Obnova godine

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
salema
Posts: 18
Joined: 03 Jul 2009, 08:16

Imam jedno pitanje, stari sam sistem, istice mi apsolventski i ostala su mi cetiri redovna ispita i izborni. E sad, znam da se placa po 100 km po ispitu, ali ne znam da li trebam platiti i za izborni? Mislim da trebam, ali da ipak provjerim prije placanja. Hvala!
Swatch83
Posts: 428
Joined: 27 Sep 2009, 12:47

nema razlike između izbornog predmeta i ostalih predmeta,za sve se plaća
Begy
Posts: 16
Joined: 22 Jan 2010, 18:56

[quote="Flaaa"]
eh ovako siguran sam da ce me mnogi napasti,  :mrgreen: al sta ja mogu kad su svi zbunjeni pa me interesuje sljedece. Ali molim da mi kaze samo onaj koji sigurno zna, mojne spekulacija.
Ovako paralelan sam student, prvi put obnavljam 3 godinu i ostalo mi je 8 ispita. Eh sad da li ja placam 800 KM (100 maraka po ispitu) ili normalno ono 1000 maraka kao paralelan student.
Da li je ista procedura  prilikom upisa( prvenstveno mislim na one formulare) da li treba neke dodatne formulare ispunjavati prilikom upisa obnove godine itd..

hvala  :)
[/quote]

Placas 100km po ispitu tacnije 800km.. Da li ce ta svota biti na rate ili nece sacekaj 13ti i sjednicu.. A ne popunjavas nikakve dodatne formulare samo na onim stalnim formularima koji se
ispunjavaju zaokruzis da drugi put upisujes tu godinu..
salema
Posts: 18
Joined: 03 Jul 2009, 08:16

Hvala na odgovoru!
Diesel
Posts: 627
Joined: 23 May 2009, 08:05

[quote="Dama Pikova"]
fani redovna si i dalje. Ja sam na studentskoj pitala i kaže neka super ljubazna nova teta tri puta se može obnoviti ista godina (mada je vjerovatno mislila tri obnove ukupno tokom školovanja i dvije iste godine).
Eto da ne budeš u dilemi.  ;)
[/quote]
kako mislis tri obnove ukupno tokom skolovanja?ja sam vanredna obnovila sam jednom prvu i evo sad drugu sta jos mi jedna obnova ostaje i nakon toga?
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Ja sam pitala konkretno za obnovu iste godine u statusu redovnog studenta. Može se ista godina obnoviti tri puta. S tim što meni teta reče - tri obnove bez obzira obnavljaš li istu ili različite godine, a poslije toga ideš na vanredne.
enchica
Posts: 11
Joined: 02 Apr 2010, 01:51

Evo da i ja postavim pitanje.. s obzirom da cu ove godine treci put obnoviti cetvrtu godinu, da li placam 800 KM jer mi je ostalo 2 ispita  iz trece  i da li moram popunjavati one formulare s obzirom da je obnova u pitanju i da sam apsolvent?? Hvala unaprijed
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Sve zavisi da li obnavljaš kao redovna ili vanredna, a čini mi se da su na studentskoj jednoj kolegici rekli da ako upisuje opet 4. godinu popunjava formulare.
enchica
Posts: 11
Joined: 02 Apr 2010, 01:51

Kao vanredna obnavljam..da li se placa 800 KM+ispiti koji su mi ostali iz trece godine??
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Znam da se obnova za vanredne plaća 100 KM po predmetu koji ti je ostao. Valjda se to odnosi na sve predmete, bez obzira s koje su godine. A ako ti je to treća obnova, trebala bi sve isto uraditi valjda kao i kod prve dvije.  :mrgreen:
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”