PFSA: Uvod u pravo Evropske unije

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Zar nije Misita rekao da će i predavanja biti po novoj knjizi. Što bi onda učio po staroj.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

[quote="Dama Pikova"]
Zar nije Misita rekao da će i predavanja biti po novoj knjizi. Što bi onda učio po staroj.
[/quote]
E hvala ti,ali nešto kontam ako bude taj neki test pocetkom decembra ne znam kako cemo stici spremiti te lekcije koje se moraju nauciti za taj test,jer može se desiti da on tu knjigu izda 20 novembra,a test bude 4 ili 5 decembra.To bi bilo ne moguće.Ništa,fatat se predavanja :mrgreen:
Tassa
Posts: 120
Joined: 07 Oct 2009, 15:50

Prof. je rekao da bi u novembru trebala izaci knjiga nekih 250 str , a da ce to tada na predavanjima pricati po novoj da mozemo lakse spremiti . Eh , da rekao je dati nova pitanja .. :)
Eborg
Posts: 474
Joined: 15 May 2009, 20:11

Ovo bi bio veliki dobitak za nas sve ako bi izašla ta nova knjiga jer je ovo iza obligacija sigurno najteži predmet 3. godine.  :d055:
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

[quote="Dama Pikova"]
Zar nije Misita rekao da će i predavanja biti po novoj knjizi. Što bi onda učio po staroj.
[/quote]

Nova knjiga ne znači novo gradivo. Pa ni iz ove stare nismo čitali više od prvih 150-200 stranica.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

A gdje sam ja napisala da nova knjiga znači novo gradivo?
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

[quote="Dama Pikova"]
A gdje sam ja napisala da nova knjiga znači novo gradivo?
[/quote]
Historijski aspekti se ne mogu promijeniti,i to će se i dalje vjerovatno uciti,ali kako sam ja njega razumio on je tu novu knjigu napisao da bi studentima omogucio da lakše spreme ispit,gdje će imati sve na jednom mjestu,uz najnovije izmjene lisabonskog ugovora
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Ma to sam ja elsaika pitala, jer se on nadovezao na moj komentar s nekim nepovezanim konstatacijama.  :mrgreen:

Svima je jasno da će nova knjiga vjerovatno biti praktičnija za učiti iz nje, zato sam rekla da je malo besmisleno učiti po staroj (koja je jako obimna i nije istina da se može spremiti ispit iz prvih 200 strana, jer to ni ne obuhvata kompletna ispitna pitanja), ali ako se desi da nova knjiga ne izađe na vrijeme, onda ništa drugo i ne preostaje.  ;)
Har3
Posts: 93
Joined: 19 Apr 2009, 17:13

Ima li iko ideju, da li bi mogla ova peticija proci? Da li ce nam odborit, je l bila nekad slicna situacija s nekim peticijama? Prvenstveno me zanima, ukoliko nam odobre, kada ce odredit termin za ispit, da li da pocnemo ucit? :D
SABINI
Posts: 248
Joined: 22 Jun 2010, 13:00

Pozdrav,prijavila sam Eu za socijalni rok,ali ne znam da li mi je komisija ili ne-nisam imala nikog da pitam :(Na isss mi je upisana samo jedna petica iz ovog predmeta,a izlazila sam 2-3 puta..nisam sigurna,odnosno nisam brojala..sta da radim??Da kupim prijavu ili da sacekam da vidim sta ce da bude?? :)Hvalaa
Post Reply

Return to “III godina”