PFSA: Savremeni pravno-politički sistemi

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Gold
Posts: 276
Joined: 12 Apr 2010, 19:03

Sta je sa Indijom,Australijom da li se one moraju uciti, posto te dvije lekcije nevidim u skripti?
slaven
Posts: 13
Joined: 22 Nov 2009, 12:33

zna li iko kada je podjela potpisa iz ovog predmeta, i ko ih uopšte dijeli? hvala vam unaprijed.
bad_religion
Posts: 133
Joined: 29 Sep 2009, 14:51

Ovaj predmet je prebačen za idući semestar!  ;)
abc
Posts: 43
Joined: 01 Dec 2009, 14:05

kad je drugi tremin za ovaj ispit? (nisam u Sarajevu pa neznam)
hvala :f035:
zaljepljena
Posts: 538
Joined: 14 Sep 2009, 09:13

28.1. u 12:00

nego, moze li mi neko reci sta se sve preskace u onoj skripti od 56 str.
koliko ja znam, ne uci se prvih 9 str.pa se opet onda nesto preskace (ne dao Bog da viska naucim  :haha: )

haj' Fala  :hekla:
aiDa
Posts: 45
Joined: 20 Jun 2009, 21:06

ja sam skinula ovu skriptu iz skriptarnice i ima oko 52 stranice, ja mislim :)

ugl iz prvog dijela sam ucila vrste politickih partija, onih 7 podjela (obavezno dodje jedno pitanje odatle, da zaokruzis ili navedes).
dalje, sto se tice prvog dijela skripte...ne znam sta da ti kazem...kad budes nasla pitanja na forumu, 2 one grupe...i budes ih odgovarala, ima nekih sitnica iz tog dijela...ali vecinom je 2.dio skripte, one zemlje.

iz drugog dijela: institucijsku strukturu parlamentarizma - opcenito, i onda britanski bipartizam, koalicioni bipartizam u njemackoj, multipartizam u italiji, predsjednicki politicki sistem sad, polupredsjednicki sistem u francuskoj i skupstinski sistem u svicarskoj...

savremene tendencije u razvoju politickog sistema, medjunarodni politicki sistem, pa ove organizacije kompanije, boljsevicki, fasisticki i monopartizam treceg svijeta - nisam ucila.

s tim da sam naucila i presla sva pitanja sto su bila postavljena ovdje na forumu i dobila sam 8, uradila ispit za 15 min (bukvalno).

eee sad prvi put kad sam izasla na ispit, pala sam, bila je dosta teza grupa, malo zaokruzivanja...ali je bilo dosta pitanja s foruma koja taj prvi put nisam ni pogledala...tako da savjetujem da ucis vise ovaj drugi dio skripte i da se baziras na ta pitanja...nece ti sva doci ali hoce dosta :)

sretno :)
zaljepljena
Posts: 538
Joined: 14 Sep 2009, 09:13

veoma se zahvaljujem na kvalitetnom odgovoru

:f035:
Gold
Posts: 276
Joined: 12 Apr 2010, 19:03

Jel se ovaj ispit odrzava u sali 2 godine?
zaljepljena
Posts: 538
Joined: 14 Sep 2009, 09:13

ja mislim da da. tako je bilo prosle godine.
Gold
Posts: 276
Joined: 12 Apr 2010, 19:03

aha ok hvala.
Post Reply

Return to “II godina”