PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Naprijed
Posts: 157
Joined: 19 Apr 2010, 19:58

Ne znam da li je ta dovoljna, ja sam ucio po jednoj iz Morica Han-a koja je imala oko 79 , 80 str. a naravno nisam ni nju svu naucio :) nego sam uzeo one zvucne lekcije i to je to, a od svega prvo treba nauciti Finansijski izvjestaj (SVE) i poslije njega ostalo .
Sretno
emina h
Posts: 389
Joined: 02 Nov 2010, 21:04

E hvala ti puno Naprijed. Moze li neko molim vas napisati lekciju racunovostvena politika???
Laly
Posts: 144
Joined: 04 Jan 2010, 12:57

Da li su finansije za stari sistem 17.01 i u koliko sati? Hvala....
Last edited by Laly on 05 Jan 2011, 23:15, edited 1 time in total.
be.baut
Posts: 82
Joined: 19 Sep 2010, 13:07

[quote="Naprijed"]
ne treba nista vise od onoga sto se u skripti nalazi, ja sam ucio po skripti iz morica hana i samo sam napisao ono sto se nalazi u njoj i nije bilo problema. Te racunovodstvene politike napises ono sto ima u skripti, ja mislim def. i mozda jos jedna recenica i to je to :) ,  a sto se tice te medjusobne veze , tu samo napises jedno pa drugo i to je to. Nista ne trebas nesto da uporedjujes ili izmisljas, jednostavno objasnis sta je bilans stanja , pa sta je bilans novcanih tokova i to je to  . Naravno, sve po skripti, nista vise .
[quote="Behlil Ajdin"]
[quote="be.baut"]
molila bi sve one koji su spremni pomoci ako su u mogucnosti da  odgovore na ova pitanja:
1.osim def. racunovodstvene politike sta treba jos da se nepise na ispitu
2.medjusobna veza bilansa stanja i bilansa novcanih tokova
3.medj. veza novcanih tokova i racunovodstvene pol.

hvala puno
[/quote]

I ja bih bio jako zahvalan kada bi neko odgovorio na ova pitanja....  :f035:  :f035:
[/quote]
[/quote]
hvala ti puno super si objasnio i naravno pomogao, jos jednom Veliko hvala!!!
amra
Posts: 180
Joined: 29 Aug 2009, 00:31

Zna li neko da li profesor na ispitu provjerava ko je redovan a ko vanredan student. Ja sam vanredna i termin nam je skupa sa starim sistemom 17.01 u 14h. Ja tada necu moci doci pa sam mislila pristupiti ispitu sa redovnim studentima koji je ranije
minche001
Posts: 197
Joined: 17 Jul 2009, 13:30

Moze li se poloziti po ovoj skripti iz skriptarnice od 41 str?  koliko je pouzdana u odnosu na ovu drugu skriptu, takodjer iz skriptarnice, od 73 str., obzirom da je poprilicno velika razlika gledajuci broj stranica? hvala
emina h
Posts: 389
Joined: 02 Nov 2010, 21:04

Ja ucim po toj od 40, a imam i veliku, pa sam upredila. U biti je sve isto, samo par lekcija ima u velikoj, onih uvodnih, kojih nema u maloj, a ostalo isto-samo skraceno u maloj. Meni se cini dovoljno, al vidjet cemo  :D
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

[quote="amra"]
Zna li neko da li profesor na ispitu provjerava ko je redovan a ko vanredan student. Ja sam vanredna i termin nam je skupa sa starim sistemom 17.01 u 14h. Ja tada necu moci doci pa sam mislila pristupiti ispitu sa redovnim studentima koji je ranije
[/quote]
Hmmmmmmm... :zamisljen::Sumjivo mi je to razdvajanje vanrednih da položu sa starim terminom,jer je profesor dosta strožiji prema starom sistemu nego prema bolonji,
emina h
Posts: 389
Joined: 02 Nov 2010, 21:04

Pa mozda su vandredni u isto vrijeme sa starim-a da prema njima nije stroziji  :D Barem se nadam  :D
61177
Posts: 168
Joined: 04 Nov 2009, 13:38

Koja su pitanja bila na predroku?  :)
Post Reply

Return to “III godina”