PFSA: Struktura prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Nermyta
Posts: 262
Joined: 28 May 2009, 12:07

a jel nije davao nikakva pitanja za drugu parcijalu?

jel iko zna kako bi otprilike trebao izgledati ispit?
hoce li opet biti ona neka recenica?
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Nije davao pitanja za drugu parcijalu, sto je i bolje za nas. :d025: Ispit ce biti isti kao i prva parcijala. Zaokruzi, dopuni... i na kraju esejsko.

Evo i prezentacija sa predavanja: http://epravo.ba/index.php?action=tpmod;dl=item92

Hvala kolegici Selmi.  :f035:
Eternal
Posts: 55
Joined: 02 May 2009, 11:04

[quote="zdravko_l"]
ima`l ko njegov mail da ga pitam sta ce biti ili da mi barem posalje te testove pa cu mu ja vratiti :P
[/quote]
Yea right,samo se ti nadaj. :p031:
zdravko_l
Posts: 108
Joined: 21 May 2009, 19:53

zna li neko kakvo ce biti esejsko pitanje,hoce li biti neka pravna norma pa da je mi analiziramo?? :S
am3l
Posts: 210
Joined: 27 May 2009, 02:05

[quote="zdravko_l"]
zna li neko kakvo ce biti esejsko pitanje,hoce li biti neka pravna norma pa da je mi analiziramo?? :S
[/quote]

upravo to
zdravko_l
Posts: 108
Joined: 21 May 2009, 19:53

moze li neko od kolega napisati podjelu pravne norme s obzirom na vremensku valjanost al nista opsirno neg konkretno :P
Eternal
Posts: 55
Joined: 02 May 2009, 11:04

[quote="zdravko_l"]
moze li neko od kolega napisati podjelu pravne norme s obzirom na vremensku valjanost al nista opsirno neg konkretno :P
[/quote]
Norma ti može važiti samo jedan sat ili nekoliko sati kao npr. norma da ne smiješ prepisivati na ispitu.Može važiti jedan dan kao što je zabrana političkog djelovanja i oglašavanja dok traje predizborna šutnja.I tako može biti nešto sedmicu,mjesec,koliko god.S druge strane norma se može donijeti kako bi trajala kao što su zakoni,ustav koji kad se donose,donose se da traju ,u teoriji vječno ali znamo da nikad ne ispadne tako.
Nessa
Posts: 432
Joined: 27 May 2009, 11:00

rekose mi da ce nam na ispitu biti pravni odnos, akti i tumacenje pravne norme... kao rekla profesorica...

e sad, ko je bio redovan na predavanjima da ovo potvrdi ili negira :D
Eternal
Posts: 55
Joined: 02 May 2009, 11:04

[quote="Nessa"]
rekose mi da ce nam na ispitu biti pravni odnos, akti i tumacenje pravne norme... kao rekla profesorica...

e sad, ko je bio redovan na predavanjima da ovo potvrdi ili negira :D
[/quote]
Bio redovan i potvrđujem.
am3l
Posts: 210
Joined: 27 May 2009, 02:05

[quote="Eternal"]
[quote="Nessa"]
rekose mi da ce nam na ispitu biti pravni odnos, akti i tumacenje pravne norme... kao rekla profesorica...

e sad, ko je bio redovan na predavanjima da ovo potvrdi ili negira :D
[/quote]
Bio redovan i potvrđujem.
[/quote]

pravna norma ?? sistematizacija ??
Post Reply

Return to “I godina”