PFSA: Sociologija sa sociologijom prava (Novi naziv: Sociologija)

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
bilal16
Posts: 44
Joined: 29 Sep 2010, 13:52

jel mi moze neko dati link gdje da skinem ispitna pitanja za sociologiju ili tako neshto
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Tih pitanja nema niti postoje

Skines 3 skripte i ucis po njima ;)

Pitanja na ispitu su esejska, au zagradi dobijes podpitanja koje ti dadne ass. kako bi znali o cemu da pisete i sta se trazi ;)
vedoni
Posts: 6
Joined: 25 Sep 2010, 00:05

[quote="Amcho"]
A vidi, sigurno je da ce ti doci ovako:


Platon-Aristotel-Sofisti ---> Jedno od ovo troje 100%

Drustveni ugovor (Hobs,Ruso,Lock)---> Jedan od njih trojice 100%

I sad kao trece ti moze doci ovo ostalo  Toma Akvinski, Makijaveli, Morus,Haldun,Farabi itd.
[/quote]

Koga jos podrazumijevas pod "itd" ? :D

imam pitanje u vezi sofista, konkretno sofst Hipija.... U jednoj skripti stoji da je zastupao isto stanoviste kao i Protagora - "covjek je covjeku proporcija", dok u drugoj skripti se navodi da je za razliku od Protagore tvrdio da je "covjek covjeku disproporcija"...... pa sad me zanima sta je od to dvoje tacno?

i jos jedno pitanje...... da li je za prolaznu ocjenu potrebno odgovoriti na sva tri pitanja?
adli
Posts: 52
Joined: 25 Aug 2010, 10:50

da li na testu kada dodje npr.srednji vıjek ili novı vıjek,mora da se pise uopceno o tom vıjeku ılı se samo moze pısatı o predstavnıcıma koje asıstentıca navede
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

@Vedoni

Ma to sam stavio itd. jer je vec nabrojano sta sve trebate nauciti, imas na jednoj od zadnje dvije stranice pa samo vidi pls ;)

Mozda se misli da je podrzavao Protagoru, a da je zastupao tu svoju tezu ;)

Mislim da je za prolaznu dovoljno uraditi 2, ali je ass. jako fer pa na ispitu ce vam biti oznaceno koliko koje pitanje nosi bodova tako da mozete kalkulisati i znati otprilike kako ce te proci ;)

@Adli

Pitanja su tacno navedena u smislu da ti se kaze određeni predstavnik ili period u kojem imas podpitanja koja ti pomazu da lakse uradis ispit i da znas sta se trazi ;)
vedoni
Posts: 6
Joined: 25 Sep 2010, 00:05

hvala Amcho :bravo:, ako se kandidujes za na "onim izborima" samo reci, ima da te zaokruzim, takav nam predsjednik treba  :mrgreen:
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Hehe, ma nema na cemu stari.

Znam kako vam je i kroz kakav hršum prolazite, pa bolje da vam pomognemo kad mozemo i znamo ;)

Za izbore, ako se prijavim neka bude demokratski, da ne kazu da kupujem glasove :P
adli
Posts: 52
Joined: 25 Aug 2010, 10:50

[quote="Amcho"]
@Vedoni

Ma to sam stavio itd. jer je vec nabrojano sta sve trebate nauciti, imas na jednoj od zadnje dvije stranice pa samo vidi pls ;)

Mozda se misli da je podrzavao Protagoru, a da je zastupao tu svoju tezu ;)

Mislim da je za prolaznu dovoljno uraditi 2, ali je ass. jako fer pa na ispitu ce vam biti oznaceno koliko koje pitanje nosi bodova tako da mozete kalkulisati i znati otprilike kako ce te proci ;)

@Adli

Pitanja su tacno navedena u smislu da ti se kaze određeni predstavnik ili period u kojem imas podpitanja koja ti pomazu da lakse uradis ispit i da znas sta se trazi ;)
[/quote]

hvala  :)
Nejla
Posts: 164
Joined: 09 Oct 2010, 02:27

Novi kolacic pa se tesko snalazim  :)

Vanredna sam pa imam problema sa shvatanjem nacina na koji se polaze itd pa imam nekoliko pitanja.
Vec ste rekli sta ce biti u 1 parcijali i da ce biti 3 pitanja.
Eh sad skinula sam skriptu sa predavanja. Da li cu morati na svako pitanje odgovoriti onako opsirno kako je napisano u toj skripti ( npr. pitanje Platon - ima nekoliko stranica. Da li da odgovorim opsirno ili samo osnovno)?

Onda,koji je datum za polaganje 1 parcijale i u koliko sati? Da li smo svi zajedno ili po grupama?

Prije izlazenja na ispit da li se trebam negdje prijaviti ili nesto slicno ili samo doci u taj termin?
:nervoza:
Unaprije hvala!
Nejla
Posts: 164
Joined: 09 Oct 2010, 02:27

Takodjer sam zaboravila pitati da li su Ogist Kont,Montaskije,Lok u 1 ili 2 parcijali?
Znam da ih niste spomenuli da jesu ali ova skripta - predavanja mi je tako zbunjujuca dok ove 2 skripte su jako jednostavne ali opet ne znam da li trebamo znati tako opsirno ili ne? :
Post Reply

Return to “I godina”