PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
anestezija
Posts: 429
Joined: 26 Jun 2009, 12:40

[quote="Dama Pikova"]
Meni nije jasno kako ta cura obnavlja prvu, ako je upisana 2008/2009, jedino ako po drugi put obnavlja:mrgreen:
Možda su je pomiješali s generacijom 2009+ koji valjda samo jedan mogu prenijeti zasad...
Mada je najvjerovatnije da na studentskoj malo dižu tenzije bez razloga, jer još nema zvanične odluke još uvijek.
[/quote]
Prvu je upisala 2008/2009. godine, a obnovu 2009/2010. godine. (:

Ja nesto sad kontam, beli je to izvalio onaj pametnjakovic sa studentske koji jedva ceka da kaze nesto od cega cemo svi da se istraumiramo.. :mrgreen: Nije mi jednom dao dezinformaciju.
nutela
Posts: 7
Joined: 09 Sep 2010, 19:56

Ja sam jos u 6 mjesecu pitala za uslov za 3 godinu i na studentskoj su mi rekli da mi jedino 6 ec. mogu prenijti .tako mi govore i sada .ja sam upisala prvu godinu 2008.
jedino mogu prenijeti dva ispita ali ako nose po 3 ects boda.
ne znam zasto na studentskoj bi nas pravili budalama
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

"U 6. mjesecu" i jeste važilo i to pravilo, ali je u međuvremenu došlo do sastanka između dekana i USPa na kojem je dekan lično potvrdio da će se ipak moći prenijeti 2 predmeta bez obzira na ECTS bodove.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

@anestezija, kontam to. Već iz komentara je zvučalo da sada upisuje obnovu prve. Zato sam to rekla. Mada nije ni bitno.
Ja i dalje ostajem pri tome da je ovo samo zabušavanje na studentskoj, mogao bi se rijeliti snimiti na ovu temu.  :haha:
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

ma ljudi, ako je dekan potvrdio prenos 2, onda ce biti prenos 2! :d055:"
ne znam samo zasto svi zure da uplate godinu, pa nisu jos ni rokovi prosli, a mi se ne mozemo pozivati na ono sto pise na usp-u..sve dok nema odluke n aoglasnoj ploci vracat ce nas sa studentske, ztato hajmo mirne glave cekati taj 25ti, i bice sve ok..
u suprotnom vec vidim vellllliiiiikkkuuuuu pobunuuuuu  :mig:
Soap
Posts: 316
Joined: 19 Jan 2010, 23:29

A do kada traje upis u sljedeću godinu?
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Pa ovi sa studentske cesto imaju obicaj siriti dezinformacije tako da ne bi me iznenadilo da je i ovo jos jedna ista. Ja predlazem da se ne uzbudjujete previse oko toga dok ne vidimo sta ce biti na toj sjednici 25og pa onda vidjeti sta i kako dalje. A moram i dodati da mislim da je ovo cisto neznanje od strane studentske jer oni nisu izgleda previse upuceni u desavanja na faxu pa rade "po svom"..I bice prenos ispita 100% jer je dekan tako rekao  :d055: Cekajmo samo tu sjednicu da se to jos jednom potvrdi  ;)

@Soap mislim da je upis za sve isti od 15.09.-15.10.
armin8000
Posts: 5
Joined: 24 Sep 2010, 11:21

Poslao sam e-mail dekanu vezano za prenos 2 ispita i nove info. o prenosu samo 6 ECTS bodova, dekan mi je odgovorio slijedece:

"s obzirom da na nasem Fakultetu trenutno radimo po tri razlicita programa
studija, trenutno (u inozemstvu sam) nisam u prilici da vam dam odgovor na
pitanje."
Legally Blonde
Posts: 462
Joined: 20 Feb 2009, 13:39

:bravo: :bravo: :bravo: Svaka cast kolega za bilo kakvu "akciju"...A s druge strane...kako sada stvari stoje, ipak je prenos 2 odobren generacijama bolonje osim ovoj sto je upisana 2009/2010. :) Nasa studentska nije bila informirana o tome...ali sada haman jesu. :)
Ali eto, sad ce i taj 25. pa cemo vidjeti sta ce biti.
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

Naravno da je odobren prenos 2 i nije problem u tome već u studentskoj službi kojoj očito nema ko da kaže da ne vraća raju bezveze.
Post Reply

Return to “III godina”