PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="blabla"]
zna li iko proceduru za vadjenje novog indexa tj. duplikata? i hoce li me ubiti ako kasnim s uplatom skolarine malo?
[/quote]

Mislim da moras prvo prijaviti da si izgubio index, pa onda to odnijeti da se objavi u sluzbenim novinama, pa cekati da se ponisti pa tek onda otici na studentsku sa novim index da se uradi upis ocjena odnosno da ti se novi izradi i uradi sta sve treba ;)

PS.

Otidji do S. sluzbe i odmah ih upozori sa problemom koji imas tako da znaju i da ti ne prave probleme radi kasnjenja ;)

Evo jedan citat od ranije:

Prvo mora otići do drage nam studentske službe, i reći da je izgubio index. Nakon toga slijedi procedura veoma slična onoj kada se izgubi lična karta (barem koliko sam ja upoznata)...dakle, mora se prijaviti gubitak indexa, pa treba čekati da to izađe u Službenim novinama, pa se sa rješenjem vrati na studentsku, kupi novi index, popuni, i onda ti oni napišu kao ''duplikat'' i položene predmete kako to već ide... Kažem opet, to je ono što sam čitala čini mi se u pravilniku ili negdje...elem do studentske mora svakako otići, a oni će mu dalje reći šta i kak

Eto kolega, nadam se da sam pomogao ;)

PS.

Haha, ne treba kip, meni dovoljno da svi polozite ispite sa I godine i da me se jednom sjetite u zivotu i zdravo (H)
Last edited by Amcho on 17 Nov 2010, 16:08, edited 1 time in total.
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Ti si I smjena odnosno od slova A-K, posto si slovo G , ti pripadas I smjeni-- II grupa,pa imas vjezbe ovako:

UTORAK-->  od 11,00 – 12,00 – EKONOMSKE OSNOVE DRŽAVE I PRAVA
Mr. Amina Nikolajev /vježbe/ - II grupa

SRIJEDA--> od 12,00 – 13,00 – DRŽAVNOPRAVNI RAZVITAK BIH
ass. Mehmed Bećić /vježbe/ - II grupa

ČETVRTAK--> od 12,00 – 13,00 – INSTITUCIJE RIMSKOG PRAVA
ass. Irena Stanić /vježbe/ - II grupa


Eto ga Bony :)
miRZa88
Posts: 275
Joined: 01 Jul 2009, 18:12

kad bi bio neko ljubazan pa da napise termine integralnih ispita u januaru...ako se jos ne zna tacno,makar otprilike (prva sedmica,druga i sl.)
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Sociologija sa sociologijom prava:

redovni ispitni termin :14.01.2011.
popravni: 4.2.2011

Ekonomske osnove drzave i prava

redovni ispitni rok : 11.01.2011.
popravni ispitni rok: 08.02.2011.

Ovo je sto su ass. rekli ;)

Rim ti je obicno prva sedmica u januaru, cetvrtak bude ;)

Drzava mislim da ce biti 3 sedmica, jer vam je u drugoj ekonomija i soc.

DPR malo kasnije bude vjerovatno 3 sedmica ;)
miRZa88
Posts: 275
Joined: 01 Jul 2009, 18:12

e hvala ti puno...ma zbunilo to sto sam procitao u temi DPR gdje je neko spomenuo da se DPR radi prvu sedmicu u januaru :S
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Iskreno sve zavisi, moguce da bude i tako, nama se cak desilo da smo imali odmah iza NG ispit :)

Nema na cemu ;)
Hanibal
Posts: 4
Joined: 16 Oct 2010, 14:21

Da li mi neko moze reci nesto vise u vezi sa izradom eseja za prvu godinu,konkretno za ekonomiju?koje su teme preporucljive te izgled eseja opcenito!?
mozda neki link ili tako nesto,te do kad su rokovi za prijavu eseja!!!

Hvalllaaa unaprijed!!
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

@Hanibal

http://epravo.ba/forum/http://stu ... ic.php?t=4 ---> Tu ces naci sve sto te zanima oko izrade esejskog rada ;)

Za teme uzmes knjigu, prelistas sadrzaj i odaberes sta god te zanima i cini ti se zanimljivim, teme mogu biti iz I ili II parcijale ;)

Takodjer teme mogu biti po vasem izboru bez da su navedene u knjizi, a da imaju veze sa ekonomijom ;)

Prijava eseja je:

Ponedjeljak (22.11.2010) od 12.00h-14.00h
Utorak (23.11.2010) od 13.00h-15.00h

Eto ga  (H)

I cijenili bi da pitanja oko određenog predmeta budu u  temi za taj predmet ,a da opsta pitanja budu u ovoj ;)
miRZa88
Posts: 275
Joined: 01 Jul 2009, 18:12

je li moze neko postaviti naslovnu stranu...u objasnjenju kako se treba kucati esej/seminarski mi izbacuje error pa ne mogu vidjeti
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

4. Naslovna stranica

Naslovna stranica rada treba na prvi pogled omogućiti da se lako identificira autor, tema i svrha rada. Zbog velikog broja studenata i njihovih radova potrebno je u visokoj mjeri standardizirati pojedine elemente naslovne stranice. Elementi naslovne stranice su zaglavlje, srednji dio i podnožje. Svi elementi na naslovnoj stranici centriraju se kako bi se postigla ravnoteža i po horizontalnoj i po vertikalnoj osi. Za naslovnu stranicu koristi se isti tip i veličina slova kao i za glavni dio rada. Samo se naslov rada ističe, tako da se piše velikim slovima. U zaglavlju stoji naziv fakulteta (Pravni fakultet u Sarajevu) i naziv katedre u sklopu čijeg je kolegija seminarski rad sastavljen (npr. Katedra za državno i medjunarodno javno pravo). U srednjem dijelu stoji ime studenta i puni naslov rada, ispod čega je naznaka svrhe rada (npr. seminarski rad). Ispod toga treba naznačiti ime voditelja seminara/mentora rada. U podnožju je mjesto i naznaka vremena nastanka rada (obično godina ili godina i mjesec predaje rada - npr. Sarajevo, 2003.)
Post Reply

Return to “I godina”