PFSA: Sociologija sa sociologijom prava (Novi naziv: Sociologija)

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Ameera
Posts: 99
Joined: 17 Jan 2010, 11:55

[quote="Amcho"]
Da li mozes izaci na parc. to vidi sa ass. mislim da ces moci  ;)

Za termin:

I smjena - 2.11.2010.
II smjena - 1.11.2010

a sociologija ce ti biti: anticka misao, rimska soc. i pol. misao, srednjovjekovna soc i pol misao, renesansna razmisljanja o drzavi i drustvu, teorije drustvenog ugovora (Hobsova, Lockova, Rusoova) 

a evo ti i filozofi koji ce biti , Platon, Aristotel, sofisti, Toma Akvinski, Makijaveli, Morus, i one teorije koje sam ti vec napisala ... na njima ce kao biti akcenat
[/quote]

Je li na taj termin se izlazi samo za parcijale ili je to integralni termin?
I jel mi mozes molim te reci kad bi trebao biti komisijski? I otprilike kakva pitanja budu postavljana?
ena04
Posts: 210
Joined: 13 Jun 2010, 12:13

ovo bi trebao biti termin za parcijale kako sam shvatila , a integralno je u januaru nekad redovni, u februaru popravni.... :D  sto se pitanja tice, meni su rekli da te ass sa podpitanjima usmjeri totalno sta i kako da pises i da nije tesko =)
Ameera
Posts: 99
Joined: 17 Jan 2010, 11:55

[quote="ena04"]
ovo bi trebao biti termin za parcijale kako sam shvatila , a integralno je u januaru nekad redovni, u februaru popravni.... :D  sto se pitanja tice, meni su rekli da te ass sa podpitanjima usmjeri totalno sta i kako da pises i da nije tesko =)
[/quote]




hvalla....:))
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Ovo su termini za prvu parcijalu i sta trebate uciti

Pitanja su esejskog tipa, ali su uređena podpitanjima i tacno znate sta treba napisati i uraditi

Nije tesko ako se procita malo i nauci;)
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Da dodam. Najbolje je da se rukovodite tim podpitanjima i da na njih odgovarate jedno po jedno i da tacno kazete to sto pita. Nije pametno ici sistemom "ajde pisem bilo sta" jer mozete tako ispisati i cijelu dvolisnicu pa pasti. Znaci nije toliko bitan obim toga sto cete napisati nego da odgovorite tacno to sto se pita. :d055:
Dzanaaa
Posts: 371
Joined: 25 Jun 2010, 00:17

Interesuje me da li se sociologija kod prof. Saltage mora uciti iz sveskei knjige.Da li je dovoljno samo iz knjige? Ono sto nam on diktira je tako konfuzno,nedovrseno,nekonkretno...itd..Unaprijd hvala!
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Knjiga nije dovoljna treba ti skripta. A predavanja hmm...manje-vise :D
mrvica
Posts: 120
Joined: 27 Sep 2010, 19:37

molim vas recite mi je li bolje izaci integralno ili parcijalno na ispit? kako sam cuo od nekih studenata, ako se izadje na prvu parcijalu koja nosi oko 40 bodova. ako se na ovoj parcijali ne osvoji maksimalan broj bodova, odnosno 40, to znaci da na drugu parcijaliu koja nosi ostalih 60 bodova, mora se osvojiti vecina da bi se sabrali sa prvom parcijalom i dobili zbir bodova koji je dovoljan ya prolazak na ispitu. molim vas da mi kazete je li ovo istina i da li je stvarno lakse integralno izaci na ispit.
nadam se da ce te shvatiti pitanje i znati da odgovorite na njega, unaprijed zahvalan, "zabrinuti"
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

I parcijala nosi 25-44 boda (25 bodova moras osvojiti  minimalno za prolaza da izadjes II parcijalu-> odnosno mozes osvojiti i 19/20 bodova pa da radis esej koji nosi od 0-6 bodova i tako kroz esej skupis tih 25 pa da izadjes na II parcijalu)

II parcijala 30-50 bodova (30 bodova moras osvojiti da bi polozio II parcijalu--> ovdje nema eseja ;))

25 I parc. + 30 II parc. = 55 bodova ocjena 6  :p031:

Sve su pogresno ti prenijeli ;)

Sto se tice integralca, ne znam kako ide i da li je teze ili lakse, ali moja ti je preporuka da ganjas parcijale i da polozis prije tako da mozes Rim i ostale ispite spremati;)
Last edited by Amcho on 13 Oct 2010, 13:33, edited 1 time in total.
mrvica
Posts: 120
Joined: 27 Sep 2010, 19:37

Amcho, znaci tvoje misljenje je da se izadje na prvu parcijalu, odnosno da je lakse parcijlano poloziti ispit? Molim te reci mi je li se razlikuju pitanja za vanredne studente, kako sam negdje procitao ranije, da nisu ista pitanja, hvala u svakom slucaju
Post Reply

Return to “I godina”