PFSA: Krivično pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Ok, hvala punoo kolegice.. :d055: I sta mislis koliko je pametno uciti po njoj ako izlazimo kod Petrovica i to cijelu materiju (nisam polozila test)?  :zamisljen:
Berich
Posts: 417
Joined: 09 May 2010, 20:15

paa , s obzirom da imam pouzdanih izvora , koji su vec proslih godina polagali kod njega , mogu ti reci da je pametno , jer pita samo osnovne stvari , kazes jedno pet recenica i predje na drugo pitanje , a ta skripta sadrzi vise od 5 recenica po lekcijama :D  ja spremam ispit za januar po ovoj skripti  :p031: jako je lijepo objasnjena
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Ma nista, vrijedi pokusati pa vidjet cemo. Hvala na savjetima  :d055:
d3c
Posts: 128
Joined: 23 Nov 2010, 13:05

Samo malo, je li to ona dosta debela skripta sa sitnim slovima? Ako je ta, to je radjena po njegovoj staroj knjizi prije nego je donesen novi Krivicni zakon. Ne mogu sa sigurnoscu znati da li vi ucite po njoj, ali ako ucite, vjerujte mi da je nova knjiga dosta laksa od stare.

Ja iskreno mislim da niko ko polaze kod Petrovica nema potrebu da trazi skripte ili sta slicno. Knjiga je jednostavno pisana, nije opsirna, lake se pamti...
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Ipak si u pravu-a da ne rizikujemo ipak bolje je brate po knjizi pa sta bude. Ipak je knjiga-knjiga, ne moramo od rijeci do rijeci  :d055:
Berich
Posts: 417
Joined: 09 May 2010, 20:15

niti je debela , niti su slova sitna a jos na njoj pise NOVA .. i lahko je takodjer za nauciti . ja ipak mislim da je radjena po novoj knjizi.. a vi kako hocete .. ja ucim iz nje. a nije ni ovdje sve od rijeci do rijeci , izvuceno je sve ono sto treba iz knjige ..
d3c
Posts: 128
Joined: 23 Nov 2010, 13:05

Pa dobro, ja sam samo opisao kakva je bila ta skripta sto sam ja gledao.

Tad je imala 148 strana, ali je falilo par lekcija sa kraja. Imala je sitna slova i kad bi taj format A4 prelomio na format kakav ima knjiga i uvecao slova na normalnu velicinu, dobio bih haman jednak broj stranica.
athena
Posts: 248
Joined: 28 Dec 2010, 21:33

Cula sam da prof Tomic pita samo najvaznije, osnovno i da su kolege polagale kod njega iz skripte bez problema. Nadam se da cemo i mi biti iste srece koji se odluce za ovu opciju :)
d3c
Posts: 128
Joined: 23 Nov 2010, 13:05

Za one koji nisu znali, Krivicno pravo 2 se polaze 19. januara u 11. sati. A drugi termin je 2. februara u 11. sati. Ovo je kod Petrovica, ne znam za Tomica.
zana1
Posts: 191
Joined: 02 Nov 2010, 18:56

koja je godina izdanja ta nova knjiga od petrovica, da li je to 2005. izdanje?
ako je ta po mom misljenju opsirna je zaista i nije bas lagano za zapamtit....
Post Reply

Return to “II godina”