Obnova godine

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Luckyluke
Posts: 20
Joined: 22 Jun 2010, 11:39

Hvala ti na odgovoru,nadam se da je tako ,samo da pitam jos je li mogu to odnjeti direktno dekanu ili preko studentske ,posto kada sam isao u septembru u studentsku oni su rekli da gubim status redovnog te da kad budem predavao upisni materijal predam molbu za prelazak na status vanrednog studenta medjutim ja sam pocetkom oktobra imao malo nesrecu i tek sam jucer stigao u sarajevo da vidim kako to da rijesim.Da li ce mi praviti probleme ? gdje bi trebao da odem prvo (prijedlog) ... A i roditelji mi nisu bas finansijski podkovani tako da neznam kako bi uspio da upisem kao vanredan posto mi je i sestra na faksu...
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Pa molbu predajes na studentsku koliko ja znam, do dekana je malo teze doci. Najbolje lijepo napisi tu molbu, navedi u njoj sve to ti je amcho vec rekao, prilozi i svoju potrebnu zdravstvenu dokumentaciju i objasni sta se desilo, objasni i finansijsku situaciju, navedi znaci sve sto mislis da bi ti pomoglo da ti odobri molbu i predaj to na studenstku. Ukoliko ti oni pocnu pravit neki problem ili nesto, lijepo uzmi molbu i pravac dekanu  :d055:
Luckyluke
Posts: 20
Joined: 22 Jun 2010, 11:39

ee hvala ti puno :D gledat cu da sutra sve to prikupim,i napisem molbu pa nadam se da ce biti ok...
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Nema na cemu. Nadam se da ce ti to proci kako treba. Ajde uglavnom, javi nam ako jos sta zatreba i javi kako je proslo. Sretno!  :d055:
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Iskreno u takvoj situaciji gdje si imao zdrastvene probleme i opravdan izostanak sa fakulteta, plus financijska situacija moraju i trebaju da ti odobre nastavak studiranja kao redovni, samo uradi kako smo i naveli, skupi svu dokumentaciju i predaj i ako treba trazi da se licno sastanas sa dekanom i da mu licno objasnis situaciju i da popricate i mislim da nece biti problema. Sretno i javi kako je proslo ;)

Nije do dekana tesko doci, samo zatrazis da ti se odredi termin i nema problema, molbu predajes na S. sluzbi (H)
Luckyluke
Posts: 20
Joined: 22 Jun 2010, 11:39

ee hvala vam i nadam se da nece praviti frke oko upisa jer znam da malo kasnim ali iz opravdanih razloga nisam jos predao dokumentaciju.. HVala
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Ma pusti to, kad oni kasne sa obradom indexa i ljudi cekaju po mjesec, mozes i ti da zakasnis pogotovo kad si imao tu nesrecu i te probleme. Sretno care i nadam se da si sada dobro i da si se oporavio... Ako jos sta zatreba javi nam se i nema na cemu, tu smo da se pomazemo  (H)
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Jeste amcho ali mi bez razloga cekamo mjesec dana da urade index  :haha:
Kolega, ti zaista imas opravdan razlog i s obzirom na sve to sto se desilo, sigurna sam da ce to proci kako treba, ne brini  :d055:
blabla
Posts: 20
Joined: 23 Jun 2009, 13:45

Kasnim sa ovjerom drugog semestra 2008/2009,upisom 2009/2010 i ovjerom iste. Skolarina je uplacena i sve,ali iz privatnih razloga(jbg necu navoditi ovdje) upisni materijal i sve to nije predato. Sutra idem da se suocavam sa zlim tetama,zna li neko sta me ocekuje? Jel trebam predat upisne materijale i uplatnice koje dugujem sa molbom,ili sam izgubila status studenta pa moram platiti 800 KM? znam da je zaheb veliki,ali ja bih da ispravim greske i krenem dalje sa skolovanjem.
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Pokusaj s njima fino, ali napast ce te vjerovatno jer napadnu svakoga tako da neces proci ni bolje ni gore od ostalih al et ak ti ne budu dali napravi im belaj xD ahhaha salim se nego stvarno pokusaj fino, ako ne upali onda malo povisi ton i uspjet ces  :haha:  :d055:
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”