PFTZ: Pravna medicina

Još malo, pa gotovo!
Post Reply
Ena Piragic
Posts: 324
Joined: 12 May 2010, 00:23

Koliko sam obavjestena prisustvo na predavanjima je uslov za potpis, jer profesor daje potpis a ne asistent.
Vjezbe nisu obavezne iz bitnih strucnih predmeta, ne vidim zasto su toliko obavezne iz izbornog predmeta.
Uglavnom, kod profesora treba ostvariti prisustvo na predavanjima i onda postoji osnov da se student zali ako ne dobije potpis.

A ne znam kome odgovara da dolazi subotom na te vjezbe, neka vjezbe stavi utorkom poslije predavanja pa mozda i bude studenata, jer ovako stvarno nema smisla da se subotom ide samo radi pravne medicine.
Last edited by Ena Piragic on 30 Oct 2010, 15:48, edited 1 time in total.
Lillith
Posts: 211
Joined: 15 Nov 2009, 01:16

[quote="Ena Piragic"]
Koliko sam obavjestena prisustvo na predavanjima je uslov za potpis, jer profesor daje potpis a ne asistent.
Vjezbe nisu obavezne iz bitnih strucnih predmeta, ne vidim zasto su toliko obavezne iz izbornog predmeta.
Uglavnom, kod profesora treba ostvariti prisustvo na predavanjima i onda postoji osnov da se student zali ako ne dobije potpis.

A ne znam kome odgovara da dolazi subotom na te vjezbe, neka vjezbe stavi utorkom poslije predavanja pa mozda i bude studenata, jer ovako stvarno nema smisla da se subotom ide samo radi pravne medicine.
[/quote]

Zasto su vjezbe iz pr medicine bitne najbolje je da pitate ass, ja prenosim sta je on danas rekao! :) A danas nisam isla, bar ja, samo zbog pravne medicine. Danas je bilo i predavanje iz Azila  predavanje iz pravne medicine :)
Amrich87
Posts: 33
Joined: 02 Sep 2009, 16:04

Vidjecemo u utorak s njim bas sta on to ima da prigovori. Moram da vidim da li ima nesto na oglasnoj, u slucaju da nema pitacu ja njega gdje je on sad u 18h kad sam ja dosla na vjezbe? Nebitno je sto nisam  :mrgreen: ali po RASPOREDU su vjezbe sad a ne jutros, oglasna tabla i postoji za to, znaci fino lijepo me obavijesti pa mozda i dodjem. Ne znam jel' grijesim, mozda na oglasnoj i ima nesto, pa cemo to vidjeti lijepo fino u ponedjeljak.
I do sad su bile 2 vjezbe, je li tako? Ako je tako i ako mi imamo pravo 2x u toku jednog semsetra izostati sa vjezbi i ako smo iskoristili to svoje pravo i izostali oba puta (planiramo dolaziti do januara redovno svaki put) kako on misli mene natjerati da zbog tog izostanka, na koji, ponavljam sedamnaesti put, imam pravo - da radim seminarski?
Dzaba samo hoce da se svadjamo  :f010:
Ionako me drzi onaj FIT  i izivljavanje asistentice u petak, nije pravi trenutak da me "izaziva"  :rofl:
Lillith
Posts: 211
Joined: 15 Nov 2009, 01:16

Ma zasto bi se svadjali? Redovni studenti imaju obavezu da idu na vjezbe i predavanja, ako cemo po nekim pravilima. Treba se postovati to sto profesor i ass, konkretno na ovom predmetu, pokusavaju na svaki nacin da se prilagode nama studentima. Ne treba praviti razliku izmedju strucnih i nestrucnih predmeta, obaveza je redovnih da dolaze i na jedne i druge.

A kolegice, ja sam do sada bila na 3 vjezbe i ne znam jesul bile samo te 3 vjezbe ili jos :)
don
Posts: 50
Joined: 03 Jul 2009, 12:14

Kolegice..postujem ja to sto profesor i ass dolaze redovno ali to je i njihova obaveza ako cemo po pravilima.. :)...naravno slazem se da je to i obaveza redovnih studenata...ali takodje je i obaveza rukovodsvtva fakulteta da nam obezbijedi potrebna sredstva da bi mi ispunjavali tu svoju obaveze...konkretno mislim na prostor...jer ja ne zelim 2 sata ko izluda da stojim i samo cekam da prof zavrsi i da se potpisem...i ne mogu biti koncentrisan da ga slusam od nervoze i guzve tako da ne vidim nekakvu korist sto mi je jako zao....a i ass bi se trebao pridrzavati svih termina za vjezbe predvidjene rasporedom ako je vec tako korektan...et...samo dzaba nervoza kad cemo svi na kraju dobiti potpise i sve ce bit ok...al et...
Ena Piragic
Posts: 324
Joined: 12 May 2010, 00:23

I ja smatram da ne postoje nikakvi uvjeti da se slusa nastava ako bi svi redovni studenti dosli na tu istu nastavu.
Pogotovo ove godine kada je odobren bezuslovni i kada redovnih studenata na 4. godini ima 300 a poznat je kapacitet naseg dragog amfiteatra, ukoliko udjem unutra tacno 4 sekunde poslije drugih nemam mjesta u prvih 8 redova.
I ne volim ova trzanja i prijetnje, zasto vrsiti represiju da se na neki predmet ide svake sedmice tri puta, nema smisla.
Hvala Bogu da je jednosemestralni predmet, a sto se subote tice ja subotom ne mogu dolaziti pa makar ne dobila taj potpis iz PM.
Amrich87
Posts: 33
Joined: 02 Sep 2009, 16:04

Lilith necemo se, tj. necu se svadjati ako ne bude potrebe :D A u slucaju da mi kaze da moram da radim seminarski zbog ovakve situacije o kojoj sam maloprije tipkala onda beli ima potrebe.. To stoji da smo obavezni dolaziti na predavanja i vjezbe, neuslove o kojima Don pise (i koji smuce kako predavanja tako i vjezbe vecini nas) ne smijem ni spominjati, 0 poena uglavnom.. Ali zivac mi tako fino izvuku asistenti, cast izuzecima. Eto nek su bile 3 vjezbe, na onim od prosle sedmice sam potpisana a nisam prisustvovala jer nisam mogla uci u ucionicu, a kamo li gdje sjesti. Znaci da imam dva izostanka prvi i ovaj put danas.  :kava:
Ena Piragic
Posts: 324
Joined: 12 May 2010, 00:23

Lilith je samo prenijela informaciju nema potrebe za daljom raspravom.
Poslije vjezbi iz retorike sa druge godine me nista ne iznenadjuje.
Ta asistentica nam je prijetila i da ce se zaliti ministarstvu ako ne budemo dolazili.
I na kraju je ona prestala dolaziti a ne mi, kaze zabavila se doktoratom. Super.
Neka ide kad kome godi pa cemo vidjeti sta ce biti.
Amrich87
Posts: 33
Joined: 02 Sep 2009, 16:04

Nista ja lose nisam rekla Lilith. Ocigledno je da sam kivna na asistenta :h055:
finest
Posts: 117
Joined: 31 Aug 2010, 13:56

pa jel sutra predavanje u 8.15 i na kojem fakultetu :D,hvala
Post Reply

Return to “Četvrta godina”