PFSA: Krivično procesno pravo I

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
_selma_
Posts: 49
Joined: 19 Apr 2010, 23:27

KPP II (cijeli ispit),neka od ovih pitanja:u kojem roku se mora izvršiti naredba za pretresanje (zaokružiti),obavezne vrste vještačenja(zaokružiti),sadržaj naredbe o provođenju istrage,kad tužilac donosi naredbu o obustavi istrage,kad je obavezan branilac maloljetnoj osobi (zaokružiti),mala međunarodna krivičnopravna pomoć,načelo specijaliteta kod izručenja (zaokružiti),da bi potvrdio optužnicu sudija za prethodno saslušanje mora utvrditi (zaokruži),to su pitanja kojih se ja sjećam.
amra
Posts: 180
Joined: 29 Aug 2009, 00:31

Hvala puno kolegice na pitanjima. Ako im ajos neko da je bio druga grupa neka napise pitanja ako moze :)
studentica
Posts: 123
Joined: 01 Jul 2009, 10:41

je li potrebno ici na predavanja ili vjezbe iz ovog predmeta ?? ako jeste, trebam lli se prijaviti kod prof ili ass jer sam vanredna??
Harvester_of_Sorrow
Posts: 364
Joined: 04 Feb 2010, 14:48

Iz KPP I je prosle godine bio spisak na koji se potpisivalo. Nije igrao neku znacajniju ulogu kod potpisa. Ako se potpises na taj spisak, u zagradu stavis da si vanredna.Nema potrebe nista licno da prijavljujes. Predavanja su korisna i u slucaju da zelis ici u neke od institucija BiH, odnosno : Interpol, Sud BiH, gdje se manje-vise u praksi vidi ono sto teorijski ucis iz predmeta.Tu se prijavljuje na spisak, i to je poprilicno zanimljivo. :)
studentica
Posts: 123
Joined: 01 Jul 2009, 10:41

hvalaaa :d055:
Swatch83
Posts: 428
Joined: 27 Sep 2009, 12:47

Je li slucajno sta spominjala prof ili ass kakav ce biti ispit u novembru na apsolv.roku?
Behlil Ajdin
Posts: 344
Joined: 16 Feb 2010, 09:41

Imam obje knjige ali izdate, mislim, 2005. Kakva je razlika u odnosu na ova dopunjena izdanja??? Moram li uzimati nove knjige???  :zamisljen:  :zamisljen:  :zamisljen:
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Ovaj završni ispit iz k.p.p. 14.01.2011.je li usmeno ili pismeno?
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Usmeno. Većinom su svi ispiti kod profesorice usmeno.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

[quote="Behlil Ajdin"]
Imam obje knjige ali izdate, mislim, 2005. Kakva je razlika u odnosu na ova dopunjena izdanja??? Moram li uzimati nove knjige???  :zamisljen:  :zamisljen:  :zamisljen:
[/quote]

Ne znam tačno koje su izmjene u pitanju, ali mislim da bi trebao nabaviti nove knjige. Znam da profesorica često na ispitu primjeti ko je učio po staroj knjizi pa ga pošalje da pročita literaturu s vrata kabineta.  :haha:
Post Reply

Return to “III godina”