PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
ivanaana
Posts: 61
Joined: 13 Oct 2010, 18:19

- uže pozitivno tumačenje
-odnos up prava prema drugim granama prava
-izvori
-up organizacije-sve
djelatnost organa uprave
-ratifikacija
-djelokrug i nadležnost
-grana,oblast,služba
-inokosni i kolegijalni organi
-federalne uprave
-načela
dijamatidis
Posts: 32
Joined: 12 Mar 2010, 22:55

hvala Vana
Burner
Posts: 57
Joined: 19 Oct 2010, 14:46

[quote="dijamatidis"]
ljudi , ako može jedno pitanje..........koja pitanja Duvnjak pita iz prvih 100 strana?......znam za ono on pita sve....ali ja ne mogu učiti sve.....pa ako bi neko bio dobar i napisao šta naj naj naj najčešće pita iz prvih 100 strana bio bih mu zahvalan do kraja života......tek trebam početi i muka mi je....pls help
[/quote] Zasto ces polagati kod Duvnjaka kad je Ajanovic profersor koji ce ispitivati Upravu??osijedit ces polagajuci kod Duvnjaka!! :D :D
dijamatidis
Posts: 32
Joined: 12 Mar 2010, 22:55

Burneru druže nama u Tuzli ostao je Duvnjak.........Pa zašto misliš da je meni muka?
SABINI
Posts: 248
Joined: 22 Jun 2010, 13:00

zanima me da li na razgovor s dekanom koji je zakazan 9 decembra mogu doci i studenti koji su upisali tek 4 god ili samo apsolventi---i cula sam da apsolventi moraju doci s prijavnicom za ispit i naglasit koji profesor zeli da ih ispituje i to treba predat dekanu.ok 10 do 11h.
Burner
Posts: 57
Joined: 19 Oct 2010, 14:46

[quote="dijamatidis"]
Burneru druže nama u Tuzli ostao je Duvnjak.........Pa zašto misliš da je meni muka?
[/quote] Primi moje saucesce ;(    Mada mislim da nece duvnjak jos dugo ostati i u Tuzli!
Burner
Posts: 57
Joined: 19 Oct 2010, 14:46

Mogu doci svi studenti 4godine i apsolventi,sto nas vise dodje to bolje za nas,a to da se prijave moraju predati 10-og,to prvi put cujem..moze li nam neko potvrditi ovu informaciju?
SABINI
Posts: 248
Joined: 22 Jun 2010, 13:00

ja sam cula da na taj sastanak treba doci s prijavama i pise cak i na FB a grupa se zove SASTANAK S DEKANOM.Tu sve pise,ali ti kolega opet provjeri.
goggo
Posts: 34
Joined: 29 Aug 2009, 13:18

[quote="Burner"]
Mogu doci svi studenti 4godine i apsolventi,sto nas vise dodje to bolje za nas,a to da se prijave moraju predati 10-og,to prvi put cujem..moze li nam neko potvrditi ovu informaciju?
[/quote]

Ja sam bio na tom prvom sastanku i niko nikakvu prijavu nije spomenuo. To raja izmislja, ili je to neka vrsta protesta/akcije protiv Duvnjaka. Sastanak koji je zakazan s dekanom je cisto razgovor da se vidi o iducim koracima, sta nam je raditi, mada ja iskreno sumnjam da ce se ista desiti, iako realno gledajuci nema smisla da jedan profesor drzi predavanja i ispituje ne bolonjce, a drugi bolonjce. Mada i gore stvari su se desavale kod nas na faxu.

P.S. Moze li mi neko reci do koje strane po novoj knjizi se uci kod Duvnjaka a do koje kod Ajanovica?
edna_hadzo
Posts: 16
Joined: 10 Nov 2010, 16:48

na dan kada bude sastanak s dekanom treba se doci s prijavama na kojim ce se napisati za kojeg profesora se odlucujemo po pitanju upravnog prava..te prijave se planiraju predati dekanu zajedno s peticijom..
Post Reply

Return to “IV godina”