PFSA: Sociologija sa sociologijom prava (Novi naziv: Sociologija)

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Isti je princip redovni -vanredni ovo ono :) uglavnom puno je lakse ispit poloziti parcijalno nego integralno. Ne samo sociologiju nego i svaki drugi  :d055:
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

@Mrvica

Sto se tice statusa studenata na ispitima smo svi jednaki i sa pitanjima i sa ocjenjivanjem, samo zavisi ko radi eseje i to

Moja ti je licna preporuka, tebi a i ostalima da ganjate ove parcijale jer su cudo i nesto sto vam moze puno olaksati da ocistite I god. i polozite sve predmete vjerujte mi ;)

Bolje da ucite 2 x po pola, nego sve odjednom. Asistenti su max. korektni, pitanja dadnu dosta lagana koja prethodno obrade na vjezbama i ko malo uci, prati i studira a ne po kafama sjedi stvarno ne bi trebao da ima vecih problema ;)

Eto, ako ima jos pitanja samo pisi :P
Amel H
Posts: 176
Joined: 10 Sep 2010, 17:05

Pored naravno knjige imam 16541947 skripte iz sociologije:D al nemam teorije drustvenog ugovora(Hobs,Lock,Ruso) pa ako moze pomoc gdje to da nadjem?
mrvica
Posts: 120
Joined: 27 Sep 2010, 19:37

Meni je problem sto nisam u Sarajevu, pa ne dolazim na faks, zato ovako ispitujem i kad god ni neko kaze neku novost, moram da pitam da li je to to, da podjelim sa vecinom. Moze li da se ode kod asistentice na konsultacije o ispitu, da je pitam sta moze da bude i tako to i kada su te konsultacije, ili mogu svaki dan?
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Ma slobodno ti pitaj. Kada god ti nesto zatreba. Forum i jeste tu da pomazemo i informisemo jdni druge. Ne mozes na konsultacije svaki dan mora biti tacno odredjeno vrijeme konsultacija kod nje. Ukoliko neko zna termin neka javi  :d055:
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Sto se tice Ruso,Hobs i Lock to ce te raditi na vjezbama i obraditi njih i Drustveni ugovor tako da to mozete i na vjezbama spremiti vjerujte mi ;)

Evo prelistao sam sve tri skripte i u dvije ima o njima napisano vise nego dovoljno, mozda Amele nisi skinuo pravu skriptu ;)

@Mrvica

Kao sto rece slaatkica slobodno nam se obrati ;) Pogotovo jer nisi iz Sa tako da ti je ovaj forum sansa za vise tacnih informacija i ne vjeruj puno pricama rekla-kazala  ;)
rama
Posts: 127
Joined: 07 Oct 2010, 21:38

u ponedeljak je mene i jos jednog kolegu izbacila ass Zdralovic(valjda je ona,prof.nam je Tomic),odmah na samom pocetku pred.bez IKAKVOG RAZLOGA..rekla nam je da ne dolazimo na vjezbe,parcijale i na ispite uopste iz sociologije..neznam ima li na to pravo(da zabrani izlazak na parc.i ispite)pa reko zna li ko moze li ona to da uradi..vjerovatno nije mislila nis ozb(nije nam zapisala imena),nego je to bilo onako da pokaze da nece tolerisati nikoga ubuduce..imal potrebe da se zalimo prof.Tomicu??hvala unaprijed..
almedina
Posts: 98
Joined: 30 Sep 2009, 16:25

[quote="rama"]
u ponedeljak je mene i jos jednog kolegu izbacila ass Zdralovic(valjda je ona,prof.nam je Tomic),odmah na samom pocetku pred.bez IKAKVOG RAZLOGA..rekla nam je da ne dolazimo na vjezbe,parcijale i na ispite uopste iz sociologije..neznam ima li na to pravo(da zabrani izlazak na parc.i ispite)pa reko zna li ko moze li ona to da uradi..vjerovatno nije mislila nis ozb(nije nam zapisala imena),nego je to bilo onako da pokaze da nece tolerisati nikoga ubuduce..imal potrebe da se zalimo prof.Tomicu??hvala unaprijed..
[/quote]
Nema potrebe da se zalite, a samo biste gore napravili da profesoru nesto spomenete. Ona nije mislila nista ozbiljno cim vam imena nije zapisala..nema potrebe za brigom.. :)
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Isto mi se desilo i na iduce vjezbe dosao i na parcijale izasao bez ikakvih problema i ispit polozio ;)

To je da vas malo zabrinu ;)
sae_23
Posts: 18
Joined: 10 Oct 2010, 21:51

pozdrav za sve clanove :D ja sam novi pa samo da pitam posto sam vidio da imaju 3 skripte iz sociologije,pa iz koje je najbolje  ucit? :D hvala unaprijed  :D
Post Reply

Return to “I godina”