PFSA: Sociologija sa sociologijom prava (Novi naziv: Sociologija)

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
sellma_071
Posts: 278
Joined: 19 Sep 2010, 14:12

hahaha. ovdje niko nista ne gleda. samo se pise :D
Solar
Posts: 291
Joined: 06 Dec 2009, 23:05

Trema pred ispit, nikome nije do čitanja  :mrgreen:
No Name
Posts: 126
Joined: 18 Oct 2009, 14:56

Tek sam sad vidio da prva smjena je u UTORAK a ne danas :D.
DeDe
Posts: 857
Joined: 29 Oct 2010, 16:37

ja evo danas cula kako je kod ass, najbolje da pises krace da joj se valjda neda citati . a vidim da vecina vas kaze da se gleda kvantitet, u biti ako imas starijih kolega da mi kazu koliko u prosjeku prode studenata na prvoj parcijali ????????????????????
franjic
Posts: 10
Joined: 25 Oct 2010, 13:47

Amcho,daj molim te ti mi reci za ova podpitanja iz soc...na koji nacin odp.ide? Ako se slucajno desi da me to p.pitanje zbuni,da li onda mogu pisati sve o tome filozofu sto znam i da li ce mi priznati to? A danas sam dobio i informaciju da su velike sanse da ce samo biti Platon,Aristotel,Teorije dr.ugovora,Al Farabi i Haldun...Sta ti mislis?
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

@Dede

Nema tu, kako raja uradi tako prodje, ako svi fino spreme svi poloze, ako ne onda bude slabija prolaznost, uglavnom je na I parcijalama dobra prolaznost ;)

@Franjic

Ako se desi da podpitanja te zbune ili ne bude ti jasno, uzmi i pisi sve sto znas i sto si naucio,a onda ces kroz to pisanje sigurno  odgovoriti na vecinu

Ako vam dadne Aristotela, onda budu podpitanja tipa koju i kako on pravdu definise, pa ti dadne nesto oko vrlina, klase kakve imaju i sl.

Uglavnom nemojte da se brinete, ako ne bude islo sa podpitanjima, pisite kako znate i cega se sjetite u datom momentu ;)
franjic
Posts: 10
Joined: 25 Oct 2010, 13:47

Amcho brate hvala! Valjda cu stici napisati sve sto treba s obzirom da imamo malo vremena na testu...
DeDe
Posts: 857
Joined: 29 Oct 2010, 16:37

eeee ajd vi iz druge smjene mozete li nam reci koja su kod vas danas bila pitanja iz soc, na parcijalii ?????????????????????
rama
Posts: 127
Joined: 07 Oct 2010, 21:38

Pitanja iz druge smjene(grupa 3;od N do R)bila su sljedeca pit:
1.Aristotel:Vrste pravde,te nesto o mikrosocioloskoj podjeli(3 neke podjele,nepamtim bas,piso sam sve o Aristotelu)
2.Lock:Njegovo vidjenje prirodnog prava,te razlika izmedju njegovog prirodnog p. i prirodnog p.Hobsa i Rusoa
Ovako nes otprilike,eto dok neko ne javi detaljno,da znate otprilike sta je bilo...
Nella123
Posts: 137
Joined: 31 Jul 2010, 16:04

a mozel se sta prepisat il ce i ona dovest nekog kao ass drzave i prava pa nemozes pomislit da se pomjeris
Post Reply

Return to “I godina”