PFSA: Krivično procesno pravo I

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

[quote="Dama Pikova"]
Nemaju dvije skripte, tj. imaju, ali jedna je za stari sistem i obuhvata cijelo kpp, a druga za bolonju i obuhvata samo kpp I. Ne znam kakva je za stari sistem skripta, ali ova za kpp I je dosta dobra. Meni je barem bila.  :)
[/quote]
E sad me ti buniš :haha:Stani,jel ona skripta od 59 strana što je u skriptarnici za stari sistem i obuhvata cijelo k.p.p ili je ta skripta od 59 strana za boljonju?
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="nuki_cika"]
[quote="Dama Pikova"]
Nemaju dvije skripte, tj. imaju, ali jedna je za stari sistem i obuhvata cijelo kpp, a druga za bolonju i obuhvata samo kpp I. Ne znam kakva je za stari sistem skripta, ali ova za kpp I je dosta dobra. Meni je barem bila.  :)
[/quote]
E sad me ti buniš :haha:Stani,jel ona skripta od 59 strana što je u skriptarnici za stari sistem i obuhvata cijelo k.p.p ili je ta skripta od 59 strana za boljonju?
[/quote]
Kolega, ovako sam ja skontao. Stari sistem polaze cijelo KPP, a nama bolonjcima su podjelili na KPP 1 i KPP 2. Valjda je u tome razlika. ;)
Last edited by Alen89 on 13 Nov 2010, 18:47, edited 1 time in total.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

[quote="nuki_cika"]
[quote="Dama Pikova"]
Nemaju dvije skripte, tj. imaju, ali jedna je za stari sistem i obuhvata cijelo kpp, a druga za bolonju i obuhvata samo kpp I. Ne znam kakva je za stari sistem skripta, ali ova za kpp I je dosta dobra. Meni je barem bila.  :)
[/quote]
E sad me ti buniš :haha:Stani,jel ona skripta od 59 strana što je u skriptarnici za stari sistem i obuhvata cijelo k.p.p ili je ta skripta od 59 strana za boljonju?
[/quote]
Ako na mene misliš ja nisam kolegica :haha: :haha:
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

Pardon, ide ispravka ! :) :P
Teaa
Posts: 2
Joined: 09 Feb 2010, 19:12

Koja pitanja najcesce budu na testu iz KPP I ,HVALA
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

[quote="Teaa"]
Koja pitanja najcesce budu na testu iz KPP I ,HVALA
[/quote]
Ja sam nešto cuo da je asistentica rekla da bi na ispitu mogli biti i latinski izrazi-da napiše neki latinski izraz,pa da mi napišemo znacenje,cuo sam da bude nekoliko definicija,razlika,sličnosti i famozne podjele kojih ima i previše-otprilike tako
Napoleon
Posts: 47
Joined: 08 Aug 2009, 00:09

Ja sam prosle godine iz testa dobio 9,sto se tice latinskog bude adiatur et altera pars(neka se cuje i dr. strana) i nemo iudex sine actore...prva pitanja koja su samo zaokruzi dopuni po rijec i da -ne nose po 2 boda(koliko se sjecam da takvih bude 15)onda ide cini mi se 6 pitanja koja si tipa recimo nabroj akuzatorke elemente u istrazi,i ta pitanja nose po 5 bodova i na kraju su 4 pitanja koja nose po 10 bodova,to vam je npr.neko od nacela...nadam se da sam bar prilicno ovo objasnio i nadam se da ce pomoci.Sretno :)
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Napoleon"]
Ja sam prosle godine iz testa dobio 9,sto se tice latinskog bude adiatur et altera pars(neka se cuje i dr. strana) i nemo iudex sine actore...prva pitanja koja su samo zaokruzi dopuni po rijec i da -ne nose po 2 boda(koliko se sjecam da takvih bude 15)onda ide cini mi se 6 pitanja koja si tipa recimo nabroj akuzatorke elemente u istrazi,i ta pitanja nose po 5 bodova i na kraju su 4 pitanja koja nose po 10 bodova,to vam je npr.neko od nacela...nadam se da sam bar prilicno ovo objasnio i nadam se da ce pomoci.Sretno :)
[/quote]
Hvala kolega !
Nissy
Posts: 264
Joined: 31 Oct 2009, 19:58

[quote="Amajla"]
Da li na testu budu pitanja koja se ticu odnosa krvicno procesnog prava i dr. pravnih nauka ? pozz
[/quote]

Prof je na prošlim predavanjima rekla da je moguće pitanje odnos kpp i ustavnog prava, a ostalo ne...
Amajla
Posts: 83
Joined: 25 Jan 2010, 13:31

hvala kolegice :)
Post Reply

Return to “III godina”