PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
tvoj idol
Posts: 238
Joined: 18 Jun 2009, 22:25

Ustavno I je sutra u 10h.
lajlam
Posts: 28
Joined: 30 Jun 2009, 18:00

[quote="tvoj idol"]
Ustavno I je sutra u 10h.
[/quote]

A koje je slovo sutra ?
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Prof. dr Nedţad Duvnjak
USTAVNO PRAVO I
DANA, 26.10.2010. godine u 10:00 sati

Samo ovo piše :P
skorcini
Posts: 27
Joined: 08 Oct 2009, 12:24

imam pitanje :D

sta ucim iz dejtonskog sporazuma???????????????? i za koju glavu
TinkerBeLL
Posts: 340
Joined: 11 Mar 2009, 07:57

[quote="skorcini"]
imam pitanje :D

sta ucim iz dejtonskog sporazuma???????????????? i za koju glavu
[/quote]

Imamo odgovor negdje na ovih 90 i vise strana teme :P
U moru do sada ispisanih stranica i postova postavljena su pitanja koja se uce po glavama, tako da se rukovodi njima. Ako ti je mrsko citati stranicu po stranicu- http://epravo.ba/forum/index.php?topic=47.360 za pocetak, a dalje trazi takodjer medju postovima. Za olaksicu je opcija "Trazi" u gornjem uglu :) Sretno sa spremanjem ispita. 
The_Student
Posts: 5
Joined: 13 Sep 2010, 17:21

jel k'o danas bio na ispitu? kako se odgovaralo? ja sam slijedece sedmice pa da vidim kakvi su uslovi? :)
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

je li kod prof.obavezno usmeno izaci na ispit?
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

Nemas izbora, to je jedina mogucnost... Nema kod njega pismenog!
Eborg
Posts: 474
Joined: 15 May 2009, 20:11

Je li profesor ili neko ko mu je asistirao provjeravao u indexu je li prijavljen oktobarski rok?

Prijavio sam jedan drugi ispit na koji izlazim ali mislio sam još makar pitanje-dva otići kod njega (ostalo mi je 3 pitanja da završim Ustav II).
sanell
Posts: 211
Joined: 07 Oct 2009, 08:25

Hajd mi objasnite nesto :)
Mucim muku da skontam ovo oko IX glave sa ta tri pitanja, al' mi nikako nije jasno kako tri pitanja, kad imaju 4 "lekcije":
IX glava

savremena shvatanja o diobi vlasti
primjena skupštinske vlade u Švicarskoj
sistem predsjedničke vlade (temeljna ustavna obilježja, kongres, predsjednik i polupredsjednik SAD, Vrhovni sud SAD, zakonodavna djelatnost, imenovanja i razrješenja, delegirano zakonodavstvo, vanjska politika, zakon o ratnim ovlastima, Impeachment, kongresni nadzor nad administracijom)
sistem parlamentarne vlade (ograničena monarhija, orleanski parlamentarizam, parlamentarizam poremećene ravnoteže u korist zakonodavne vlasti, parlamentarizam u Njemačkoj, savremeni parlamentarizam ili parlamentarizam poremećene ravnoteže u korist izvršne vlasti, polupredsjednički sistem)
sta onda spada u koje pitanje :)

Hvala!
Post Reply

Return to “II godina”