PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Naprijed
Posts: 157
Joined: 19 Apr 2010, 19:58

apsolventski rok

Zabranjeno je pisanje velikim slovima, jer se pod tim podrazumijeva povisen ton!    Zlatokosa
Last edited by Naprijed on 06 Dec 2010, 19:06, edited 1 time in total.
Bosna
Posts: 61
Joined: 10 Apr 2010, 11:16

:lol:

Bolonjac sam pa mi nije jasno kako studenti 3. godine imaju APSOLVENTSKE rokove  :D. Ko moze izaci na ovaj rok ?

Hvala.

Nema potrebe da citirate post koji se nalazi odmah iznad vaseg posta!  Zlatokosa
Last edited by Bosna on 06 Dec 2010, 19:05, edited 1 time in total.
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

Pa apsolventi. Zato se i zove apsolventski rok. A imaju zato što je stari sistem jako težak za studiranje jer nije bilo uslova za prenos pa si mogao prenositi koliko si htio ispita na višu godinu, pa tako imaš apsolventske rokove za ispite sa druge, treće i koje sve ne godine.  :kava:
gospođica
Posts: 34
Joined: 26 Oct 2009, 22:25

Čisto informativno:
* da li je na ispitu dozvoljeno imati ZOO?
* ako da, kakve su šanse da se koristi Praktikum (u kojem se nalazi ZOO), jer se tu ujedno nalaze i rješenja pozamašnog broja zadataka?

Hvala :D.
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

ZOO je nemoguće koristiti prilikom rješavanja zadataka na ispitu, jer čitav ZOO je detaljno prerađen u obje knjige tako da onda ne bi bilo smisla uopće raditi teorijski dio, jer onda bismo mogli sve  prepisati... Ako ti je utjeha, zadaci uopće ne budu teški, i dovoljno ti je da za ispit preradiš zadatke sa predavanja, vježbi i one što se nalaze u Praktikumu. Vjeruj mi, što se tog dijela ispitne materije tiče, prolaz je zagarantovan.
Last edited by ClEoPaTrA on 05 Dec 2010, 18:13, edited 1 time in total.
gospođica
Posts: 34
Joined: 26 Oct 2009, 22:25

Hvala ti. :D

Nema potrebe da citirate post koji se nalazi odmah iznad vaseg posta!    Zlatokosa
Last edited by gospođica on 06 Dec 2010, 19:09, edited 1 time in total.
1234
Posts: 24
Joined: 03 Feb 2010, 15:11

Šta se radilo na prošlim predavanjima? Ispituje li, kao što je najavio?
Nincy
Posts: 67
Joined: 07 Dec 2009, 23:20

jel moze neko da napise zadatke koji su se radili na predavanjima i koji su ili za zadace...cisto da imamo sve na jednom mjestu kad se bude vjezbalo za ispit?
Amela-1987
Posts: 101
Joined: 06 Jul 2009, 19:36

[quote="ClEoPaTrA"]
ZOO je nemoguće koristiti prilikom rješavanja zadataka na ispitu, jer čitav ZOO je detaljno prerađen u obje knjige tako da onda ne bi bilo smisla uopće raditi teorijski dio, jer onda bismo mogli sve  prepisati... Ako ti je utjeha, zadaci uopće ne budu teški, i dovoljno ti je da za ispit preradiš zadatke sa predavanja, vježbi i one što se nalaze u Praktikumu. Vjeruj mi, što se tog dijela ispitne materije tiče, prolaz je zagarantovan.
[/quote]

pa u cemu je onda problem sto se tice polaganja ovog predmeta ako budu tako lagani zadaci? nije valjda teorije problem?
Juicye
Posts: 37
Joined: 11 Nov 2010, 19:32

Da li neko ima mozda skupljena pitanja sa rokova i opceg i posebnog dijela......Ili bilo kakva ...Onako da zna da su cest  :moli: :D
Post Reply

Return to “III godina”