PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
mala mu
Posts: 12
Joined: 14 Nov 2010, 17:06

i ja sam isto dosla do 340 str.,ja mislim da on nece moci ispitavati po onim djelovima od ranije ,barem ne za nas koji smo toliko polozili ,i mene bas interesuje kako ce to izgledati, :zamisljen:
bilijar
Posts: 48
Joined: 17 Oct 2010, 18:57

De ba ljudi ako ko vidi sutra Ajanovica UPITAJTE ZA TUZLU MOLIM VAS. Mi jesmo provincija za Sarajevo ali ima valjda neko dobre duse da upita i za nas?
tiruriru
Posts: 15
Joined: 16 Apr 2010, 01:31

hvala vam na informacijama.. pozdrav i sretno svima, ja sam u nedjelju.. nadam se da ce biti dobrih dusa koji ce se u subotu javiti sa detaljima
dzana.
Posts: 1
Joined: 18 Nov 2010, 22:02

O Boze sacuvaj koja ludarija  :S
Pa danas profesor rece gospodzi iz studentske da nece biti novembarskog roka...
Burner
Posts: 57
Joined: 19 Oct 2010, 14:46

Ja jos ne mogu da vjerujem da je sljedece sedmice ispit kod prof.Ajanovica,sve mi zvuci kao nemoguce,kao san...jos sam zbunjen... :S :Shoce li onda biti u subotu ispit za bolonjce kod duvnjaka??
bilijar
Posts: 48
Joined: 17 Oct 2010, 18:57

[quote="dzana."]
O Boze sacuvaj koja ludarija  :S
Pa danas profesor rece gospodzi iz studentske da nece biti novembarskog roka...
[/quote]

Koji profesor?
dzeni23
Posts: 100
Joined: 03 Jul 2010, 19:29

[quote="bilijar"]
De ba ljudi ako ko vidi sutra Ajanovica UPITAJTE ZA TUZLU MOLIM VAS. Mi jesmo provincija za Sarajevo ali ima valjda neko dobre duse da upita i za nas?
[/quote]

Znas, slazem sa sa tobom, niko da pita za Tuzlu a toliko molite.... Ja zasta da sam u kontaktu sa prof.Ajanovicem ja bih pitala i uvjek ucinim za kolege sto mogu...ali ja danima molim tuzlake da napisu pitanja iz privrede koja su bila na okt.roku al niko to nece da ucini...
poker
Posts: 73
Joined: 09 Sep 2009, 00:26

Zna li neko hoce li se kod Ajanovica moci odgovarati i po staroj i po novoj knjizi??
Azra Sa
Posts: 4
Joined: 07 May 2010, 22:49

SRECA, SRECA, SRECA, neopisiva sreca zbog ispita kod Ajanovica!  :lol:
Imam jedno pitanje za Ribafish (mislim da je on/ona postavila skriptu) da li je 100 % provjereno da se ne uci ono sto je napisano na kraju skripte, tj:
- sistem up.prava
- opsti akti predsjednika BiH i predsjednika FBiH
- Opsti akti Vijeca Ministara i Vlade FBiH
- Opsti akti federalnih i drzavnih organa
- Provedbeni propisi
-5.6. u vezi sa pitanjem...
- Razvoj uprave u Jugoslaviji
- Jedinstvo vlasti u Jugoslaviji, sa podnaslovima naravno
- Sredstva za rad i radni odnosi (130 - 141)
- UPRAVNI ODNOS PITA ONE KOJI IMAJU VISOKE OCJENE
- Izuzece (290...)
- Stranka i njeno zastupanje (do 307)
- Pozivanje(sve)
- Zapisnik (sve)
- Dostavljanje (sve)
- rokovi
- Odrzavanje reda
- Troskovi
- POstupak u upravnom sporu(do 510)
- Redovni postupak(do 529, ali pta Zahtjev za zastitu zakonitosti)
- Sudska zastita ustavom zajamcenih sloboda i prava od pojedinacnih akata i radnji

Mozda je ovo dosadno forumasko pitanje, da li je 100 % istina,  itd... ali sve mi ovo izgleda nestvarno, jer smo kod Duvnjaka ucili i gdje je zarez naznacen u recenici. :P
Hvala, unaprijed  :)
bilijar
Posts: 48
Joined: 17 Oct 2010, 18:57

[quote="dzeni23"]
[quote="bilijar"]
De ba ljudi ako ko vidi sutra Ajanovica UPITAJTE ZA TUZLU MOLIM VAS. Mi jesmo provincija za Sarajevo ali ima valjda neko dobre duse da upita i za nas?
[/quote]

Znas, slazem sa sa tobom, niko da pita za Tuzlu a toliko molite.... Ja zasta da sam u kontaktu sa prof.Ajanovicem ja bih pitala i uvjek ucinim za kolege sto mogu...ali ja danima molim tuzlake da napisu pitanja iz privrede koja su bila na okt.roku al niko to nece da ucini...
[/quote]

Ja sam polagao Privredu u Aprilu i polozio tako da vise nisam u fazonu. Vanredan sam student i rijetko idem na fakultet tako da jedva i poznajem par ljudi u Tuzli. Osim toga na stranicu privrede nisam isao oko 4 mjeseca tako da nisam ni vidio tvoju molbu. Da jesam sigurno bi ti odgovorio. Ali nema veze. Ima jedna poslovica. Kad bi se svi drzali one stare "oko za oko", vrlo brzo bi svi hodali coravi po ovom svijetu. I nije u redu da se zbog nekoliko sebicnih supaka kaznjava citavo tuzlansko odjeljenje. Kao sto rekoh, nikog nije briga za provinciju, pa nek se patimo u samoci, neizvjeznosti, nezainteresovanosti dekanata i nikakvim uslovima, a uskoro po svemu sudeci cemo se patiti i sa Duvnjakom u Tuzli. Mozda smo vecina takav stav i zasluzili, i od Dekanata i od vas studenta iz Sarajeva, ALI NISMO SVI. Zato nas i ne "kaznjavajte kolektivno". Eto ja cu se jos jednom poniziti i zamoliti vas po hiljaditi put da upitate Ajanovica hoce li ispitivati u Tuzli. Ako mi niko ne odgovori do sutra navece obecavam da vas vise necu gnjaviti i skinucu se sa ovog portala, jer cu poceti sebe mrziti od ovog silnog moljakanja a bez ikakvog odgovora.
Post Reply

Return to “IV godina”