PFSA: Krivično pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
codecivil
Posts: 636
Joined: 23 Sep 2009, 12:35

nuki_cika moze li savjet kod prof tomica :f035:
_missy_
Posts: 83
Joined: 17 Jun 2009, 00:13

nije tesko poloziti kod profesora tomica...najbolja je ona skripta sto je prva lekcija Izvori prava...ne pegla uopce puno....nekih 5-6 recenica i odmah prelazi na sljedecu glavu, naravno ako pokazete da ste iole ucili...i kada udjete nemojte govoriti ja cu samo prvu glavu jer vise pegla, nego samo recite idem ispocetka pa polagali samo prvu ili sve samo tako recite, znam iz iskustva i licnog a i neke moje raje...nije uopce tezak profesor, samo pricajte razgovjetno i glasno, da se vidi da ste ucili...i to je tooo....i on je taj koji ispituje, a ne ass...to je sto ja znam...ako neko ima drugi prijedlog...bujrum...:)))
codecivil
Posts: 636
Joined: 23 Sep 2009, 12:35

znaci glasno a ja trebam da odgov krivic djelo i odgovornost hocu li tako reci :D
_missy_
Posts: 83
Joined: 17 Jun 2009, 00:13

very funny..hahahah....:))))a ne ozbiljno ti kazem jer je jedan moj prijatelj neku lekciju odgovrao i bukvalno je sebi u njedra pricao, i prof. njemu sta to ti pricas on ponovi sve isto i to malo glasnije i njemu profesor e to je to, a ne neke gluposti pricas....zato to kazem glasno, odnosno malo glasnije, a nisam mislila da uzmes mikrofon pa da se deres....ccc
hehhee
Last edited by _missy_ on 21 Dec 2010, 00:35, edited 1 time in total.
_missy_
Posts: 83
Joined: 17 Jun 2009, 00:13

[kad su potpisi???
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="amaros"]
danas u prvoj smjeni nije dijelio potpise i rekao je da ce podijeliti potpise zadnji sat u semestru :D
[/quote]

Eto _missy_ :)
justBiH
Posts: 105
Joined: 02 Sep 2010, 15:35

[quote="nuki_cika"]
Evo da napišem par stvari za one koji krivično polažu kod petrovica
Za njegov predmet se koristi njegova knjiga od 390 stranica,s tim da je krivično 1  240 strana,a krivično 2 je 150 strana.
Na ispitu u 80 posto  slučajeva bude asistentica,a vrlo rijetko profesor,ali bez obzira ko god od njih dvoje bude traže zaista minimum minimuma za prolaz.Ako neko pitanje ne znaš možeš tražiti zamjensko i ona ti da drugo pitanje
U krivičnom jedan ima jedan dio koji se ne uci nikako,a to je ono nešto u periodu između ratova,mislim da je to negdje oko 60 ili 70 stranice(ima nekih 10 tak stranica koje se ne uce iz tog djela)
Pošto se krivično 1 sastoji od 3 djela(uvod,krivčnog djela i krivične odgovornosti)postavi i tri pitanja.
Što se tice prvog djela najčešca pitanja su do 50 stranice knjige,a vrlo rijetko pita one sudove,i škole.
Bitno je samo da iz svake lekcije izvučete osnovno(iz svake lekcije po 5 recenica).Podvucete definiciju koju je najbolje nauciti onko kako glasi,mada može i svojim rjecima da kažete,zatim podvučete još jednu rečenicu ispod definicije,na sredini lekcije 2 rečenice i na kraju lekcije 1 recenicu.Bitno je samo da ona vidi da ste vi to ucili.I moj vam je savjet-pričajte polahko(ne presporo)ali polahko.

Nap.dadne lekciju oni principi krivičnog zakona,bitno je samo da kažete šta je to,nabrojite ih i to je to.
Vidjecete zaista je lagano i knjiga uopšte nije teška
[/quote]a koja je knjiga je li ona iz 2005 godine a autori Petrović i  Jovašević ili neko drugo izdanje??????????????????????????????????
_missy_
Posts: 83
Joined: 17 Jun 2009, 00:13

@ Amcho
A kada su predavanja kod profesora Tomica jer ja nisam nikako isla kod njega na predavanja jer mi je ostala samo treca glava iz krivicnog 1 pa nisam ni isla....pa ako neko zna kada su predavanja da mi javi....hvalaaaa.....:))))))
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Koliko se ja sjecam jeste ta iz 2005 godine,ali najbolje pitaj asistenticu
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="_missy_"]
@ Amcho
A kada su predavanja kod profesora Tomica jer ja nisam nikako isla kod njega na predavanja jer mi je ostala samo treca glava iz krivicnog 1 pa nisam ni isla....pa ako neko zna kada su predavanja da mi javi....hvalaaaa.....:))))))
[/quote]

I smjena:

SRIJEDA od 10,00 – 14,00 – KRIVIČNO PRAVO I
Prof. dr. Zvonimir Tomić /predavanja/


II smjena:

SRIJEDA od 14,00 – 18,00 – KRIVIČNO PRAVO I
Prof. dr. Zvonimir Tomić /predavanja/


Izvoli kolegice (H)
Post Reply

Return to “II godina”