PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
dinnooo
Posts: 143
Joined: 11 Oct 2009, 21:43

Primjenjuje se pravna fikcija "Nasciturus pro iam nato habetur, quotiens de commodis eius agitur" (Smatrat će se da je dijete već rođeno u času očeve smrti ukoliko se radi o zaštiti njegovih interesa). Kako samo živa osoba može nasljeđivati, primjenjuje se ova fikcija da bi se zaštitilo dijete. Naravno ona važi samo ukoliko se dijete rodi živo... :)
Lucy
Posts: 223
Joined: 14 Oct 2010, 12:56

Hvala ti Dinooo Mnogoooo!!!! :D
Damirova
Posts: 11
Joined: 28 Jul 2010, 23:30

Pozz ljudi...

nisam bila dugo u SA, i nisam se upisala u drugu godinu, zapravo sada zelim da se ispisem sa fax a. Cula sam treba mi 50KM i jel se pise neka molba, i koliko traje taj proces. Jer pod hitno mi treba radna knjizica. Molim VAs pomozite mi..

Hvala unapred
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Mislim da bi ti trebalo biti gotovo za par dana pogotovo ako je hitan slucaj i ako ti treba kako si i navela, e sada posto je S. sluzba opasna zafrkala stvari oko upisa i nagomilovalo se dosta prijava mislim da ces se i ti nacekati :(

Najbolje da odes i da vidis sa njima i sredis i rijesis na licu mjesta ;)
DeDe
Posts: 857
Joined: 29 Oct 2010, 16:37

koliko traju ti potpisi,, samo jednu sedmicu ili, mislim ukoliko propustimo potpisivanje da li ima jos koji termin za skupljanje potpisa???
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Ma Dede rekao sam i ranije, ako se i desi da propustite potpise, na polaganju II parcijala ili integralnih ispita samo se javite ass. i zamolite da vam daju potpis profesori jer niste mogli dobiti ranije i asistenti izadju u susret i nema problema ;)
Dzanaaa
Posts: 371
Joined: 25 Jun 2010, 00:17

Interesuje me kad polozimo sve druge parcijale sad u decembru,izadju spiskovi i to...kad ce biti upis konacnih ocjena u index?
Znam da je iz uvoda u drzavu receno da ce 27 decembra biti razgovor i upis ocjena,vjerovatno ce i soc.biti tad nekad.
Ali ovaj ispit iz ekonomije i dpr ce biti kasnije pa ce i upis biti negdje poslije Nove godine.

-Posto putujem,bit cu u Sarajevu oko 10.januara,sta ce biti ako zakasnim na te upise ocjena?
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Ništa, onda ces Dzanaaa doci na upis ocjena kad bude na II terminu janurskog-februarskog ispitnog roka ;)


Upis je obicno 5-7 dana nakon rezultata :)
Dzanaaa
Posts: 371
Joined: 25 Jun 2010, 00:17

Hvala ti puno! Znaci bitno je da se one poloze,upis manje-vise! :)
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Ma naravno, ako se fuli upis nista strasno, nema tu problema i to se cesto desava, samo se javis ass. prije upisa na II terminu i kazes da si zakasnila i on/a ce ti reci da dodjes i nema problema ;)

Nema na cemu, tu smo da se pomazemo  :p031:

Osim ako zelis moj prijedlog, a to je da svoj index ako imas kakvu provjerenu i sigurnu kolegicu ili kolegu njima das pa da ti oni upisu kad budu i svoje upisivali i da ne cekas bezveze februar ;)
Post Reply

Return to “I godina”