PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
bilijar
Posts: 48
Joined: 17 Oct 2010, 18:57

Kolega poker
Pa zar je toliko tesko upitati za Tuzlu kad vas toliko kumimo i molimo mjesecima. Upitajte ga molim vas. Pa u istim smo govnima kao i vi. Molim vas da ga upitate da li ce predavati i u Tuzli. Ja jos jednom ponavljam da je "teta" iz studentske sluzbe u Tuzli meni u ponedeljak rekla da ce Duvnjak drzati Upravu u Sarajevu i u Tuzli a Ajanovic u Gorazdu i Srebrenici. Ili nas zajebava  namjerno, ili je neinformisana ili je nesto trece. Zato vas molim jos jednom da upitate Ajanovica kad ga vidite da li ce ispitivati i u Tuzli pa da nam preko ovih stranica, koje su nam jedini izvor informacija, kazete sta je Ajanovic rekao. Eto jos jednom MOLIM.
poker
Posts: 73
Joined: 09 Sep 2009, 00:26

Istinski Vas razumijem i shvatam da prolazite kroz istu agoniju kao i mi..Sutra nisam u mogucnosti da odem do fakulteta,ali cu Vam odmah javiti ako nesto saznam ovih dana..
Iskreno vjerujem da ce nama u Sarajevu i vama u Tuzli predavati isti profesor,a isto tako ne vjerujem da bi Ajanovic neozbiljno govorio nesto u sto nije 100 % siguran..
U nasoj studentskoj govore da ne znaju nista oko Uprave tako da ne vjerujem da vasa studentska raspolaze nekim informacijama..
Svi smo u istoj situaciji i nadam se da cemo napokon znati na cemu smo..I opet ponavljam,ako saznam nesto za Tuzlu javit cu Vam odmah..
Sretno
bilijar
Posts: 48
Joined: 17 Oct 2010, 18:57

Iskreno ti hvala.
Peca
Posts: 6
Joined: 20 Nov 2009, 20:18

Je li se sigurno ne trebaju učiti ovi dijelovi što piše na zadnjoj stranici skripte? Prekršajno pravo nikako, izuzeće, itd.??? :moli:
mala mu
Posts: 12
Joined: 14 Nov 2010, 17:06

ja sve razumijem,ali ako je profesor rekao da ce ispit biti najvjerovatnije 3.12 zasto to nije objavio vec,pa sutra je 18. vec ,stvarno nas zavlace ,nema smisla.... :c053:
bilijar
Posts: 48
Joined: 17 Oct 2010, 18:57

Svako ko bar malo poznaje prilike na fakultetu zna da su odnosi izmedju Ajanovica i Duvnjaka isto kao odnosi izmedju Toma i Dzerija. Eto zasto. Dekan taktizira jer nece da se zamjeri Duvnjaku, a Ajanovic pametno suti i ceka da Dekan uradi svoj posao i da rasporedi poslove. Po meni svo ovo razvlacenje zivaca studentima je iskljuciva krivica naseg Dekana u kojeg sam se svojevremeno zaklinjao. Dekan tolerise Duvnjaka isto kao sto otac tolerise problematicnog sina u pubertetu. Na drugim se pravnim fakultetima davno proculo za Duvnjaka i kada nekom kazem da polazem Upravu kod njega, studenti sa drugih fakulteta prava me pogledaju onako sa zaljenjem isto ko da mi je neko umro, ne budi primjenjeno. Ali sta da radimo, pisali smo peticije, zalili se i opet se nista zvanicno ne zna.
Zahvalan sam svima za svaku informaciju ali ne mogu da shvatim da najcjenjeniji Pravni fakultet u Drzavi ne moze na web stranici da objavi informaciju koju svi toliko cekamo. Cisti amaterizam, bezobrazluk i omalovazavanje studenata. Ali opet svojim  (pasivnim) ponasanjem im mi to dozvoljavamo. Sto bi nadrealisti rekli - Trazili ste evo vam ga. Na kraju ce baksuz zavrsiti u nekoj provinciji kao sto je Tuzla, ili Gorazde (posto on ne ide u Srebrenicu- ko fol iz principa). Tako ce se zadovoljiti vecina studenata u Sarajevu a ovi seljacici iz Tuzle i Gorazda neka se pate sa osobom koji u najblazoj varijanti treba biti na nekim zescim tabletama za smirenje. Znate sta je najgore u svemu ovome? Najgore je sto je ovo sve ISTINA, ali nikoga nije briga.
poker
Posts: 73
Joined: 09 Sep 2009, 00:26

Apsolutno se slazem da je sramota sto je proslo vec vise od pola novembra,a mi nemamo nikakvu zvanicnu informaciju,potvrđenu na oglasnoj tabli da se napokon prekine ova agonija i neizvjesnost..
Ipak kontam da ce se za sve nas i u Tuzli i u Sarajevu ovo napokon pozitivno zavrsiti..
U svakom slucaju dobar je znak sto kod nas Duvnjak jos uvijek nije dao rok,ni kod vas se u Tuzli ne pojavljuje,a Ajanovic je rekao da ce ispitivati..
Da je odluceno da ce kod vas u Tuzli ostati Duvnjak do sada bi vam 100 % izbacio rok..
RunX
Posts: 18
Joined: 07 Oct 2009, 20:20

O čemu vi pričate kada je prošle sedmice Ajanović dobio dozvolu od dekana da ispituje i čovjek već uveliko predaje i govori kako će ispit izgledati?
Kad će rok ? - što se oko tog brinete ? pa jel izašao ijedan decembarski ?
bilijar
Posts: 48
Joined: 17 Oct 2010, 18:57

[quote="poker"]
Apsolutno se slazem da je sramota sto je proslo vec vise od pola novembra,a mi nemamo nikakvu zvanicnu informaciju,potvrđenu na oglasnoj tabli da se napokon prekine ova agonija i neizvjesnost..
Ipak kontam da ce se za sve nas i u Tuzli i u Sarajevu ovo napokon pozitivno zavrsiti..
U svakom slucaju dobar je znak sto kod nas Duvnjak jos uvijek nije dao rok,ni kod vas se u Tuzli ne pojavljuje,a Ajanovic je rekao da ce ispitivati..
Da je odluceno da ce kod vas u Tuzli ostati Duvnjak do sada bi vam 100 % izbacio rok..
[/quote]
Jarane nama je rok iz Uprave 22 Novembra. Teta iz studentske kaze da ce doci Duvnjak. Nadam se da ce to biti samo u Novembru a da cemo u Decembru i mi moci kod normalnog profesora polagati. Molim te jos jednom upitaj Ajanovica da li ce i Tuzlu ispitivati. Hvala
edna_hadzo
Posts: 16
Joined: 10 Nov 2010, 16:48

jos prosle sedmice rekli su da je Ajanovic rekao izbaciti rok krajem ove sedmice ..molim sve studente koji su u mogucnosti da odu na fax da nam jave ako se ista novo desi da ne budemo u ovoj neizvjesnosti :)
Post Reply

Return to “IV godina”