PFSA: Uvod u pravo Evropske unije

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
lela
Posts: 61
Joined: 12 Mar 2009, 23:45

Onda s obzirom na citat kolege iz knjige odgovor bi trebao biti deklaracija???
GrandMaster
Posts: 70
Joined: 14 Apr 2009, 00:53

I, najvjerovatnije je odgovor deklaracija jer, nadjoh u knjizi:

"Isticanje principa ustupljenih ili prenijetih ovlaštenja Uniji [sup]277[/sup], i u skladu s tim razrada pojedinih vidova njene nadležnosti...."
[sup]277[/sup] U odredbi koja statuira vrste nadležnosti sada je izričito istaknuta činjenica da se ovlaštenja Unije, u slučaju da ih prestane vršiti ili ih se odrekne, vraćaju na izvorište, tj. državama članicama. Prema pratećoj DEKLARACIJI, to će se, na primjer, desiti ukoliko komunitarni zakonodavac odluči da opozove određeni propis....

Da li se sad na to misli... igra riječi i "znanja" - igra bez granica...
SABINI
Posts: 248
Joined: 22 Jun 2010, 13:00

ma ako je prof.rekao da nije tacan odg.pod e..onda ce tako i biti,samo gubimo vrijeme trazeci po knjizi tacan odg. :( :(Kad bi mogli da budu rezz??
lela
Posts: 61
Joined: 12 Mar 2009, 23:45

[quote="SABINI"]
ma ako je prof.rekao da nije tacan odg.pod e..onda ce tako i biti,samo gubimo vrijeme trazeci po knjizi tacan odg. :( :(Kad bi mogli da budu rezz??
[/quote]
U pravu si,sada je gotovo,đaba se nerviramo :d055:...u prethodnim postovima pise da su rezz iza nedjelje :)
SABINI
Posts: 248
Joined: 22 Jun 2010, 13:00

hmm...kazu svi da bi trebalo ranije da budu :S a ono prvo pitanje druge gurpe gdje su bili osnovacki ugovori i inst.ezuc-jel trebalo oboje nabrojat ili smao institucije??
lela
Posts: 61
Joined: 12 Mar 2009, 23:45

[quote="SABINI"]
hmm...kazu svi da bi trebalo ranije da budu :S a ono prvo pitanje druge gurpe gdje su bili osnovacki ugovori i inst.ezuc-jel trebalo oboje nabrojat ili smao institucije??
[/quote]
Mislim da je "osnivacki ugovori" bio podnaslov oblasti iz koje nam je dato pitanje-a to je samo da nabrojimo institucije UZUC :S
GrandMaster
Posts: 70
Joined: 14 Apr 2009, 00:53

Zar su bile dvije grupe ?


Koliko ja znam, samo institucije...
SABINI
Posts: 248
Joined: 22 Jun 2010, 13:00

ma et-ja sma nabrojala i jedno i drugo-pa valjda nece bit prob :)a bile su 2 grupe-jedna u 7..a druga u 7 40
lela
Posts: 61
Joined: 12 Mar 2009, 23:45

[quote="SABINI"]
ma et-ja sma nabrojala i jedno i drugo-pa valjda nece bit prob :)a bile su 2 grupe-jedna u 7..a druga u 7 40
[/quote]
jesu bile dvije grupe studenata,ali je bila samo jedna grupa sto se tice testa...svi smo radili isti test :P
SABINI
Posts: 248
Joined: 22 Jun 2010, 13:00

a znate li slucajno koliko su ona 2 pitanja vezana za novine lisabona i predsjednika na drugoj str nosila bodova?? :S :S
Post Reply

Return to “III godina”