PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
mija
Posts: 85
Joined: 08 Oct 2009, 12:07

pa pitat ce te od onog dijela do kud si dosao.
ako si kod duvnjaka npr. polozio do nacela onda ce te Ajanovic pitat od nacela.
tu je sve jasno...
bera87
Posts: 16
Joined: 31 May 2010, 19:31

Ima li tog roka za bolonjce kod Ajanovica?
Burner
Posts: 57
Joined: 19 Oct 2010, 14:46

Ima li sta za bolonjce,ako neko zna neku novost neka napise plizzz :) :)
edna_hadzo
Posts: 16
Joined: 10 Nov 2010, 16:48

da li je neko bio danas na ispitu kod prof.Duvnjaka ? i da li neko ima nove informacije za nas termin (bolonja) kod prof.Ajanovica??
Burner
Posts: 57
Joined: 19 Oct 2010, 14:46

Ja sam bio,Duvnjak nije nista govorio osim da je bio nervozan i da je govorio da je on glavni na ovom predmetu,a Ajanovic je rekao da ce rok za bolonjce dati pocetkom decembra tako da se ne trebamo nervirati i brinuti,to je definitivno..A sto se tice Tuzle Duvnjak je isfrustritran sto su studenti pisali peteiciju i rekao je da mogu kolko god hoce da se bune,da ni njemu nije drago sto u Tuzli ispituje i predaje,on to smatra kao kaznu..Duvnjak ce u ponedeljak biti na ispitu  u Tuzli,i doslovno je rekao"AKO SAM CUJEM JEDAN ZVIŽDUK ILI NEGODOVANJE STUDENATA JA CU SE SAMO OKRENUTI I VRATITI SE"...uglavnom to je to.
mimili
Posts: 3
Joined: 25 Dec 2009, 14:19

Studenti dislocirane nastave u Tuzli imaju jednaka i neopoziva prava kao studenti pravnog fakulteta u Sarajevu, a naša su prava da reagujemo na diskriminaciju i izlažemo viđenja u pogledu kvaliteta nastave, profesora ili drugih usluga ustanove, te zahtjevamo smjenu profesora kojim nismo zadovoljni. Danas je bio ispit na našem fakultetu u Sarajevu kod porf. Duvnjaka, tako da nema dvojbe da će biti i u Tuzli. Ako budemo podanici, kmetovi, obični pasivni promatrači, ne budemo bučali i ječali u decembru će nas ponovo isti profesor dočekati, bez obzira što nam je dekan u Sarajevu rekao da u novembru katedru preuzima prof.Ajanović, to će ostati kao samo lijepo, ispričana priča kako bi isčezao zabrinuti osjećaj studenata. Zato, predlažem da i Tuzlaci i Sarajlije budu solidarni, združeni, odgovorni, i izbore se za svoja prava, a prava se traže propisanim pravilima.
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

zna li neko na koji nacin profesor ispituje stari sistem koliko pitanja postavlja s obizirom da se odjednom polaze kako sam cuo:)
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Tema je otključana. Međutim ako se nastavi s diskusijom radi koje konstantno upozoravamo članove, opet će vrlo brzo biti zaključana.
Burner
Posts: 57
Joined: 19 Oct 2010, 14:46

Konacno da je otkljucate :) :)
Ok,potruditi cemo se!!
Kako je bilo na ispitu kod Ajanovica?? :) :)
poker
Posts: 73
Joined: 09 Sep 2009, 00:26

Bilo je super..Profesor trazi samo osnovno znanje i uopste ne pegla puno..Dosta nas je i diplomiralo...
Ja sam odgovarala od Upravnog postupka i pitao me slijedeca pitanja:
Sta je Upravni postupak?
Rjesenje sa skracenim obrazlozenjem?
Ponistavanje i ukidanje rjesenja po pravu nadzora??
Ko su stranke u Upravnom sporu??
Post Reply

Return to “IV godina”