanja..mislim da li to priznaje kao adekvatno???
Hvala
[/quote]
:haha: :haha:
Možeš nauciti za tri dana ako bi ti profesor da ispitna pitanja i ako imaš štelu :haha:
Bicu vrlo objektivan"nema šanse da nauciš za tri dana ovaj predmet,osim ako predhodno nisi bila upoznata brem kolko-tolko sa materijom".
Meni su najgore one početne lekcije u vezi novca :mrgreen:
Post Reply

Return to “III godina”