BEZUSLOVNI PRELaz

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
Shmizla
Posts: 122
Joined: 29 Jan 2010, 16:43

Sačekajte sad ovo je luda kuća..pa hećemo li mi sad iz Međunarodnog javnog imati drugi redovni ispitni rok...koji će biti za nekih  10 dana...jao ona profesorica je napravila totalnu pometnju..nemam riječi za ovaj Univerzitet :d055:
PFtuzla
Posts: 125
Joined: 13 Dec 2009, 14:30

Jel to ima obavjestenje na fakultetu da je odobren bezuslovni?
Ako je odobren bezuslovni onda treba i podrzat kolege kojima treba rok da ociste godinu. :d055:
chirilo
Posts: 11
Joined: 08 Sep 2010, 23:54

ja bi zamolio pojedine kolege da nas postede komentara tipa - ja cisto sumnjam ;(ja nevjerujem vako nako kad bi svi tako razmisljali to bi bila katastrofa
kigen_vagabundo
Posts: 13
Joined: 26 Aug 2010, 15:04

Nemoj da mi ko dira kolegicu Jasenku,to je najsladja cura na trećoj
zarokove
Posts: 6
Joined: 22 Sep 2010, 20:36

Sve o odobrenim rokovima vam piše na www.untz.ba.
Za bezuslovni nema obavještenja do ponedjeljka,ali potvrđeno od novoizabranog dekana prof. dr Hasanović Izudina,danas, da je odobren!
Problem je što nema rokova.Dakle, odluka je na www.untz.ba, pa ćete sami vidjeti nejednakost.
Nek je svima sa srećom.

p.s.Hvala na komplimentu kigen vagabundo.Sve je ovo demokratija ;)
tufahijica
Posts: 11
Joined: 24 Sep 2010, 23:30

Molim Vas drage kolege da mi samo date informaciju sta ce biti sa ovima koji obnavljaju drugu god. a kojima je ostalo po 3-4 ispita,jeli i za njih vazi taj bezuslovni,hoce li biti tih vandrednih rokova,jer zaista u mojoj glavi je potpuna konfuzija nakon ovolikih izjava...Unaprijed vam hvala od srca...
                                      :moli:Sretno nam svima :moli:
PFtuzla
Posts: 125
Joined: 13 Dec 2009, 14:30

[quote="tufahijica"]
Molim Vas drage kolege da mi samo date informaciju sta ce biti sa ovima koji obnavljaju drugu god. a kojima je ostalo po 3-4 ispita,jeli i za njih vazi taj bezuslovni,hoce li biti tih vandrednih rokova,jer zaista u mojoj glavi je potpuna konfuzija nakon ovolikih izjava...Unaprijed vam hvala od srca...
                                      :moli:Sretno nam svima :moli:
[/quote]

Izmjene Zakona o visokom obrazovanju od 9.11.2009. godine kojim su izvršene izmjene člana 151. i kojim je regulisano pravo na završetak studija, još uvijek su na snazi. To znači da student koji je upisan na dodiplomski studij na dan stupanja na snagu Zakona o visokom obrazovanju, a koji je odslušao i ovjerio sve obaveze iz pretposljednje godine studija, ima pravo upisati završnu godinu studija i bez ispunjavanja utvrđenih uslova za upis u završnu godinu studija, pod uslovom da ga u narednoj akademskoj godini sustiže generacija studenata upisana po izmijenjenom nastavnom planu i programu.
:mig:
Cokolada
Posts: 59
Joined: 27 Jan 2010, 11:52

[quote="tufahijica"]
Molim Vas drage kolege da mi samo date informaciju sta ce biti sa ovima koji obnavljaju drugu god. a kojima je ostalo po 3-4 ispita,jeli i za njih vazi taj bezuslovni,hoce li biti tih vandrednih rokova,jer zaista u mojoj glavi je potpuna konfuzija nakon ovolikih izjava...Unaprijed vam hvala od srca...
                                      :moli:Sretno nam svima :moli:
[/quote]
i ja obnavljam drugu,i mogu ti reci da od toga nema nista da prenesemo 4 predmeta:(
nazalost sam se i ja nadala tome,ali eto opet cemo u ponedjeljak vidjeti sta ce biti na sjednici,ne znam kako je samo moglo biti odobreno prosli put kad je prva obnovila i zapala u bolonju,imali su mogucnost da prenesu 4 predmeta,zasto ne bi i ove isto,ali eto... :c053:
Ena Piragic
Posts: 324
Joined: 12 May 2010, 00:23

Na osnovu cega su dali prosle godine studentima obnovcima da prenesu 4 predmeta, valjda mora biti neki osnov i ako je taj osnov postojao prosle godine mora postojati i ove. Bas kao sto su nam ukinuli i septembarske rokove, kao nema osnova, pa kako je bilo osnova svih prethodnih godina a sada nema. Samo radi ko sta zeli i najbolje ne racunati na povlastice.
Bellatrix
Posts: 431
Joined: 06 Jul 2009, 21:21

Ja mislim da su prosle godine dali da prenesemo 4 predmeta samo zato sto bi 70% studenata obnovilo prvu godinu, a i bili su nam duzni jer su nam tek u janaru rekli da idemo po bolonjskom procesu. Ja mislim da ne moze ostati na ovome sto se tice druge godine, jer ce samo nekih 100-150 studenata dati uslov za trecu godinu, a bit ce preko 600 studenata na drugoj godini....
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”