Obnova godine

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
va_na
Posts: 136
Joined: 01 Mar 2010, 21:25

Ako ja znam protumacit :D tako je..
A i maloprije mi kolegica govori da je druga kolegica obnovila 2 puta drugu i nije izgubila status a sad treci put obnavlja drugu tj. četvrti put upisuje drugu i mora se prebacit na biro.. Ako ti je išta jasno  :p031:
Nadam se da sam barem malo pomogla.. Jer nije malo 800 KM :D
fani
Posts: 324
Joined: 27 Jan 2010, 12:39

I ja sam cula jos od par kolega da je tako. Nadam se da ja necu biti izuzetak, jer procitala sam i ja evo sta pise u Zakonu. Naravno, prvo nije malo 800 KM, a drugo tako mi je glupo da izgubim status redovnog studenta na trecoj godini sa ostala tri ispita. :( Hvala va_na
va_na
Posts: 136
Joined: 01 Mar 2010, 21:25

:f035:  :p031:
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

fani redovna si i dalje. Ja sam na studentskoj pitala i kaže neka super ljubazna nova teta tri puta se može obnoviti ista godina (mada je vjerovatno mislila tri obnove ukupno tokom školovanja i dvije iste godine).
Eto da ne budeš u dilemi.  ;)
fani
Posts: 324
Joined: 27 Jan 2010, 12:39

Hvala ;) Jos uvijek se nadam da mi nece trebati, ali da se osiguram.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

PRAVILNIK O DODIPLOMSKOM STUDIJU NA PRAVNOM FAKULTETU U SARAJEVU
(od 13.10.2005. godine)
Član 5.

Status redovnog studenta traje najduže sedam, a vanrednog najviše 12 školskih godina u kojima je student imao status studenta.

Član 24.

Redovni student može ponavljati istu godinu samo jedanput.
Što znači, status redovnog studenta se ne gubi ako se obnavljaju različite godine studija.

Upis na prvu godinu, obnova prve godine, čista prva godine = 2 godine studiranja.
Upis na drugu godinu, obnova druge godine, čista druga godina = 2 godine studiranja.
Upis na treću godinu, obnova treće godine, čista treća godina = 2 godine studiranja.

To je ukupno 6 godina studiranja sa statusom redovnog studenta. Nakon toga ide upis na četvrtu godinu... a Član 24. Pravilnika kaže ''Četvrta godina se ne može ponavljati u svojstvu redovnog studenta.'' i onda dođemo do te brojke od 7 godina koja je navedena na početku u Članu 5.
Legally Blonde
Posts: 462
Joined: 20 Feb 2009, 13:39

MA da, ali znas i sam da se nasi na fakultetu ogradjuju od tog pravilnika iz 2005.
Ameera
Posts: 99
Joined: 17 Jan 2010, 11:55

Zdravo raja...:) Jel meni moze samo neko reci ...posto sam ja redovan samofinansirajuci student jesam li ja obavezna ici na predavanja iz predmeta koja obnavljam... Posto imam sve potpise...Jedni mi kazu da nisam obavezna samo da dodjem na ispitni rok u januaru..i tada samo nadjem potpis za te predmeta...a opet drugi kazu da sam obavezna..A inace sam putnik tako da bi mi bilo mnogo lakse ako ne bi morala...Pomozite... :nervoza: :c053:

poozzz
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Pa u suštini redovni samofinansirajući imaju iste obaveze kao i obični redovni, ali mnogi profesori svakako sami kažu da ne moraš dolaziti. To ti je najbolje da lično pitaš profesora kod kojeg bi mogao biti problem oko potpisa.
Flaaa
Posts: 212
Joined: 22 Aug 2009, 15:04

eh ovako siguran sam da ce me mnogi napasti,  :mrgreen: al sta ja mogu kad su svi zbunjeni pa me interesuje sljedece. Ali molim da mi kaze samo onaj koji sigurno zna, mojne spekulacija.
Ovako paralelan sam student, prvi put obnavljam 3 godinu i ostalo mi je 8 ispita. Eh sad da li ja placam 800 KM (100 maraka po ispitu) ili normalno ono 1000 maraka kao paralelan student.
Da li je ista procedura  prilikom upisa( prvenstveno mislim na one formulare) da li treba neke dodatne formulare ispunjavati prilikom upisa obnove godine itd..

hvala  :)
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”